Šeštadienį Kėdainių anoniminių alkoholikų grupė „Taškas“ paminėjo savo 22 metų sukaktį. Sveikstantys nuo priklausomybės vyrai ir moterys susi­rinko visi kartu paminėti gimtadienį, pasidalinti savo patirtimi bei pasilinksminti. Žinoma, tik blaiviai. 

Anoniminių alkoholikų susirinkimai vyksta kelis kartus per savaitę Kėdainiuose, Radvilų gatvėje 3–4. Susitikimai atviri visiems, norintiems išsigydyti nuo šios klastingos priklausomybės.

„Taškas“ – dabar taip vadinasi Kėdainių anoniminių alkoholikų grupė, kuri buvo įkurta 2000 metais. Įdomus sutapimas, kad tose patalpose, kur dabar kelis kartus per savaitę renkasi nuo priklausomybių besivaduojantys asmenys, anksčiau buvo nelegalaus alkoholio pardavinėjimo „taškas“. Tad grupės nariai sutarę, kad laikas dėti tašką ir atsisakyti svaigalų, grupę taip ir pavadino – „Taškas“. Tiesa, Kėdainiuose paraleliai kurį laiką veikė dvi anoniminių alkoholikų grupės – kita, pavadinimu „Ala“, įsikūrė dar 1995 metais. Ją įkūrė trise – Arnas, Liucija ir Algirdas. Pati pradžia buvo pašnekesiai, vykę miesto parke ant suoliukų, vėliau grupė persikėlė į patalpas, tačiau dėl susiklosčiusių aplinkybių grupė savo veiklą nutraukė.
Lietuvoje anoniminių alkoholikų idėjos propaguojamos jau 29 metus. Iki šiol niekas neišrado tokio vaisto, kuris padėtų alkoholikams visiškai atsisakyti priklausomybės.
Į gimtadienio šventę anoniminiai alkoholikai susirinko ne tik iš Kėdainių, bet ir iš aplinkinių rajonų. Jau dvejus metus blaiviai gyvenantis Aurelijus, atvykęs iš Jonavos, prisipažino, kad gydytis nuo alkoholio nusprendė, kai pasiekė visišką dugną, kuomet be sąmonės buvo išvežtas į gydymo įstaigą, kur jam buvo diagnozuota alkoholinė epilepsija.
„Į atvirą susirinkimą gali ateiti visi, jis atviras visiems, turintiems problemų. Ateina visaip – vieni ateina patys, kitus pastūmėja šeima. Aš pats, tik atėjęs į anoniminių alkoholikų grupę, pradėjau gyventi. Buvau pasiekęs visišką dugną ir neturėjau vilties. Pagrindinis 12 žingsnių programos punktas yra pripažinimas, kad esi bejėgis prieš alkoholį. Kai pripažįsti, po to viskas eina savaime. Šiandien esu blaivas ir džiaugiuosi tuo“, – nusišypsojo sveikstantis alkoholikas.
Pasak Kėdainių PSPC psichoterapeutės Vidos Reklienės, alkoholizmas yra viena klastingiausių ir sunkiai atpažįstamų ligų, kuomet sveikimas labai daug priklauso nuo paties žmogaus, nuo jo valios, emocijų, ištvermės, artimųjų palaikymo.
„Viena didžiausių palaikymo formų jiems yra anoniminių alkoholikų susirinkimai. Labai džiugu matyti, kad anoniminių alkoholikų būryje yra naujų veidų, kurie patys atėjo, susiradę šią grupę. Atėjusiems pas mane į kabinetą, aš visada rekomenduoju kreiptis į grupę „Taškas“ ir pradėti gydytis“, – sakė Kėdainių PSPC psichiatrė V. Reklienė.
Svarbiausia nepradėti gerti. Lašas yra per daug, nes po to ir tūkstantis lašų bus per mažai.


Anoniminių alkoholikų susirinkimai vyksta Kėdainiuose, Radvilų gatvė 4 –3, antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 19 val., šeštadieniais nuo 17 val., sekmadieniais – nuo 11 val.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.