Šiais metais Kėdainiuose vyko daug didelių bei reikšmingų darbų. Jie orientuoti į žmonių gyvenimo kokybės gerinimą, naujų poilsio zonų sukūrimą, gatvių tvarkymą, kultūros bei švietimo paslaugų plėtrą. Akivaizdu, jog dėl 2018 metais pabaigtų darbų Kėdainiai tampa dar patrauklesniu miestu, kuriame gera gyventi visiems – darbingo amžiaus žmonėms, senjorams, mažus vaikus auginančioms jaunoms šeimoms.

Vytauto parkas atgijo – virto aktyvaus laisvalaikio zona

Kėdainiečiai pagaliau turi šiuolaikišką laisvalaikio zoną, kurioje veiklos bei užsiėmimų ras ir tėveliai su mažyliais, ir paaugliai bei senjorai. Kapitaliai rekonstravus Vytauto parką jame įrengtas šokantis fontanas, vaikų žaidimų aikštelė su pasakų nameliais, kuriuose sumontuota garso įranga, karstynės, žaidimų įrenginys „safaris“.

Patiems mažiausiems – smėlio dėžė, spalvoti kalniukai laipiojimui. Paaugliams skirta aktyvioji zona, kur meistriškumui ugdyti įrengta linijinė dviračių trasa ir dviračių trasa su kalniukais ir senjorams – rutulinio (petankės) aikštelė.

Kitais, 2019 metais šiame parke planuojama įrengti nemokamo bevielio interneto prieigą. Neabejojama, kad jau šį pavasarį, atšilus orams, Vytauto parkas taps visų kėdainiečių traukos centru, aktyvaus laisvalaikio erdve, kokios miestas iki šiol neturėjo.

Pėsčiųjų perėjos – dar šviesesnės bei saugesnės

Kėdainiuose toliau investuojama į pėsčiųjų saugumą. 2015 metais pradėta papildomai apšviesti intensyviausias miesto perėjas, kuriomis į didžiausias mokyklas eina mokiniai.

Jeigu pirmaisiais šio sumanymo įgyvendinimo metais buvo apšviestos tik trys perėjos, tai 2016 m. – jau keturiolika, 2017 m. – aštuonios, o 2018 m. – devynios. Iš viso per tą laiką moderniam perėjų apšvietimui išleista apie 109 tūkst. eurų. Kėdainių rajono savivaldybės darbuotojai nuolatos stebi situaciją gatvėse ir keliuose. Jei bus pastebėta, kad dar kai kurios perėjos nėra saugios, bus imtasi visų galimų priemonių situacijai gerinti.

Taip pat jau ketvirtus metus nuo 2015-ųjų Kėdainių rajono seniūnijų gyvenviečių apšvietimui skiriama trečdaliu daugiau lėšų nei ankstesniais metais, o atsižvelgiant į gyventojų poreikius nustatytas apšvietimo ilgumas.

Gyventojų saugumui – dar daugiau vaizdo stebėjimo kamerų

Gruodžio mėnesį Kėdainiuose pradėjo veikti dar 11 naujų vaizdo stebėjimo kamerų, kurių transliuojamą vaizdą stebi bei policiją apie vykstančius nusikaltimus informuoja Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai.

Du kartus padidinus vaizdo stebėjimo kamerų skaičių bei išplėtus jų aprėpties zonas, taip pat įsigyti ir nauji įrenginiai, kuriuose saugomi vaizdo įrašai. Naujos vaizdo stebėjimo kameros sumontuotos konsultuojantis su policija, siekiant maksimaliai padidinti visų žmonių saugumą.

11 naujų stebėjimo kamerų veikia šiose vietose: J. Basanavičiaus ir Didžiosios gatvės sankryža, Šviesioji gimnazija; Gegučių g., prie 15-ojo namo; Didžiosios ir Č. Milošo gatvių sankryža, pėsčiųjų tilto prieigos; J. Basanavičiaus g., vidinis savivaldybės kiemas; Chemikų g., prie 20-ojo namo; Josvainių g., prie 80-ojo namo, Gedimino ir Senojo kelio gatvių sankryža; Kauno g. prie miesto kapinių; J. Basanavičiaus, S. Dariaus ir S. Girėno gatvių sankryža; J. Basanavičiaus, Šėtos gatvių sankryža, prie degalinės; J. Basanavičiaus g. 103, prie degalinės.

Kėdainuose – išskirtinės architektūros tiltas per Nevėžį

Kėdainiuose prasidėjusių bei sparčiai vykstančių pokyčių akcentu galima vadinti pėsčiųjų tilto per Nevėžį metamorzofę. Po visą vasarą trukusios statybos pagaliau darbai baigti ir neatpažįstamai pakitęs tiltas ketvirtadienį pagaliau atvertas pėstiesiems. Šis tiltas išsiskiria ne tik originalia, išraiškinga forma. Tai pirmasis šalyje po tarpukario iš medinių konstrukcijų pastatytas tiltas.

