Patyręs advokatas Linas Mažonas sutiko bendradarbiauti su laikraščiu „Kėdainių mugė“. Jis pasiruošęs konsultuoti kraštiečius įvairiais teisi­niais klausimais. Jei turite kokių neaiškumų dėl teisinių ginčų, skambinkite ar rašykite į redakciją ar krepkitės tiesiogiai į patį advokatą. 

advokatas_mazonasKokio dydžio alimentus gali gauti vaikai po skyrybų? Santuokoje pragyvenome 10 metų turime tris sūnus: 8, 6 ir 3 metų. Vaikai lieka gyventi su manimi, tėtis noro su jais gyventi nepareiškė. Iki kelių metu paramos vaikams galiu tikėtis?

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo praktikoje, kaip orientacinis išlaikymo dydis yra nustatytas minimalus mėnesinis algos dydis, tačiau kiekvienu atveju yra atsižvelgiama į konkrečias bylos aplinkybes.
Teismų praktikoje akcentuota, kad kiekvienu atveju visų pirma turi būti užtikrinti vaiko interesai (Lietuvos Aukščiausiojo Teismo 2010-06-28 nutartis civilinėje byloje Nr. 3K-3-294/2010). Tėvų turtinė padėtis turi būti vertinama, atsižvelgiant į faktinių aplinkybių visumą: tėvų gaunamas pajamas, turimą kilnojamąjį ir nekilnojamąjį turtą, investicijas, sveikatą, išlaikytinių skaičių, taip pat į tėvų elgesį, siekiant uždirbti, gauti pajamų vaikams  išlaikyti.
Tėvų pareiga teikti vaikui išlaikymą yra įsakmi ir jos nevykdymas negali būti pateisinamas gaunamomis minimaliomis pajamomis, juolab išlaikymo teikėjo nerūpestingu elgesiu. Nustatant vieno iš tėvų turtinę padėtį, vertintinas ne tik jo turimas turtas ir gaunamos pajamos, bet ir tai, kokių priemonių jis ėmėsi, kad gautų atitinkančias savo amžių bei profesines galimybes pajamų, iš kurių būtų teikiamas išlaikymas vaikams.
Jūsų atveju, kai išlaikymas turi būti priteisiamas daugiau nei vienam vaikui, jo dydis yra nustatomas toks, kuris būtų pakankamas tenkinti bent minimalius visų vaikų poreikius. Materialinis išlaikymas savo vaikams turi būti teikiamas iš abiejų tėvų, proporcingai jų turtinei padėčiai. Išlaikymo dydis priklauso nuo abiejų tėvų gaunamų pajamų ir turtinės padėties.
Išlaikymas nepilnamečiams vaikams, vadovaujantis Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 3.194 straipsnio 3 dalimi, priteisiamas tol kol vaikas sulaukia pilnametystės.

Gyvename skyrybų nuotaikomis. santuokoje pragyvenome 18 metų, auginame 15 metų sūnų. Vaikas nori gyventi su mama, tačiau tėtis taip pat reiškia norą jį auginti pasibaigus skyrybų procesui. Kas nuspręs, kur  ir kaip toliau gyvens mūsų sūnus?
Jūsų situacijoje yra kilęs ginčas dėl vaiko nuolatinės gyvenamosios vietos nustatymo, todėl jei kyla ginčas tarp tėvų dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, vaiko gyvenamoji vieta teismo sprendimu nustatoma su vienu iš tėvų. (Civilinis kodeksas 3.169 str. 2d.). Remiantis Lietuvos Aukščiausiojo Teismo praktikoje pateikiamais išaiškinimais, teismai, nagrinėdami vaiko gyvenamosios vietos nustatymo su vienu iš skyriumi gyvenančių tėvų bylas, turi įvertinti kiekvieno iš jų pastangas bei galimybes užtikrinti teisės normose įtvirtintų pagrindinių vaiko teisių ir pareigų įgyvendinimą, kiekvieno tėvo šeimos aplinkos sąlygas, t. y. tas sąlygas, kuriomis vaikui teks gyventi, nustačius jo gyvenamąją vietą su vienu iš tėvų, vaiko norus ir pažiūras, kt. Vertindamas vaiko išsakytą norą gyventi su tėvu ar motina, teismas turi išsiaiškinti vaiko prisirišimą prie kiekvieno iš tėvų, t. y. aplinkybes, kurios nulemia tokį vaiko apsisprendimą. Pažymėtina, kad į vaiko norą gali būti neatsižvelgiama tuo atveju, kai vaiko noras prieštarauja jo interesams.

Asmenis pageidaujančius išsamios asmeninės konsultacijos ir teisinių paslaugų, prašome kreiptis tiesiogiai į advokatą telefonu 8 672 34 241, arba atvykti į advokato Lino Mažono kontorą, esančią Didžioji g. 36, Kėdainiuose; Vasario 16-osios g. 1, Jonavoje, A.Mickevičiaus g. 8, Kaune.

About The Author

Related Posts

3 komentarai

 1. Magiliona Januskiene

  2015 05 05 mire mano sunus ir liko du nepilnameciai vaikai. berniukas 16, mergaite 11. Jie paveldejo puse namo Josvainiu g. 62. Jame vienas kambarys irengtas, kitas ne. As turiu vieno kambario gerai irengta buta Basanaviciaus 116 name. As noreciau keistis i ta puse namo. Ar leis vaiku teises tai padaryti. Tas puse namo siuo metu yra isnuomotas. Dekoju uz atsakyma

  Atsakyti
 2. aksana

  Laba diena ,situacija yra tokia ,kad su vyru nevedam apie metus laiko bendro ūkio ,vaikų bendrų neturime ,tik būsto paskolą ,aš moku paskolą ,vyras mokesčius už būta ,Kadangi tokia situacija norėčiau skirybų ,bet įdomu kaip būtų su būstų ar galima kažkuriam vienam perimti jo paskolą ir likti tame bute ?

  Atsakyti
 3. jurgita

  Laba diena.mire mano tevai teko isvaziuoti i uzsieni bet turiu sunu kuris buvo mazas ir liko pas giminaicius jie kaip laikini globejai. Susitvarkiau gyvenima atsistojau ant koju.ir db noreciau kad mano sunus vyktu i vokietija gyventi bet jis nenori. Db bus teismas ir nori duoti tam zmogui duoti visa globa bet ji nelabai nori nes mano sunus yra sunkaus harakterio ir ji bijo kad nesusitvarkys. Ka patartumete man db daryti ???

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.