Praėjusį savaitgalį Kėdainiuose įvykęs susitikimas su vienu įtakingiausių šalies žurnalistų pripažintu Andriumi Tapinu sulaukė didelio žmonių susidomėjimo.

Pripažinęs, jog šiame mieste nebuvo itin pageidaujamas, A. Tapinas prakalbo ir apie galimą vietos valdžios spaudimą. Pasak jo, vienoje gimnazijoje moksleiviams buvo rekomenduojama nesirinkti „Tapino renginio“, o vietos seniūnai nerimavo, kad apsilankius renginyje vėliau esą gali sulaukti nemalonumų.

Žinomas publicistas bei visuomenininkas į Kėdainius atvyko gana kurioziškomis aplinkybėmis.

Pradžioje jį ketino kviesti miesto gimtadienio šventę organizuojanti įmonė, tačiau vėliau, ko gero, pasiklausus renginio užsakovų – rajono savivaldybės vadovų nuomonės, šis kvietimas buvo atšauktas. Motyvuota tuo, neva „A. Tapinas per rimtas ir per protingas“. Po šio demaršo, A. Tapino susitikimą su visuomene Kėdainiuose ėmėsi organizuoti visuomeninė organizacija, asociacija „Sveiki Kėdainiai“.

„Vakar buvau pasikalbėti su kėdainiečiais – apie laisvę rinktis, drąsą kalbėti, bendruomeniškumo gimimą ir nepriklausomą žiniasklaidą“, – socialinio tinklo „Facebook“ profilyje praėjusį sekmadienį paskelbė A. Tapinas.

Žinomas publicistas bei aktyvus visuomenininkas prakalbo ir apie tam tikrus nesklandumus, kurie lydėjo šio renginio organizatorius.

„Organizatoriams buvo nelengvas iššūkis – rasta tik privati teritorija, išdrįsusi mus priimti, į kampą miestiečių užklausimais įspausta Kėdainių rajono savivaldybė kliedėjo apie „Tapino provokacijas“, visame mieste neatsirado galimybės būtent šitam renginiui gauti ar išsinuomoti kėdžių, vienoje gimnazijoje moksleiviams buvo rekomenduojama nesirinkti „Tapino renginio“, o kai kurių rajono miestelių seniūnai prisipažino, kad norėtų atvažiuoti, bet šiek tiek nerimauja, kad po to nebūtų nemalonumų“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė A. Tapinas.

Jis pasidžiaugė puikiai praėjusiu susitikimu, daug didesniu nei tikėtasi atėjusių žmonių skaičiumi.

Savo ruožtu publicistas nepraleido progos dar kartą užsiminti apie autoritarinius reiškinius.

„Kaip sakoma, anno domini 2019, 30-ieji laisvos valstybės metai. Yra kaip yra. Žmonių atėjo daugiau nei buvo tikėtasi, pasikalbėjome įdomiai, klausimai buvo gilūs ir šitas grumstelis turėtų sukelti šiek tiek nerimo „vienos valdžios vienos tiesos“ šalininkams Kėdainiuose.

P.S. Kam įdomu, apie ką kalbėjome – čia yra pokalbio video transliacija, garsas atsiranda maždaug apie 7 minutę 🙂 https://bit.ly/2lDQPtC

P.P.S. Kadangi Kėdainių valdžia dar svaigsta ir apie „perkamą Tapiną“, tai renginio pradžioje iš karto pasakiau, kad taip – kadangi renginys projektinis, man buvo numatytas honoraras ir tą honorarą paprašiau tiesiai pervesti tiems, kam pinigų reikia labiau negu man – konkrečiai Kėdainių rajono Moterų krizių centrui“, – savo pasisakymą baigė A. Tapinas.

Savivaldybės atsakas

Kritikos sulaukusi Kėdainių rajono savivaldybė, jos vadovai – meras bei vicemeras – buvo paprašyti pateikti savo atsakomąją nuomonę, A. Tapino išsakytos pozicijos vertinimą. Šis prašymas taip pat buvo adresuotas ir mero patarėjai Jorūnei Liutkienei.

