Šiandien Kėdainių kultūros centre vyks Kultūros dienos minėjimas, kurio metu bus apdovanoti  Kėdainių rajono savivaldybės konkurso „Kultūros versmė“ nugalėtojai.  Renginio metu  bus galima pasiklausyti koncerto „Gražiausios operečių arijos“, kuriame kūrinius atliks Kauno valstybinio muzikinio teatro styginių orkestras ir solistai – Marija Arutiunova, Martynas Beinaris, Ingrida Kažemėkaitė, Raimondas Baranauskas, Andrius Apšega. Šiais metais 5 nominacijoms buvo pateiktos 57 rekomendacijos, pristatančios 49 pretendentus.

METŲ PASIEKIMAS:

• Kėdainių J. Paukštelio progimnazijos pradinio ugdymo metodininkas Linas Vilčinskas, – už skaitmeninės mokymosi priemonės „Išmanieji robotai“ ugdymo turinio sukūrimą, bendradarbiavimą leidžiant pradinių klasių vadovėlius, atvirų pamokų, pranešimų bei seminarų organizavimą mokytojams. Siūlo asociacija „Kėdainių senamiesčio bendruomenė“.
• Kėdainių kultūros centro vaikų popchorai „Perliukai“ ir „Skambantis perliukas“, Nociūnų skyriaus solistai Vytautė Makutytė, Kipras Makutis ir vokalinis duetas „Kipras+Urtė“ (vadovė Daiva Makutienė) – už dalyvavimą ir laimėjimus 2018 m. tarptautiniuose ir respublikiniuose konkursuose-festivaliuose. Siūlo Kėdainių kultūros centras ir Diana Zaleckienė.
• Iniciatyva „100 akordeono koncertų Lietuvai“ (autorius ir atlikėjas Povilas Neliupšis) – už  organizuotus 100 koncertų, skirtų Lietuvos šimtmečiui. Lietuvos Respublikos Prezidentė  Dalia Grybauskaitė už 2018 metais surengtus 100 akordeono muzikos koncertų savo šaliai Povilą Neliupšį apdovanojo Lietuvos valstybės vėliava. Siūlo Kėdainių rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba.
• Kėdainių kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Volungė“ ir pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupė „Lankesa“ (vadovė Virginija Čereškienė-Beviršė) – už puikius pasiekimus respublikiniuose ir tarptautiniuose šokių festivaliuose bei konkursuose. Siūlo Genovaitė Gustytė.
• Pagyvenusiųjų žmonių šokių kolektyvas „Vermena“ (vadovė Dainora Venslovienė) – už puikų pasirodymą ir I vietos laimėjimą festivalyje, skirtame Lietuvos šimtmečiui paminėti, Kroatijoje. Siūlo Truskavos kultūros centras.
• Krakių kultūros centro jaunimo šiuolaikinio šokio kolektyvas „Step by step“ (vadovė Rita Rudokaitė-Stanišauskienė) – už dalyvavimą Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos…“ pučiamųjų instrumentų koncerte „Vario audra“. Siūlo Krakių kultūros centras.

METŲ ĮVYKIS:

