Advento kalendorius nėra paprastas kalendorius, mums žinomas nuo pirmųjų civilizacijų susikūrimo. Nepaisant to, kad yra šiek tiek jaunesnis, jis išsiskiria tuo, kad pasižymi skirtingų formų įvairove ir turi nepakartojamą tikslą – įprasminti laiką nuo pirmųjų gruodžio dienų iki Kalėdų. Advento kalendorius taip pat gali būti nuostabi apdailos detalė, pasigaminta kartu su vaikais šeimoje, vienintelė ir išskirtinė. O ir užpildyti jį – kaip ir laukimo laiką – galima ne vien saldainiais.

Pagrindinė Advento kalendoriaus funkcija – suskaičiuoti ir įprasminti laukimo laiką iki Kalėdų. Taip pat galime kalbėti apie šventinės nuotaikos sukūrimą. Kiekviena diena gali būti išskiriama skirtingu paveikslėliu, istorijos epizodu (pvz. Jėzaus gimimo pasakojimas), specia­liu įrašu, geruoju darbeliu ar maža smulkmenėle, kuriomis ypač džiaugiasi mažiausieji šeimos nariai.

Įvairiuose šaltiniuose dažniausiai rašoma, jog pirmieji Advento kalendoriai buvo sugalvoti liuteronų bendruomenėje Vokietijoje. Atkreipdami dėmesį, kad Kalėdos yra ypač svarbi krikščionių šventė, dar XIX a. jie sumanė išskirti Advento laiką. Iš pradžių šis kalendorius tebuvo tvarkaraštis, kurį pakabindavo prie lauko durų, kad žmonės galėtų skaičiuoti laiką iki Kalėdų. Vėliau žmonės kiekvieną dieną ėmė dėti prie jo žibintą ar žvakę. Taigi, Advento kalendoriai jau pora šimtmečių atnaujinami, perkuriami ir šiandien mes turime daugybę idėjų neįtikėtiniems ir naujiems Advento kalendoriams.

Tradiciniai šiuolaikiniai advento kalendoriai dažniausiai sudaryti iš dviejų kartoninių kortelių, uždėtų viena ant kitos. Kiekvieną dieną atidaromos atskiros, konkrečios dienos durelės. Naujausi Advento kalendoriai būna pagaminti taip, kad kasdien atvėrę langelį ar dureles, ten randate mažą artėjančių Kalėdų dovanėlę – saldainį, kojinę su maža smulkmenėle ar kalėdinę giesmę.
Šiuolaikiniai kalendoriai gali būti puiki bet kurių namų ar dekoro puošmena. Paprastai jie būna spalvingi, ryškūs, ir net po Kalėdų dažnai dar paliekami namuose kaip puošmena. Tačiau reikėtų nepamiršti ir tikrosios šio kalendoriaus svarbos: papuošti savo širdis, pasirengti artėjančioms Kalėdų šventėms savo širdyse.

Na, o koks bus jūsų šeimos Advento kalendorius?

Parengė J. Lūžaitė-Kajėnienė

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.