Pasak fotomenininkės Rasos Maskaliūnienės, fotografija nuostabi tuo, kad kiekvienam gali sukelti skirtingus jausmus ir mintis.

Neseniai Josvainių ambulatoriją papuošė josvainietės fotomenininkės Rasos Maskaliūnienės fotografijos. ,,Ir mūsų, ir fotomoneninkės norai sutapo – norėjome papuošti, pagražinti Josvainių ambulatoriją artėjančio Kėdainių PSPC 20 – mečio proga.Tai yra puiki dovana mūsų ambulatorijos pacientams. Ši paroda buvo Rasos svajonė ir mes padėjome ją įgyvendinti. Džiaugiuosi, kad kolektyvas palaikė ir finansiškai prisidėjo“, – sakė Josvainių ambulatorijos bendrosios praktikos slaugytoja Sonata Leščinskienė.

,,Esu fotomenininkė, taip galite mane pristatyti. Esu kilusi nuo Josvainių, tik 13 metų gyvenom Kaune, po to atsikėlėm gyventi į Josvainius. Ir jau ketvirti metai savo gimtinėje“, – teigė pakalbinta fotografijų autorė. Paklausta, kaip kilo mintis būtent ambulatorijoje eksponuoti savo darbus, moteris sakė, kad susirgus vaikams, jai tenka dažnai lankytis ambulatorijoje. Tuomet ir atkreipusi dėmesį į tuščias ir nykiai atrodančias šios gydymo įstaigos sienas.

,,Prisiminiau, kad kai pati lankiausi Kauno klinikose ir laukiau eilės pas gydytoją, gėrėjausi fotoparoda. Taip kilo mintis ir man papuošti Josvainių ambulatoriją. Norėtųsi, kad žmonės bent trumpam stabtelėtų ir pamatytų nuostabius dalykus, esančius aplink mus. Taip, šiais laikais visi skubame, rutina, rūpesčiai ir rodos, niekam nelieka laiko. Tad savo nuotraukose noriu parodyti, kokia graži mūsų gamta, gyvūnija. Net elementarūs dalykai nuotraukose gali atrodyti didingai. Sakyčiau, reikia pastebėti smulkmenas. Pamenu, jau nuo paauglystės „fotografuodavau“ akimis, sakydavau, kad štai čia būtų gera nuotrauka. Tuomet ir gavau dovanų juostinį fotoaparatą. Tokia buvo pradžia… Šiandien džiaugiuosi, jei užfiksuotos akimirkos sukelia minčių, emocijų. Manau, tai yra svarbiausia fotografijoje“, – atvirai savo darbus pristatė R. Maskaliūnienė.

Autorės teigimu, fotografija – labai brangus malonumas, todėl ji labai dėkinga ambulatorijos kolektyvui, prisidėjusiam prie jos idėjos ir parėmusiam finansiškai. „Jei atsirastų rėmėjų, fotografijų galima būtų pakabinti ir daugiau. Šioje ambulatorijoje tai pirmoji mano paroda ir, manau, bus dar jos papildymas, nes jau girdėjau tokių pageidavimų“, – sakė ji.

Bendrosios praktikos slaugytoja S. Leščinskienė pastebi, kad eidama ambulatorijos koridoriumi, negalinti atsigrožėti nuotraukomis. O nuotraukas atspausdinti, įrėminti, iš tiesų nėra pigu. Ji pasidžiaugė, kad kolektyvas neprieštaravo, reikalingoms išlaidoms surinko pinigėlių, todėl šios nuotraukos galėjo papuošti ambulatoriją. Turima planų po kurio laiko atnaujinti parodą, nuotraukų pakabinti antrame ambulatorijos aukšte bei laiptinėje.
Pati fotografijų autorė prisipažįsta: „Fotografija – tai ne tik vaizdai.Tai mintys, jausmai… O nuostabiausia, kad kiekvienas galime įžvelgti nebūtinai tą patį…“

Asta Raicevičienė
VšĮ Kėdainių PSPC atstovė
viešiesiems ryšiams

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.