Prieš 26 metus pradėjusi veikti Kėdainių kalbų mokykla atsisveikino su 24-ąja absolventų laida. Šiais metais ją baigė 29 mokiniai, nors prieš ketverius metus užsienio kalbų mokytis buvo pasiryžę 78 jaunuoliai. Tad, pasak mokyklos direktorės Aidos Bilinskienės, baigimo pažymėjimus gauna tik patys atkakliausieji ir ištvermingiausieji.

Kėdainių kalbų mokykla – neformaliojo vaikų švietimo įstaiga, ugdanti Kėdainių rajono bendrojo ugdymo mokyklų mokinių lingvistinę, sociokultūrinę ir komunikacinę kompetencijas. Ji yra vienintelė tokio tipo įstaiga Lietuvoje.

Šiuo metu mokykla vykdo formalųjį švietimą papildančią ir neformaliojo švietimo kalbų mokymo programas, skirtas įvairaus amžiaus asmenims.

Pagal įvairias kalbų mokymo programas šiais metais Kalbų mokykloje mokėsi 434 asmenys

O per visą veiklos laiką ją baigė 1 055 absolventai.

Septyniolika mokytojų kraštiečiams padeda mokytis anglų, rusų, vokiečių, prancūzų, ispanų, norvegų kalbų. Nuo ateinančio rudens planuojama pradėti ir kinų kalbos mokymą.

„Mūsų mokykloje kiekvienas atranda, ko kam reikia. Vieni labiau gilina akademines žinias, kiti – vertina bendravimą ir dalyvavimą projektinėje veikloje. Mūsų tikslas – mokiniams suteiki kuo daugiau žinių, o vaikai jų pasiima tiek, kiek nori. Džiaugiamės, kad šioje laidoje buvo aktyvių ir stropių mokinių. Penki absolventai mokyklą baigė vien aukščiausiais įvertinimais. Tikimės, kad šie absolventai dar pravers mūsų mokyklos duris ir ne kartą sės į mokyklos suolą, kad pratęstų kalbų mokymąsi“, – sakė A. Bilinskienė.

Rajono meras Saulius Grinkevičius sveikindamas Kalbų mokyklą baigusius jaunuolius gyrė jų norą mokytis kalbų ir linkėjo tai daryti vis gyvenimą.

Rajono vadovas už puikų mokymąsi ir aktyvią veiklą apdovanojo Faustą Gužauskaitę, Ugnę Grigaitytę, Evą Vanagaitę ir Miglę Petkutę.

O patys mokiniai nesigaili Kalbų mokykloje praleistų metų.
„Čia buvo tikrai įdomu. Daug ko sužinojome, daug išmokome, susiradome daug draugų. Man kalbos labai patinka. Jų mokysiuosi ir toliau“, – sakė Žyginta Šmulkštytė. Jai pritarė ir Eva Vanagaitė: „Kalbų mokymasis mums buvo ir įdomus ir, tikiuosi, bus naudingas. Jau dabar galime laisvai bendrauti su draugais visame pasaulyje, o jei daugiau išmoksime kalbų, tai mums atsivers daugybė durų.“

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.