Prieš Konstitucijos egzaminą visus pasveikino Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius.

Rajono savivaldybės tarybos posėdžių salėje antradienį buvo surengtas Konstitucijos egzaminas, po kurio paaiškėjo, kad į antrąjį etapą pateko net trys tiksliausiai užduotis atlikę kraštiečiai.

Geriausiai užduotis atliko tarybos narė, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento Kėdainių skyriaus vedėja Onutė Šulcienė, Kėdainių seniūnas Valentinas Tamulis ir nekilnojamojo turto agentūros RE/MAX biuro vadovas Raimundas Povilonis. Šie kėdainiečiai pateko į antrą turą, kuris bus organizuojamas  spalio 12 d.

Iš viso Konstitucijos egzamine dalyvavo aštuoni kėdainiečiai. Prieš prasidedant egzaminui, juos pasveikino Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius:

„Sveikinu atėjusius laikyti vienuoliktąjį Konstitucijos egzaminą. Šiemet 25-eri metai, kai gyvename vadovaudamiesi Konstitucija. Džiaugiuosi, kad mūsų rajono tarybos narė Ona Šulcienė yra aktyviausia Konstitucijos egzamino dalyvė. Linkiu sėkmės ir gerų rezultatų“.

Buvo parengti klausimai dviejų rūšių: turintiems teisinį išsilavinimą ar teisę studijuojantiems ir neturintiems.

Kėdainių rajono savivaldybėje į sunkesnius, sudėtingesnius, teisininkams skirtus klausimus atsakinėjo Darbo biržos Kėdainių skyriaus darbuotoja Rugilė Norušiūtė. Ji dar studijuoja teisę.

Testas susideda iš 30 klausimų. Spalio 3 d. – 1 etapas, o spalio 12 d. – 2-as. Į antrąjį pateko tie, kas gerai atsakė į ne mažiau kaip į 25 klausimus.

Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzaminas – jau 11-tą kartą vykstanti visuotinė teisinių žinių patikrinimo akcija. Egzaminą šalyje organizuoja LR Teisingumo ministerija. Egzamino globėja − Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaitė.

Konstitucijos egzamino 2017 laimėtojai bus pasveikinti 2017 m. spalio 25 d. per iškilmingą ceremoniją Prezidentūroje. Jiems bus įteikti organizatorių ir projekto partnerių įsteigti prizai.

Pernai iš suaugusiųjų Kėdainių rajono savivaldybėje dalyvavo 9 dalyviai, o mokyklose egzaminą laikė daugiau nei 1200 mokinių. Kiek laikė egzaminą mokyklose šiemet, informuosime vėliau.

Parengė Rūta Švedienė, Kėdainių rajono savivaldybės vyr. specialistė

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.