Laba diena, situacija yra tokia, kad su vyru nevedam apie metus laiko bendro ūkio, vaikų bendrų neturime, tik būsto paskolą, aš moku paskolą, vyras mokesčius už butą. Kadangi tokia situacija, norėčiau skyrybų, bet įdomu, kaip būtų su būstų. Ar galima kažkuriam vienam perimti jo paskolą ir likti tame bute?

advokatas_mazonasRemiantis Civilinio kodekso (toliau – CK) nuostatomis bendros prievolės vykdomos iš bendro sutuoktinių turto pagal CK 3.109 straipsnio 1 dalį. CK 3.117 straipsnio 1 dalimi preziumuojama, kad sutuoktinių bendro turto dalys yra lygios. Skyrybų procese, teismas, jei nėra nustatytų CK 3.123 straipsnyje numatytų pagrindų, vadovaujasi šia prezumpcija. Pagal CK 3.127 straipsnio 3 dalį turtas padalijamas natūra, atsižvelgiant į jo vertę ir abiejų sutuoktinių bendro turto dalis, jeigu galima taip padalyti. Jeigu natūra abiem sutuoktiniams turto padalyti negalima, turtas natūra priteisiamas vienam sutuoktiniui, kartu jį įpareigojant kompensuoti antram sutuoktiniui jo dalį pinigais.
Kai santuoka nutraukiama, solidariosios sutuoktinių prievolės nedalijamos ir nemodifikuojamos – buvę sutuoktiniai lieka bendraskoliai, išskyrus, kai kreditorius sutinka, kad liktų vienas skolininkas. Pažymėtina, kad, turto padalijimo bylose esant visų prievolės šalių (sutuoktinių ir kreditorių) sutikimui, solidariosios prievolės gali būti modifikuojamos ir kitaip, pavyzdžiui, vieną iš sutuoktinių atleidžiant nuo prievolės vykdymo iš dalies, pakeičiant jas į asmenines šalių sutartomis dalimis ir pan. (Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2010 m. gegužės 20 d. nutartis, priimta civilinėje byloje Nr. 3K–P-186/2010). Jūsų situacijoje, tiek jūsų sutuoktinis, tiek kreditoriai turi sutikti, dėl tokio prievolės pasikeitimo.
Dėl platesnės informacijos siūlau kreiptis dėl asmeninės konsultacijos.
Pagarbiai advokatas Linas Mažonas

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.