Vandens telkinių pakrantėse negalima statyti automobilių, Toks poelgis gali užtraukti solidžią baudą.

Vandens telkinių pakrantėse negalima statyti automobilių, Toks poelgis gali užtraukti solidžią baudą.

Prasidėjus vasarai ir poilsiautojams traukiant į gamtą, aplinkosaugininkai akylai stebi, ar automobilius žmonės palieka tam skirtose aikštelėse ir ar nepažeidžia aplinkosaugos reikalavimų. Aplinkos ministerijos regionų aplinkos apsaugos departamentų pareigūnai nuo birželio 1 d. pradėjo aplinkosauginę akciją „Automobilį statyk atsakingai“, kuri tęsis iki pat vasaros pabaigos.

Akcija jau startavo ir Kėdainių rajone. Pasak Kėdainių rajono aplinkos apsaugos agentūros vyriausiojo specialisto Alfonso Čeidos, šį savaitgalį aplinkosaugininkai išaiškino kelis pažeidėjus, kurie neleistinai automobilius pasistatė prie vandens telkinių.

„Kol kas pažeidėjų nebaudžiame, tik įspėjame. Ši aplinkosauginė akcija tęsis visą vasarą, tad prie vandens telkinių vyksime ir savaitgaliais, ir darbo dienomis“, – sakė aplinkosaugininkas.

Vandens apsaugos reikalavimų pažeidimas ir automobilio palikimas tiesiog pakrantėje – brangus malonumas. Jis šeimininkui gali užtraukti įspėjimą arba baudą iki 144 Eur.

Aplinkosaugininkai primena, kad transporto priemonių statymo reikalavimų dera paisyti ne tik prie vandens telkinių, pajūryje, bet ir girioje, miške, mieste.

Ar tvarkingai statomi miško lankytojų automobiliai, tikrina miškininkai. Jie primena, kad transporto priemones galima palikti tik paženklintose stovėjimo vietose arba ant miško kelių, jų pakraštyje. Važiavimas miško paklote, bekele yra draudžiamas.

Neteisėtas važiavimas per žolinę dangą piliečiams užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 14 Eur iki 144 Eur. Transporto priemonių statymas miške arba važiavimas bekele užtraukia įspėjimą ar baudą nuo 14 Eur iki 57 Eur, jei toks pažeidimas padarytas saugomoje teritorijoje – numatyta bauda nuo 86 Eur iki 144 Eur.

Patikrinimai vyks iki vasaros pabaigos, todėl aplinkosaugininkai ragina vairuotojus elgtis atsakingai.
Apie pastebėtus pažeidimus galima pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112 arba tiesiogiai aplinkosaugininkams – Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos Informacijos priėmimo ir valdymo centro telefonu (8 5) 273 2995.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.