Kėdainių rajono Angirių kaimo gyventojams lieka tik gražūs prisiminimai, kai jie netrukdomi galėjo prieiti prie mėgstamo tvenkinio, praleisti vieną kitą valandą su šeimomis, išsimaudyti. Tačiau praėjusiais metais situacija pasikeitė iš esmės. Angiriečių mėgstamoje tvenkinio pakrantėje, kur jie metų metais lankydavosi, sodybą pasistatė ir jos teritoriją aukščiausiomis tvoromis aptvėrė Tarybos narys Viktoras Muntianas.

Praėjusiais metais Angirių kaimo gyventojai sulaukė akibrokšto. Jų pamėgtoje tvenkinio pakrantėje, kur netrukdomi galėjo leisti laisvalaikį kraštiečiai su šeimomis ir kaimo svečiai, įsikūrė V. Muntianas. Nors angiriečiai, kol nebuvo prasidėję statybos, džiaugėsi garsaus politiko būsima kaimynyste, tačiau netrukus paaiškėjo, kad jų mėgstamoje vietoje ne tik bus pastatytas namas, bet ir visa didžiulė teritorija bus aptverta metaline tvora, o prieiti prie tvenkinio taps praktiškai neįmanoma misija.

Ne tik namas, bet ir tvora
„Kur angiriečiai tik nesikreipė, visur mums buvo parodytos durys. Kreipėmės ir į Josvainių seniūną, ir aplinkosaugos specialistus kvietėme, skundus rašėme, bet rezultatas tas pats – angiriečiai dabar privalo eiti daugiau kaip kilometrą, kad galėtų išsimaudyti. Tačiau ten krantas gana prastas, daug prastesnis nei ten, kur dabar yra V. Muntiano valdos“, – „Kėdainių mugei“ pasakojo Angiriuose gyvenanti Regina M. (pavardė redakcijai žinoma).
„Kėdainių mugės“ žurnalistams nuvykus prie Angirių tvenkinio, ant kurio kranto stūkso didžiulė V. Muntiano sodyba, teko atsimušti į politiko sodybą juosiančią metalinę tvorą, o uždarytus vartus, per kuriuos patenkama į sodybą, „puošia“ lentelė „Privati valda. Be savininko sutikimo stovyklauti draudžiama“.
Taigi, angiriečiai privalo suprasti, kad norint pasiekti tvenkinio pakrantę, pirmiausia reikia kreiptis į savininką ir gauti jo leidimą. Tačiau pagal galiojančius teisės aktus, asmenys, turintys žemės sklypus arti vandens telkinių, privalo užtikrinti galimybę visiems norintiems praeiti vandens telkinio pakrante, dar vadinama „paviršinio vandens telkinio pakrantės apsaugos juosta“, kuri šiuo atveju yra 5 metrai. Apsaugos juostose taip pat draudžiama tverti tvoras.
Ir nors V. Muntiano sodyboje esančioje vandens telkinio apsaugos juostoje tvora neužtverta, tačiau norint pereiti pakrante, visų pirma tektų brautis per didžiulius brūzgynus. Viena vertus, tarp augalų žmonės lyg ir gali praeiti, kita vertus, to daryti net nesinori, kadangi tokiu atveju neabejotinai galima susižaloti.

Štai tokioje maudykloje, esančioje greta Tarybos nario V. Muntiano sodybos, gali maudytis angiriečiai.