 Akademijos kultūros centro renginys „Padėkos vakaras“ (organizatorius Akademijos kultūros centras) – už pirmą kartą organizuotą padėkos renginį Dotnuvos seniūnijos gyventojams bei kultūros rėmėjams. Siūlo asociacija „Vainotiškių bendruomenė“ ir Kėdainių rajono vietos veiklos grupė.
• II respublikinis vaikų ir jaunimo muzikos festivalis „Skambantys perliukai“ (organizatorius Kėdainių kultūros centras) – už organizuotą festivalį, kuriame dalyvavo  apie 600 vaikų iš visos Lietuvos. Festivalis buvo skirtas Lietuvos šimtmečiui paminėti. Siūlo Diana Zaleckienė
• Tarptautinis kamerinių chorų festivalis „Ave Musica“ (organizatorius Kėdainių kultūros centras, meno vadovas Algirdas Viesulas) – už pirmą kartą organizuotą tarptautinį kamerinių chorų festivalį „Ave Musica“, kuriame dalyvavo chorai iš Baltarusijos, Bulgarijos, Prancūzijos bei Lietuvos. Siūlo Genovaitė Gustytė ir Kėdainių kultūros centras.
• Tradicijas ir dabartį jungiantis kultūros festivalis „Pap/Art/is“  (organizatorius Kėdainių kultūros centras) – už pirmą kartą organizuotą festivalį „Pap’art’is“, kurio metu kėdainiečiai klausėsi penkiolikos kolektyvų atliekamos liaudies muzikos. Siūlo Genovaitė Gustytė, Kėdainių miesto vietos veiklos grupė ir Kėdainių kultūros centras.
• Pernaravos miestelio šventė „Pernaravai 670!“ (organizatoriai Josvainių kultūros centro Pernaravos skyrius ir Pernaravos seniūnija) – už renginį, skatinantį gyventojų bendruomeniškumą bei kultūrinį aktyvumą. Šventės metu vyko įvairios veiklos: sportinės žaidynės, šventinis koncertas, kiemeliuose buvo pristatyta ūkių ir bendruomeninių organizacijų produkcija, fotografijų paroda. Siūlo Josvainių kultūros centras ir Josvainių gimnazijos Pernaravos skyriaus bendruomenė.
• Multimedijinė ekspozicija „XVII a. Kėdainiai – privatus protestantiškas kunigaikščių Radvilų miestas“ (iniciatorius Kėdainių krašto muziejus) – už parengtą pažintinę ekspoziciją, leidžiančią iliustratyviai ir efektyviai perteikti XVII a. miestą valdžiusių kunigaikščių Radvilų nuopelnus Kėdainių miestui. Siūlo Kėdainių krašto muziejus.
• „Česlovo Milošo festivalis – 2018“ (organizatorius Kėdainių krašto muziejus) – už Česlovo Milošo vardo ir kūrybos populiarinimą rengiant tarptautinį kultūrinį festivalį. Trečią kartą surengtas festivalis tapo tradiciniu tarptautiniu intelektualios ir nekomercinės kultūros renginiu, kurį aplankė apie 700 žmonių. Siūlo Kėdainių krašto muziejus.
• Liaudiškos dainos ir šokio ansamblio „Vermena“ 30 m. kūrybinės veiklos sukaktis (organizatorius Truskavos kultūros centras) – už organizuotą liaudiškos muzikos koncertą Truskavos bendruomenei, pažymint dainos ir šokio ansamblio „Vermena“ 30 m. kūrybinės veiklos sukaktį. Siūlo Truskavos kultūros centras.
• Dainuojamosios poezijos festivalis „Ant Nevėžio kranto 2018“ (organizatorius Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešoji biblioteka)– už dainuojamosios poezijos festivalį, kurio metu vyko tapybos pleneras, koncertai, naktiniai poezijos skaitymai. Dalyvavo poetai iš įvairių Lietuvos miestų,  profesionalūs ir pradedantieji dainuojamosios poezijos atlikėjai. Siūlo Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešoji biblioteka.
• Vaikų ir jaunimo skyriaus veikla naujoje Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos erdvėje – už naujų bibliotekos erdvių Didžiosios Rinkos aikštėje atidarymą, daugiafunkcių erdvių, skaitmeninių priemonių pritaikymą naujų veiklų įgyvendinimui.  Siūlo Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešoji biblioteka.
• Europos žydų kultūros diena Krakėse (organizatorius Krakių kultūros centras) – už surengtą Europos žydų kultūros dieną, kurios metu vyko koncertas, parodytas spektaklis holokausto tema, pristatytas naujas leidinys „Krakių miestelio žydų bendruomenė“, paroda „Krakių miestelis tarpukariu“, žydų kulinarinis paveldas. Siūlo Krakių kultūros centras.
 Muzikinės jaunimo grupės „Kepti zefyrai“ susikūrimas – už iniciatyvių šešių gabių muzikai jaunuolių susibūrimą į muzikinį kolektyvą. Per nepilną pusmetį grupė sukūrė  valandos ilgumo  šiuolaikinės, įdomios ir patrauklios muzikos repertuarą. Siūlo Krakių kultūros centras.
• Akcija „Kėdainiams reikia vargonų“ (idėjos autorius Robertas Lamsodis, organizatoriai Kėdainių krašto muziejus ir Kėdainių muzikos mokykla) – už organizuotą iniciatyvą „Kėdainiams reikia vargonų“, kuri suvienijo visą Kėdainių bendruomenę bendram tikslui – padovanoti miestui vargonus. Siūlo asociacija „Kėdainių bendruomenė“.

