Birželio 27 dieną rajono meras Saulius Grinkevičius ir grupė kėdainiečių vyko į Seimą, kur susitikę su Aplinkos mi­nistru Kęstučiu Navicku, Sveikatos apsaugos ir Žemės ūkio ministerijų atstovais kalbėjosi apie nemalonių kvapų problemą mūsų rajone.

„Informavome ministrą apie susidariusią situaciją, labiausiai atkreipdami dėmesį į UAB „Sistem“. Galima sakyti, tai vienintelė įmonė, kuri šiuo metu visiškai ignoruoja tiek savivaldybę, tiek aplinkos apsaugos departamentą, – sakė meras, pastebėdamas, kad kitos įmonės, iš kurių teritorijų sklinda kvapai, geranoriškai ir greitai reaguoja į pastabas.

Seime buvo svarstoma kaip reikėtų pažaboti nemalonius kvapus skleidžiančias įmones.

„Suprantama, kad kvapai išsiskiria dėl tam tikrų gamybos technologijų, tačiau įmonės imasi priemonių jiems mažinti. Su bendrove „Sistem“ dėl to kyla didelių problemų, kurias bandėme paaiškinti Aplinkos ministrui. Labai malonu, kad jis mus išgirdo ir pažadėjo asmeniškai imtis priemonių, kad įmonė susitvarkytų, kitaip ji neteks galimybės toliau vykdyti ūkinės veiklos. Taigi tikiu, kad tie reikalai taisysis“, ­– gerą žinią kėdainiečiams ir Josvainiuose bei aplink gyvenantiems kraštiečiams perdavė S. Grinkevičius.
Meras taip pat atkreipė dėmesį, kad šiemet situacija geresnė, nemalonūs kvapai gyventojus vargina mažiau. Prie to prisidėjo nuoseklios savivaldybėje sudarytos darbo grupės pastangos, nes atliekami tyrimai, lankomasi įmonėse, teikiami pasiūlymai, kaip spręsti šias problemas.
Susitikime su Aplinkos ministru taip pat dalyvavo rajono savivaldybės tarybos nariai Ona Šulcienė, Saulius Sinickis, Adelė Štelmokienė, Algimantas Kižauskas, Josvainių bendruomenės pirmininkė Danguolė Raudeliūnienė, regiono ir Kėdainių rajono aplinkosaugininkai.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.