Apsemta Šėtos 16 namo sodyba – pasak šeimininkės, vanduo kambariuose buvo pakilęs net 40 centimetrų!

Ketvirtadienio dieną dažnas gyventojas kėlė akis į dangų su nebyliu klausimu: kada gi baigs lyti?! Dėl įsismarkavusių kritulių ne tik skendo gyventojų daržai ir sodai, bet ir gyvenamieji namai, nepravažiuojamos tapo miesto gatvės, o Nevėžio upė neįtikėtinai ištvino iš krantų.

Tiesa, skelbti ekstremalios situacijos – nesiruošiama. „Norint rajone paskelbti ekstremalią situaciją, reikia, kad būtų atitikti tam tikti griežti kriterijai. Pavyzdžiui, reiktų, kad Nevėžio upė pakiltų dar apie 110 cm“, – pažymėjo Stasys Okunevičius, savivaldybės administracijos specialistas civilinei ir priešgaisrinei saugai.

Tiesa, pastarosios dienos kai kuriems gyventojams atnešė ir daug nemalonumų. Šėtos gatvės 16 namu pažymėtame name gyvenanti Giedrė vos tramdė ašaras – pusamžės moters gyvenamojo namo pirmasis aukštas visiškai užlietas vandeniu. Išsiliejo iš krantų prie pat sodybos tekantis Varlupio upelis. Šioje vietoje jau antra diena dirba savivaldybės priešgaisrinės tarnybos pareigūnai.

Nevėžis penktadienio rytą – prognozuojama, kad vandens lygis daugiau nekils.

„Vandens lygis kilti pradėjo jau ketvirtadienį, apie antrą valandą dienos. Labai išsigandau, – vakar dienos įvykius prisiminė moteris. – Puoliau skambinti 112, po to seniūnijai. Apie 18 valandą pagaliau atvyko gaisrininkai, kurie vandenį specialiu siurbliu pumpavo iki 1 val. nakties. Vandens lygis pirmame aukšte buvo pakilęs net 40 centimetrų, net prisėmiau botus“.

Moteris pasakojo, kad pradėjus kilti vandens lygiui, ji staigiai atjungusi elektrą, nuo grandinių atrišo šunelius.

„Ši naktis buvo baisi, beveik nemiegojau. Buvo ypač nemalonu, kai snūstelėjau, o atsipalaidavusi ranka nusviro ir palietė vandenį… Nežinau, kaip reikės toliau gyventi. Kiek čia esu, niekada tokio potvynio mano kieme nėra buvę“, – vos tramdydama ašaras kalbėjo pusamžė moteris.

Vanduo nuteka tiesiai į Nevėžio upę.

Name liko sulieta daug baldų, buities rakandų. Gretimais stovintys namai taip pat yra apsemti – tiesa, vienas jų negyvenamas, o kitame name šeima gyvena antrajame aukšte.

Pirminė potvynio priežastis – užsikimšęs vamzdynas, kuriuo upelio vanduo nuteka į Nevėžį. Vamzdyje visai neseniai buvo įmontuotos specialios grotelės, sulaikančios įvairias šiukšles. Galimai jos užsikimšo, todėl ir neliko vandens pralaidumo.

Vanduo galinga srove pumpuojamas specialiu, praėjusiais metais Kėdainių priešgaisrinės tarnybos įsigytu galingu siurbliu, kuris kaip tik ir skirtas potvynių vandens siurbimui. Vandens čiurkšlė paleista į gatvę, kuria vanduo srovele nuteka tiesiai į Nevėžį. Nors gatvėje ir susidariusi didelė bala, pro ja pravažiuoti įmanoma.

Pirminiais duomenimis, daugiau užlietų gyvenamųjų namų mūsų rajone nėra. Tiesa, užlietų laukų, pasėlių, sodų ir daržų yra visose seniūnijose – vietose, kurios yra žemumose.

Kauno gatvėje susidarė didelė bala, bet ji – pravažiuojama.

Pasak S. Okunevičiaus, prognozuojama, kad vandens upių, tame tarpe ir Nevėžio vandens lygis drastiškai kilti jau nebeturėtų. „Mūsų skaičiavimais, jis galėtų pakilti nebent 10 cm. Staigų Nevėžio upės vandens lygio šuolį sukėlė ne tik gausūs krituliai, bet ir Panevėžio užtvankos šliuzų atidarymas, mat vandens baseinai buvo prisipildę. Panevėžiečiai užtvankos daugiau neatidarys, tad vandens lygis – nekils“, – pažymėjo pašnekovas.

Vakar dieną buvo užlieta ir nepravažiuoja Kėdainių Respublikos gatvės atkarpa. Apie 16 val. staigiai pradėjęs kilti vanduo buvo pakilęs net 30 centimetrų. Čia dirbusios įmonės UAB „Požeminės linijos“ darbuotojai savo jėgomis situaciją suvaldė tik apie 20 val., kuomet gatvė jau tapo pravažiuojama. Šiandien dieną vyrai suplanuotus vandentiekio tvarkybos darbus tęsė toliau.

Vakar popietę taip atrodė Respublikos gatvė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.