METŲ KULTŪROS DARBUOTOJAS:

• Žydronė Smulskienė, Akademijos kultūros centro direktorė – už aktyvų Dotnuvos seniūnijos kultūrinio gyvenimo organizavimą. 2018 m. Akademijos miestelyje įvyko daug naujų veiklų, organizuoti aukščiausio lygio renginiai. Siūlo asociacija „Vainotiškių bendruomenė“ ir Jolanta Dalia Abarienė.
• Liudmila Šimkienė, Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos Ažytėnų  filialo bibliotekininkė – už nuoširdų ir atsakingą bei kūrybišką darbą su Ažytėnų kaimo bendruomene ir vaikais.  Ji ne tik dirba bibliotekoje, bet ir organizuoja renginius Ažytėnuose. Siūlo Kėdainių rajono vietos veiklos grupė.
• Žydrė Vancevičienė, Kėdainių Šviesiosios gimnazijos ir Kėdainių „Ryto“ progimnazijos muzikos mokytoja, metodininkė – už išskirtinį darbą su vaikais ir jaunimu, vaikų paruošimą olimpiadoms bei konkursams. Žydrės Vancevičienės vadovaujamas Kėdainių „Ryto“ progimnazijos jaunių choras dalyvavo Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos…“ dainų dienos „Vienybė težydi“ koncerte, Šviesiosios gimnazijos duetas tapo Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ laureatais. Siūlo asociacija „Kėdainių senamiesčio bendruomenė“.
• Inga Mikusievičienė, Josvainių kultūros centro renginių organizatorė – už kūrybos būrelio „Vakarinė menų studija“ veiklą, galimybę josvainiškiams atskleisti savo kūrybinius sugebėjimus. Siūlo Kampų bendruomenės centras.
• Daiva Makutienė, Kėdainių kultūros centro meno kolektyvų vadovė, Nociūnų skyriaus vadovė, Šėtos gimnazijos muzikos mokytoja – už respublikinio vaikų ir jaunimo muzikos festivalio „Skambantys perliukai“ organizavimą Kėdainiuose, kultūros renginių, edukacinių užsiėmimų vaikams ir suaugusiems, vasaros stovyklos organizavimą Nociūnų bendruomenei. Siūlo Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Pelėdnagių seniūnija ir Diana Zaleckienė.
• Jūratė Mitkuvienė, Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos Plinkaigalio filialo ir Meironiškių paslaugų punkto bibliotekininkė – už Plinkaigalio ir Meironiškių kaimų daugelio kultūrinių renginių, edukacinių veiklų organizavimą. Siūlo Kėdainių rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba.
• Snieguolė Pociuvienė, Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos Pelėdnagių filialo bibliotekininkė – už organizuotus konkursus, vykdytus edukacinius užsiėmimus, popietes, viktorinas, piešinių parodas. Ji siekia, kad biblioteka būtų ne tik knygų išdavimo vieta, bet ir gyventojų kultūrinio lavinimo vieta. Siūlo Pelėdnagių bendruomenės centras.
• Irina Mažeikienė, asociacijos „Angirių bendruomenė“ pirmininkė – už gražios ir prasmingos „Tėviškės šventės“ Angirių kaime tradicijos tęsimą ir naujų iniciatyvų įgyvendinimą, savojo krašto tradicijų puoselėjimą. Siūlo Josvainių kultūros centras.
• Birutė Šinkūnienė, Tradicinių amatų centro Arnetų name amatininkė, sertifikuotų tautinio paveldo tradicinių amatų meistrė – už edukacinių užsiėmimų moksleiviams ir suaugusiems organizavimą, neformaliojo vaikų švietimo programos vykdymą, vytelių pynimo ir margučių marginimo amatų puoselėjimą. 2018 m. jai suteiktas tradicinių amatų pynimo iš vytelių ir margučių marginimo meistro vardas. Siūlo Kėdainių krašto muziejus.
• Vladas Ivaškevičius, Kėdainių kultūros centro garso ir šviesos operatorius – už įgarsintus apie 300 renginių patalpose ir lauko erdvėse – festivalius, masines šventes, kitus renginius, daugeliui jų sukurtus ir išpildytus meninio apšvietimo scenarijus. Siūlo Kėdainių kultūros centras
• Dainora Venslovienė, Truskavos kultūros centro pagyvenusių žmonių liaudiškų šokių grupės „Vermena“ vadovė – už kolektyvo parengimą dalyvavimui Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos…“ šokių dienos „Saulės rato ritimai“ koncerte, dalyvavimą įvairiuose renginiuose bei festivaliuose Lietuvoje ir užsienio šalyse. Siūlo Truskavos kultūros centras.
• Irena Milerienė, Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos Pajieslio filialo bibliotekininkė – už nuoseklų ir įvairiapusišką bendruomenės telkimą aktyviai veiklai, edukacinių programų vykdymą. Siūlo Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešoji biblioteka .
• Kristina Masiliūnienė, Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos Ąžuolaičių paslaugų punkto bibliotekininkė – už organizuotus 58 renginius, popietes, edukacinius užsiėmimus, viktorinas, skirtas skaitymui bei laisvalaikio praleidimui. Siūlo Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešoji biblioteka.
• Asta Fedaravičiūtė-Jasiūnė, VšĮ Janinos Monkutės-Marks muziejaus-galerijos kuratorė – už muziejuje organizuotas 6 parodas, 4 kultūrinius edukacinius renginius. Organizavo garsias tarptautines parodas iš Azijos, Europos, JAV, dalyvavo parodose Čekijoje, Baltarusijoje, Lenkijoje ir Japonijoje. Siūlo Kėdainių miesto vietos veiklos grupė.

