Kėdainių mokykla-darželis „Puriena“ jau ne pirmus metus kartu su kolegomis iš Latvijos ir Estijos dalyvauja tarptautiniame aplinkosauginiame projekte.

Projekto dalyvės džiaugėsi galimybe susitikti ir pasidalyti patirtimi aktualiomis aplinkosaugos temomis ugdant vaikus.

Jį įgyvendinant praėjusią savaitę Kėdainiuose sulaukta partnerių, svečių ir drauge surengta konferencija „Aplinkosauginis ugdymas – naujos mintys, patirtys ir perspektyvos“.
Pasak „Purienos“ direktorės Birutės Naruševičienės, jos vadovaujama įstaiga prieš metus į Kėdainius parsivežė žaliąją vėliavą. Toks įvertinimas dar labiau įpareigoja nestokoti dėmesio aplinkai ir gamtos tausojimui: „Mes nuo mažesns vaikus mokome mylėti aplinką, kurioje gyvename. Labai džiaugiamės mūsų tradiciniais renginiais, į kuriuos įsijungia visa įstaigos bendruomenė. Pastebime, kad vis dažniau pasitaiko atvejų, kai ne tik tėvai, bet ir vaikai tėvelius moko, kaip rūšiuoti atliekas, kaip neteršti supančios aplinkos. Šis projektas mums labai naudingas, nes galime susitikti su kitų šalių pedagogais ir pasidalyti patirtimi, kaip jie įgyvendina aplinkosauginį ugdymą.“

Viena projekto koordinatorių Nijolė Satkauskienė teigė, kad „Purienos“ patirtis aplinkosauginiame ugdyme yra labai nemaža.

Viena projekto koordinatorių Nijolė Satkauskienė teigė, kad „Purienos“ patirtis aplinkosauginiame ugdyme yra labai nemaža. „Mes turime daug susitikimų su miškininkais, aplinkosaugininkais, ekologais. Bendraujame su vyresniais mokiniais, kartu rengiame įvairias akcijas. Mūsų vaikučiai žino, kad žiemą reikia globoti paukščiukus ir žvėrelius, pavasarį mes su inkilėliais laukiame sugrįžtančių paukščių. Kalbame ir apie vandens, pačios žemės tausojimą. Iš patirties galiu pasakyti, kad auginame gana supratingą mažųjų kartą, nes vaikai labai įsiklauso į pamokymus, pastabas ir įgytomis žiniomis noriai dalijasi su artimaisiais“, – sakė N. Satkauskienė.

„Purienos“ auklėtiniai negaili dėmesio aplinkai, kurioje gyvena.

Projekto dalyviai ne tik daug laiko skyrė diskusijoms aplinkosauginėmis temomis, bet ir aplankė bendrovę „Lifosa“, susitiko su rajono meru Sauliumi Grinkevičiumi. Kėdainių rajono vadovas S. Grinkevičius projekto dalyvėms, atvykusioms iš Rygos (Latvija) bei Kohtla Jarvės (Estija) trumpai pristatė rajoną, pasidžiaugė pedagogų užsidegimu jaunajai kartai skiepyti aktualias problemas. „Kai mes augome ir lankėme mokyklas, apie ekologijos problemas niekas nekalbėjo. Jūs atliekate labai svarbų darbą – mokote aplinką mylėti ne tik vaikus, bet ir jų tėvus, senelius. Džiugu matyti, kad nuo mažens negailima dėmesio aplinkosaugai. Gyvenimas atneša daug naujovių, jos labai įvairiai veikia mus ir mūsų aplinką. Turime susitelkti, kad Žemė neprarastų savo išteklių“, – sakė S. Grinkevičius.
Projekto apibendrinimą trijų šalių pedagogai planuoja gegužės mėnesį Estijoje, tačiau tuo susitikimu bendradarbiavimas nesibaigs. „Kadangi užmezgėme gražią ir labai naudingą draugystę, tai tikrai bendrausime ir toliau“, – sakė mokyklos-darželio „Puriena“ direktorė Birutė Naruševičienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.