Žiemos pabaiga jauniesiems turistams tiesiog neįsivaizduojama be tradicinių Baltijos šalių turizmo technikos varžybų uždarose patalpose „Akademija“. 

Akademijos gimnazijos salė savaitgalį tapo jaunųjų turistų varžybų aikštele.

Šįmet į šias varžybas suvažiavo 35 komandos, kurių garbę gynė apie 140 įvairaus amžiaus moksleivių.
Dėl nugalėtojų vardų kovojo turistai iš visos Lietuvos, taip pat trys komandos iš Latvijos.
Šeimininkų garbę gynė Akademijos turizmo ir sporto klubo „Dotnuvėlė“ bei Šėtos gimnazijos nariai.
„Tradiciškai vyksta gana atkaklios kovos tarp pėsčiųjų ir kalnų keliautojų. Jų laukia pažįstamos ir žinomos rungtys. Vieni varžosi palubėse, kiti ant žemės. Smagu, kad dalyvių daug, dauguma jų – aukšto meistriškumo. Norint pasiekti rezultatų ir ko nors išmokti, reikia įdėti daug pastangų.
Šiam sportui reikia ne tik fizinės ištvermės, bet ir geros galvos“, – sakė varžybų vyriausiasis teisėjas Rimvydas Proscevičius.
Kolegai pritarė ir su jaunaisiais turistais daugelį metų dirbanti Šėtos gimnazijos kūno kultūros mokytoja Elona Nagevičienė: „Vaikai yra gana palepę ir nelabai noriai renkasi tuos užsiėmimus, kuriuose reikia daug darbo. Bet mes nuolat turime apie dvidešimt turizmo entuziastų. Pastebėjau, kad mergaitės noriau lanko turizmo užsiėmimus. Šios varžybos yra labai sudėtingos. Vaikams reikia patirties, o jos geriausia įgyti būtent varžybose, tai mes pagal galimybes važiuojame pasivaržyti ir uždarose patalpose, ir į žygius. Turizme svarbiausia įveikti įtampą, nugalėti baimę ir nepamiršti išmoktos taktikos.“
Akademiškiai buvo tikrai draugiški – varžybų nugalėtojai ir prizininkai pasklido po visą Lietuvą, neliko nuskriausti ir Latvijos moksleiviai.
Labiausiai šeimininkai diaugėsi pačių pelnytais laimėjimais.
Pirmą vietą jaunučių pėsčiųjų turizmo grupėje iškovojo Akademijos turizmo ir sporto klubas „Dotnuvėlė“ (Andrėja Minkevičiūtė Akademijos gimnazijos gimnazistė, Ugnė Brazauskaitė, Miglė Kulnickaitė, Ainius Vyšniauskas iš Šviesiosios gimnazijos).
Pirmi vaikų pėsčiųjų turizmo grupėje buvo ir Akademijos turizmo ir sporto klubo „Dotnuvėlė“ nariai – Akademijos gimnazijos mokiniai Linas Majauskas, Aurelija Ambrazaitė, Andrėja Pikšrytė, Erika Mikštaitė.
Asmeninėse varžybose nugalėtojais ir prizininkais tapo Ema Dmukauskaitė, Simona Liubinaitė, Ainius Vyšniauskas, Ugnė Brazauskaitė, Linas Majauskas, Aurelija Ambrazaitė, Andrėja Minkevičiūtė, Aistė Kaštaunaitė, Andrėja Pikšrytė.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.