METŲ TRADICIJŲ PUOSELĖTOJAS:

 Muzikinis klubas „Auštarietis“, vadovė Aušra Giedrienė – už etninės kultūros, tradicijų ir papročių puoselėjimą Kėdainių rajone. 2018 m. klubas surengė 35 koncertus rajone ir Lietuvoje, dalyvavo Kėdainių rajono dainų ir šokių šventėje, Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos…“ dainų dienos „Vienybė težydi“ ir folkloro dienos „Didžių žmonių žemė“ koncertuose. Siūlo Kėdainių rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba.
• Nijolė Dilkienė, Kėdainių kultūros centro Surviliškio skyriaus vadovė – už tradicinį Velykinį laistymą Užupės kaime bei tradicinę, jau 16-ąją, regioninę folkloro, liaudiškos muzikos ir amatų šventę „Po vasaros dangum“ ant Bakainių piliakalnio. Siūlo Genovaitė Gustytė.
• Vytautas Greičius, Josvainių kultūros centro moterų vokalinio ansamblio „Sonata“ vadovas – už profesionalų ansamblio parengimą dalyvavimui Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos…“ vokalinių ansamblių koncerte „Dėl žalio ąžuolyno“. Siūlo Josvainių kultūros centras.
• Loreta Steponavičienė, Tradicinių amatų centro Arnetų name amatininkė, sertifikuotų tautinio paveldo tradicinių amatų meistrė – už vykdytą pilietinę akciją ,,100 metrų vytinės juostos audimas“, kurios metu Kėdainių bendruomenė, miesto svečiai nuaudė 101 metrą juostos. Ją audė 448 įvairaus amžiaus žmonės. 2018 m. suteiktas tradicinių amatų vytinių ir pintinių juostų meistro vardas. Siūlo Kėdainių krašto muziejus.
• Genovaitė Gustytė – už režisuotą Kėdainių rajono dainų ir šokių šventę „Kokia nuostabi, Lietuva, esi!“. Siūlo Kėdainių kultūros centras.
• Rimantė Šilkaitienė – už sutvarkytą ir inventorizuotą kraštotyros ir etnografijos muziejaus medžiagą Truskavos bendruomenės centro Seklyčioje, surinktą medžiagą apie Truskavos parapijos bažnyčią ir Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga surengtą parodą. Siūlo Truskavos kultūros centras.
• Ona Auškalnienė, Akademijos kultūros centro folkloro ansamblio „Seklyčia“ vadovė – už etninės kultūros puoselėjimą, folkloro ansamblio „Seklyčia“ dalyvavimą Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos…“ folkloro dienos „Didžių žmonių žemė“ koncerte, tarptautiniame folkloro festivalyje „Skamba skamba kankliai“, muzikuojančių šeimų konkurse „Gaidų pynė“. Siūlo Akademijos kultūros centras.
• Virginija Vilkiuvienė, Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos Miegėnų filialo bibliotekininkė – už aktyvų renginių organizavimą bibliotekoje, edukacines skaitymo skatinimo programų vaikams ir suaugusiems, diktanto rašymo, skaitymui bei rašymui skirtų akcijų organizavimą. 2018 m. iš viso organizavo 61 renginį. Siūlo Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešoji biblioteka.
• Algirdas Kučiauskas, Kėdainių kultūros centro Labūnavos skyriaus liaudiškos muzikos kapelos „Barupė“, moterų vokalinio ansamblio „Vaivorykštė“ ir Kėdainių kultūros centro tremtinių ir politinių kalinių choro „Diemedis“ vadovas – už aktyvų mėgėjų meno puoselėjimą. Su kolektyvais surengtus 25 koncertus Lietuvoje ir už jos ribų. Siūlo Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Pelėdnagių seniūnija.
• Henrikas Docius, Kėdainių kultūros centro Kalnaberžės skyriaus liaudiškos muzikos kapelos „Siručiukai“ vadovas – už mėgėjų meno puoselėjimą ir vadovavimą liaudiškos muzikos kapelai „Siručiukai“. Siūlo Daiva Staškuvienė