Įstatymų nepažeidė
„Tiesa, kad kiekvienas žmogus gali pereiti bet kurio vandens telkinio pakrante, tačiau esant dabartiniams teisės aktams užtikrinti 100 procentų laisvą praėjimą nėra taip paprasta. Tačiau šiuo konkrečiu atveju ten viskas atlikta pagal galiojančius įstatymus“, – „Kėdainių mugei“ teigė Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Kėdainių rajono agentūros vyriausiasis specialistas Albertas Narvidas.
Tačiau angiriečiai, nors jau praėjo nemažai laiko, dar vis jaučia nuoskaudą, kad žinomas politikas taip apsunkino priėjimą prie jų mėgstamo vandens telkinio.
„Na, kaip taip gali būti, kad angiriečiai negali normaliai prieiti prie tvenkinio, ten, kur krantas geriausias. Anksčiau čia maudydavosi visas kaimas, o dabar tokias pramogas privalome užmiršti“, – teigė pašnekovė.
Jos teigimu, visai šalia V. Muntiano sklypo buvo atidaryta maudykla, kurioje tiesiog neįmanoma maudytis.
„Pažiūrėkite, kas čia gali maudytis… Visoje pakrantėje vien tik meldai, o dugne – kriauklės, vaikai kojas gali susipjaustyti. Čia gali plaukioti tik žuvys, o ne žmonės“, – ironiškai kalbėjo angirietė.
Kita visai greta V. Muntiano gyvenanti angirietė nors ir nenoriai, tačiau papasakojo girdėjusi kaime kalbas, kad politikas leidžia visiems norintiems per savo sklypą prieiti prie vandens. Tačiau čia pat atsidūsta: „Žinote, aš čia gyvenu, ir tikrai nemačiau, kad kas per šį sklypą, išskyrus šeimininkus vaikščiotų, ar tuo labiau maudytųsi“, – teigė V. Muntiano kaimynė.
Tačiau V. Muntianas, paklaustas, ar leidžia kraštiečiams prieiti prie tvenkinio ir kiek jų šią vasarą buvo užsukę pasisvečiuoti sododyboje, atsakė trumpai. „Juk vartai neužrakinti, jei tvarkingai elgiasi, visi gali išsimaudyti ar pabūti“, – teigė politikas. Tiesa, šie V. Muntiano žodžiai visiškai skiriasi nuo įspėjimo ant jo sodybos vartų, skelbiančio „Privati valda. Be savininko sutikimo stovyklauti draudžiama“. Nors ir esame pasiruošę laikytis tvarkos, tačiau prieš eidami link pakrantės privalome atsiklausti savininko. Ir nesvarbu, kad vartus galima atsidaryti… Deja, galime tik tiek…

About The Author

Related Posts

6 komentarai

 1. .melas

  „Kėdainių mugei“ pasakojo Angiriuose gyvenanti Regina M. (pavardė redakcijai žinoma).

  1.Gerbemieji tokios gyventojos Angiriuose tikrai nėra 🙂 neklaidinkite skaitytojų.

  Atsakyti
 2. Nemėgstu melo

  Nežinau, kaip del angiriu, bet bartkuniskiu kaime tai pats gerai zinau kai dare prudus salia savo namų, tai sake gales kas norės cia maudytis, o vėliau užtvėrė, ir vaikus vaikė kad nesimaudytu, tipo privati teritorija, reijtu dar pasidomet ar ne is mokesčių mokėtojų pinigų tie prudai

  Atsakyti
 3. Muntijanas

  Kokias čia nesamones skleidžiate , viskas yra pagal istatymus , as neturiu užtikrinti jums priėjimo prie tvenkinio , patys pasidarykit kelia tuose šabaškynuose ir bus ramu , žmones , kai jus turėsit tiek pinigu suprasit ka tai reiškia , ps , as juos uždirbau legaliai ir darau ka noriu , istatymu ribose

  Atsakyti
 4. shtorm.lt

  Pirkom kažkada seniai iš senuko namelį prie tvenkinio. Buvo su tvora, kuri jau seniai buvo pastatyta. Atėjo vieną dieną ir pasakė kad griausim, nes ne mūsų valdose pastatyta. Na ką, teko griaut, gerai, kad buvom pasitaupe, tai pasikeitėm ir tiek. Ieškojom kur pigiau, radom pasidarėm visą tvorą naują, gražius automatinius vartus. Viską susitvarkėm pagal taisykles ir dabar jau ramu pagaliau

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.