Tradiciškai, besibaigiant metams, Kėdainių Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje vyksta Kalėdinio atviruko konkursas. 2018 metų Kalėdinio atviruko konkursui buvo pateikti 33 atvirukai, kuriuos pagamino šiek tiek mažiau dalyvių, iš 8 rajono bendrojo lavinimo mokyklų. Šių metų vertinimo komisija, kurią sudarė Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto tekstilės katedros vedėja, baigusieji ir dar studijuojantys tekstilės meną studentai išrinko, kurie atvirukai verti prizinių vietų.

Atvirukas pasieks ir Ameriką

Muziejaus kuratorė Asta Fedaravičiūtė-Jasiūnė teigė, kad, kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet, daugiausiai teigiamų vertinimų sulaukęs atvirukas yra atspausdinamas ir išsiunčiamas kaip sveikinimas Kalėdų ir Naujųjų metų proga muziejaus nariams tiek Lietuvoje, tiek Amerikoje.

Šių metų Kalėdinio atviruko konkurso nugalėtoja tapo Adrija Gaučaitė, Kėdainių J. Paukštelio progimnazijos 8 kl. mokinė, kuriai buvo įteikta muziejaus padėka ir muziejaus įkūrėjos albumas „Janina Monkutė-Marks“. Adrijos dailės mokytojai Jolantai Adukauskienei už pagalbą mokiniams, dalyvaujant šiame konkurse, buvo įteikta muziejaus padėka.

Apdovanoti ir konkurso prizininkai

Muziejaus padėkomis ir videofilmų apie J. Monkutę-Marks disku apdovanoti ir dar keli autoriai, kurių atvirukai išsiskyrė iš daugelio ir tapo konkurso prizininkais.

Kaip geriausiai atskleidęs kalėdinę nuotaiką, išskirtas Ernestos Jakubauskaitės, Miegėnų pagrindinės mokyklos 8 klasės mokinės, kurios mokytoja Daiva Galvanauskienė, atvirukas. Už meniškumą apdovanotas Daliaus Valio, Dotnuvos pagrindinės mokyklos 5 klasės mokinio, kurio mokytoja Dalia Bružienė, atvirukas. Už puikią kompoziciją pažymėtas Deimantės Arštikaitytės, o už kruopštumą ir tapybos techniką apdovanota Urtė Kavoliūnaitė iš Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos, kurių mokytoja Daiva Nurdinova. Už originalumą apdovanota Eglė Tamaševičiūtė iš Kėdainių J. Paukštelio progimnazijos, kurios mokytoja Jolanta Adukauskienė. Už panaudotos technikos meistriškumą apdovanotas Kamilis Ivaškevičius iš Akademijos gimnazijos, kurio mokytoja Indrė Masiliūnienė.

Adrijos Gaučaitės kalėdinis atvirukas, pelnęs pirmąją vietą.

Jaunoji dailininkė – meniškos sielos

Ne pirmus metus Kalėdinio atviruko konkurse dalyvaujanti, o šiemet nugalėtoja tapusi Adrija paklausta, kuo išsiskyrė jos atvirukas, sakė: „Atviruke pavaizdavau ant eglės šakos tris kalėdinius žaisliukus. Kadangi temą reikėjo susieti su muziejumi, todėl pagrindiniame žaisliuke pavaizdavau muziejaus logotipą. Darbą atlikau akvarele. Lankau Kėdainių dailės mokyklą, nuo vaikystės domiuosi menu, patinka daryti įvarius darbelius, domėtis įvairiomis atlikimo technikomis“.

Kaip teigė dailės mokytoja J. Adukauskienė, per metus A. Gaučaitė įvairiuose piešinių konkursuose laimi po 3–4 kartus. Du kartus yra gavusi Kėdainių rajono mero apdovanojimą, taip pat ji yra ne vieną kartą tapusi respublikinių piešinių konkursų prizininke.

Jaunoji dailininkė sakė, kad ir ateitį planuoja sieti su daile. Adrijos sesuo Rugilė, prieš porą metų baigusi Kėdainių šviesiąją gimnaziją, savo ateitį sieja su mada, rūbų dizainu. Adrijos mamos, Jolantos Gaučienės manymu, polinkį į meną ji paveldėjusi iš tėčio pusės giminės – abi seserys labai skirtingos, bet abi meniškos sielos. „Net keista, kaip jai kartais taip pavyksta nupiešti. Čia ji sako, kad nežino nuo ko pradėti, o už valandos ar dviejų jau atsineša gatavą darbą“, – stebisi dukters kūrybiškumu tėtis Saulius Gaučas.

Bendrauja per darbus

Pati Adrija prisipažįsta, kad idėjų semiasi iš galvos – vieną dieną „užplaukia“ labai daug minčių ir idėjų, o kitą dieną visiškai niekas nesidaro.

„Ji labai uždara ir kukli, daugiau bendrauja per darbus, prakalbinti ją sudėtinga. Ji tarsi gyvena savo pasaulyje“, – apibūdino mokinę jos dailės mokytoja J. Adukauskienė.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.