UŽ VISO GYVENIMO NUOPELNUS:

• Antanas Mikalauskas, Kėdainių krašto kultūros premijos laureatas, Kėdainių kultūros centro liaudiškos muzikos kapelos „Vilainiai“ įkūrėjas ir vadovas – už aktyvų ir ilgametį dalyvavimą kultūriniame gyvenime, už respublikinės liaudiškos muzikos kapelų šventės „Čiulba lakštingėlė“ rengimą (nuo 2000 m.) ir už sukurtus kūrinius, kurie praturtino daugelio Lietuvos liaudiškų muzikos kapelų ir ansamblių repertuarą. Siūlo Genovaitė Gustytė.
• Regina Galvanauskienė, ilgametė 1863 m. sukilimo muziejaus Paberžėje vadovė, knygos „Sielų gydytojas. Prisimenant Paberžės kūrėją Tėvą Stanislovą“ autorė – už kunigo Antano Mackevičiaus ir kapucinų vienuolio, kunigo Tėvo Stanislovo tradicijų ir dvasios saugojimą beveik 30 m. Paberžėje. Siūlo Kėdainių kultūros centras.
• Jonas Zenonas Bernadišius, Kėdainių krašto kultūros premijos laureatas, Kėdainių kultūros centro sakralinės muzikos ansamblio „Giesmė“ įkūrėjas – už aktyvų ir ilgalaikį dalyvavimą Kėdainių krašto kultūriniame gyvenime. Virš 50 m. dirbo muzikos mokytoju, vadovavo mėgėjų meno kolektyvams, o nuo 1992 m. subūrė sakralinės muzikos ansamblį „Giesmė“. Jam vadovavo 25 m. Siūlo Kėdainių kultūros centras.
• Rita Mockienė, Šėtos kultūros centro Pagirių skyriaus šokių kolektyvų „Duja“, „Jakštukai“ vadovė – už vadovaujamų kolektyvų įvertinimus rajoniniuose ir respublikiniuose konkursuose, festivaliuose, aktyvų Pagirių krašto istorijos ir etninės kultūros puoselėjimą, iniciatyvą pastatyti stogastulpį žymiausioms Pagirių parapijos datoms įamžinti, medžiagos, skirtos ekspozicijos „Pagirių atspindžiai“ varpinėje sukūrimą, už ekskursijų, skirtų Pagirių krašto istorijos garsinimui, organizavimą. Siūlo Pagirių bendruomenės centras.
• Rytas Tamašauskas, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus vyriausias specialistas, kraštotyrininkas, vietovardžių tyrinėtojas – už kraštotyrinę veiklą, etninės kultūros ir tautosakos puoselėjimą Dotnuvos krašte. Apie žymias Dotnuvos krašto asmenybes, vietoves, gyvenimo būdą parengti pranešimai skaitomi konferencijose, susitikimuose, kai kas publikuojama, sukaupta kraštotyrinė informacija ir sklaida per etninės kultūros, valstybinių švenčių ir atmintinų datų renginius suteikia galimybę gyventojams plačiau pažinti gimtojo krašto kultūrą. Siūlo Akademijos kultūros centras.
• Violeta Kažukauskienė-Urbonavičienė, Kėdainių kultūros centro Kalnaberžės skyriaus folkloro ansamblio „Radasta“ ilgametė vadovė – už Kalnaberžės krašto tradicijų puoselėjimą, ilgametį vadovavimą kolektyvui. Kolektyvo repertuare – aplinkiniuose kaimuose užrašytos dainos, didelis dėmesys skiriamas patriotinėms, partizanų dainoms. Siūlo Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Surviliškio seniūnija.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.