Į jaukų šiltą Advento vakarą Kėdainių pagalbos šeimai centre rinkosi globėjai ir budintys globotojai. Dalis jų atėjo kartu su vaikais. Pirmą kartą surengtoje padėkos šventėje skambėjo giesmės, įteiktos padėkos. Prie arbatos puodelio pasidalinta visus vienijančia patirtimi, džiaugsmais ir rūpesčiais.


Sukvietė bendrystei

Mūsų rajone yra apie šimtas globėjų ir šešetas budinčių globotojų. Pasak Kėdainių pagalbos šeimai centro direktorės Sandros Sagatienės, šis susiėjimas ir skirtas jiems pagerbti.

„Globėjai savo šeimose rūpinasi daugiau kaip dviem šimtais vaikų. Budintys globotojai prižiūri dešimt vaikų. Šiandien juos sukvietėme bendrystei ir pabuvimui. Taip norime parodyti dėmesį jų atliekamam labai svarbiam darbui. Kartu pasidžiaugėme ir artėjančiomis šventėmis“, – sakė S. Sagatienė.

Nebus per daug

Artimiausiui metu šalyje globėjų nebus per daug, nes Lietuvoje dar daug yra globos namuose augančių vaikų.

Advento vakare skambėjo giesmės.

„Kėdainių pagalbos šeimai centro tikslas nėra vien daugybė globėjų. Tai kartu ir pagalba šeimoms, kad vaikas liktų šeimoje, o jeigu nutiko kitaip, kad jį globotų emociškai artimi giminaičiai arba svetimi žmonės – globėjai. Jų labai reikia, nes šiuo metu mūsų centre dar globojama iki trisdešimties vaikų, iš kurių dauguma yra paaugliai. Jiems patekti į šeimą iš tikrųjų yra sudėtinga“, – kalbėjo S. Sagatienė.


Galbūt vertėtų

Centro kolektyvas dėkoja esamiems globėjams ir budintiems globotojams bei aktyviai kviečia prisijungti ir kitus kėdainiečius globoti arba laikinai prižiūrėti be tėvų likusius vaikus.

„Globoti vaiką yra ir iššūkis, ir didelė dovana. Žengti šį žingsnį iš tikrųjų labai sunku, nes tai – labai atsakingas darbas. Tačiau tai kartu ir emocinė nauda sau pačiam – darai gerą darbą, dovanoji sau dovaną“, – įsitikinusi įstaigos vadovė.

Jeigu kirba mintis ir begalė klausimų, kad galbūt vertėtų padaryti gerą darbą, galite užsukti į Kėdainių pagalbos šeimai centrą. Čia jums bus atsakyta į visus iškilusius klausimus apie vaiko globą, suteikta reikiama pagalba. Kompetentingi specialistai padės įveikti baimes, kurios, pasak centro darbuotojų, dažniausiai būna nepagrįstos.

Trys mėnesiai

Norint tapti globėju pirmiausia reikia atitikti teisės aktų tvarka nustatytus reikalavimus. Po to būtina lankyti globėjų ir įtėvių bei konsultavimo specialistų vedamus mokymus. Laikotarpis nėra ilgas – nuo dokumentų pateikimo pradžios iki specialių mokymų ir išvados, praeina apie trys mėnesiai.

„Tai – susipažinimas kas laukia, kas yra globa, ar sugebėsite patenkinti vaiko poreikius, ar galėsite pasirūpinti vaiku. Būna tokiu atvejų, kai žmogus nori tapti globėju, tačiau pamatęs kokia didelė atsakomybė laukia, susimąsto. Iš tikrųjų tai labai gerai, nes norintysis supranta, kad galbūt jis to negalės daryti“, – sakė S. Sagatienė.

Kuo skiriasi

Globėjas yra įstatyminis vaiko atstovas. Tuo tarpu laikinasis globotojas vaiko negloboja tik prižiūri jį savo namuose. Jis dirba pagal individualios veikos pažymą, neatlieka globėjo pareigų ir nėra įstatyminis atstovas vaikui. Čia yra esminis skirtumas nuo globėjo.

Nuotr. Kėdainių pagalbos šeimai centro direktorė S. Sagatienė padėkojo globėjams ir laikiniesiems globotojams.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.