Jorūnė Liutkienė: „Organizacijos „Sveiki Kėdainiai“ pirmininkas Audrius Stašaitis dėl inicijuoto susitikimo „(Ne)rimtai Kėdainiuose su Andrium Tapinu“ nei į Kėdainių rajono savivaldybę, nei į Miesto šventę organizuojančią darbo grupę nesikreipė, taip pat neprašė skirti patalpų susitikimui,  nebuvo gautas pasiūlymas įtraukti susitikimą į Miesto šventės renginių programą.

Savo kadenciją pradėję Kėdainių rajono savivaldybės vadovai yra visiškai atviri gyventojų reikalams ir pasiūlymams, žinoma, juos svarstome ir aptariame su iniciatoriais, kalbamės, diskutuojame, tačiau negalime pasakyti pavyzdžio, kad per šiuos pirmuosius darbo mėnesius kažkurios iniciatyvos neišpildėme arba nepadėjome įgyvendinti, ar kažkaip kitaip atmetėme. Visos organizacijos, kurios kreipėsi ir siūlė savo idėjas, buvo išklausomos ir nestokojo mūsų pagalbos. 

Daugelis „senų bėdų“  ir nedemokratiško elgesio pavyzdžių nėra niekaip toleruojami dabartinės vadovų komandos.  Tikimės, kad visi reiškiniai, kurie iki šiol dar yra nemalonūs Kėdainių miesto gyventojams arba apie juos lydi nemalonūs prisiminimai,  po truputį nunyks ir visiškai pasimirš. Nesantaika ir nuoskaudos nepadeda kurti klestinčių Kėdainių.

Mes taip pat tikimės iš mūsų rajono gyventojų daugiau drąsos kalbėtis atvirai, išsakyti savo lūkesčius, aptarti susidariusią situaciją kalbantis kartu, vieningai sprendžiant problemas ir nagrinėjat pasiūlymus. Laukiame su idėjomis, norais, kuriuos visada reikės derinti su savivaldybės galimybėmis ir suprasti vieniems kitus. Apklausus savivaldybės įstaigas sužinojome, kad dėl kėdžių į Kėdainių kultūros centrą buvo kreipusis ponia Laima Žilytė, tačiau jai buvo motyvuotai paaiškinta, kur naudojami visi turimi resursai. Kėdainių rajono savivaldybės gyventojai yra visiškai laisvi rinktis į renginius, siūlyti renginius, juos patys inicijuoti ir organizuoti bei reikšti savo nuomonę apie savivaldybės organizuojamus renginius ir apie juos organizuojančias įstaigas bei išsakyti visus pastebėjimus ir atsiliepimus.“

„Kėdainių mugės“ inf.

About The Author

Related Posts

5 komentarai

 1. Štai

  Ir pasirodė kėdainiečiai visu savo dvasios gražumu.Juk čia dar tebetvyro senas tvaikas.Tą akivaizdžiai demonstruoja vykstantys įvairiausi valdžių rinkimai. Kitokiu atveju jie čia į susitikimą būtų sugužėję paknopstom ir sunešę net savo minkštasuolius., ką ten kėdės…

  Atsakyti
  • Šiaip

   Jie ir sugužėjo į susitikimą su A. Tapinu, kas nešinas savo dekiu, kas kėde, kažkas parūpino netgi šiaudų prikimštų maišų. Buvo pakili nuotaika, diskusija objektyvi, be drabztymosi purvais, ką jutome iš mero patarėjos. O mero patarėja net labai susireikšminusi pati darė spaudimą Sveiki Kėdainiai pirmininkui dėl Mugės prašymo pakometuoti situaciją ir Andriaus žodžius. Ir visa tai darė meluodama, kad gavo klausimus va tokius ir tokius iš Mugės… Melo kojos trumpos. Pati privelia intrigų ir pati painiojasi jose. Kas jai nutiko? Niekaip nesuprantu… gal meeeno pauzė?!

   Atsakyti
 2. Joana

  O vis dėl to , liaudiškai tariant, sarmata, jeigu tenka sėdėti ant šiaudų maišo šiais laikais.Aišku, komentatorius čia kažkokiu tikslu tik pajuokavo.

  Atsakyti
 3. Agnė

  Labai kultūringai išsakyta nuomonė. Tik mugė raito ir raito savo vedžiojimus, nepavargot? Vistiek savivaldybė visa galva aukščiau atrodo.

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.