Dėl lėšų stokos šie darbai buvo metai iš metų atidėliojami, kol galiausiai šios kadencijos savivaldybės vadovai tam surado noro bei lėšų. Šių metų pradžioje savivaldybė pasirašė sutartį su bendrove „Kauno tiltai“. Didžiąją dalį lėšų skyrė Europos Sąjungos fondai, taip pat prisidėjo ir savivaldybė savo biudžeto lėšomis.

Šiuolaikinėmis technologijomis pagrįsta, sukomponuotų medinių santvarų ir plieno konstrukcijų simbiozė – garsaus architekto ir pedagogo, profesoriaus Jurgio Rimvydo Palio ir jo dukros, architektės Ievos Jurgitos Palytės – Veilandienės kūrinys.

Didžiosios Rinkos aikštėje atidarytas M. Daukšos bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyrius

Buvęs „Saulutės“ pastatas pagaliau neatpažįstamai pasikeitė ir atgimė naujam gyvenimui. Po ilgai vykusių statybų čia pagaliau duris atvėrė Kėdainių M. Daukšos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyrius.

Jame įrengtos daugiafunkcinės paskirties, įvairiai veiklai ir bendravimui pritaikytos erdvės su tam reikalinga įranga, baldais. Cokoliniame aukšte – į sceną transformuojama 3D erdvė, yra edukacinės dirbtuvės su išmaniąja lenta. 2019 metais didžiausioje cokolinio aukšto erdvėje planuojama atidaryti kino salę ir kėdainiečius pakviesti žiūrėti skaitmeninius kino filmus.

Pirmame aukšte – vadinamoji „Knygų pieva“, abonementas, garso studija, judumo laiptinė. Antrame – „Išmanioji palėpė“ su išmaniuoju stalu, kompiuteriais, stalo žaidimais. Iš jos patenkama į bendravimo terasą, iš kurios atsiveria nuostabūs senamiesčio vaizdai.

Vairuotojus drausmina modernūs greičio matuokliai

Viena pagrindinių skaudžių eismo nelaimių priežastis – viršijamas leistinas greitis. Todėl Kėdainių rajone investuojama į nelaimių prevenciją, žmonių gyvybių išsaugojimą įdiegiant naujus, šiuolaikiškus greičio matuoklius.

Pagrindinėje Kėdainių transporto arterijoje, J. Basanavičiaus gatvėje sumontavus greičio matuoklių sistemą, tapo aišku, kad ji – gyvybiškai svarbi. Per devynias dienas įrangos tikrinimo dienas paaiškėjo, kad J. Basanavičiaus gatve pravažiavo 70 tūkst. transporto priemonių ir užfiksuoti 66 kelių eismo pažeidimai. Vienas automobilis užfiksuotas per miestą skriejęs net 140 kilometrų per valandą greičiu.

Visoje šalyje įrengiant sektorinių greičio matuoklių tinklą, kai fiksuojamas ne momentinis, o vidutinis automobilio greitis tam tikrame kelio ruože, ši sistema įdiegiama ir Kėdainių rajone. Sektorinis greičio matuoklis sumontuotas kelyje Panevėžys–Aristava.

Gyventojų patogumui – naujos automobilių stovėjimo aikštelės

Kėdainių senamiestis, pelnęs vieno gražiausių istorinės architektūros paveldo objektų vardą, tampa dar patogesniu tiek vietos gyventojams, tiek ir svečiams.

Gyventojų patogumui čia įrengtos 3 automobilių stovėjimo aikštelės. Planuojama įrengti dar 2 stovėjimo aikšteles, kuriose bus sumontuotos elektromobilių pakrovimo stotelės. Čia elektromobilius bus galima pakrauti nemokamai.

Viena stovėjimo aikštelė įrengta prie Kėdainių viešosios bibliotekos, joje telpa per 20 automobilių. Dar viena, virš 30 automobilių talpinanti stovėjimo aikštelė įrengta prie Kėdainių muzikos mokyklos. Trečioji stovėjimo aikštelė atsirado prie Valstybinės mokesčių inspekcijos pastato, joje telpa 15 lengvųjų automobilių.

Šios aikštelės įrengtos racionaliai panaudojant ilgą laiką neprižiūrėtus žemės sklypus, juos pritaikant žmonių poreikiams. Juolab iki šiol Kėdainių senamiestyje nebuvo numatyta vietų, kur būtų galima ilgesniam laikui palikti automobilius. Šių aikštelių įrengimas – dalis darbų, kuriais norima žmonių gyvenimą padaryti dar patogesnį ir kokybiškesnį. 2017 m. prie Kėdainių ligoninės atidaryta 175 automobilius talpinanti aikštelė.

Senamiestyje sutvarkyta istorinė Žydų gatvė

2017 metų pabaigoje rajono savivaldybės taryba nusprendė, kad būtina ne tik sutvarkyti trumpą Kėdainių senamiestyje esančią Žydų gatvę, kuri yra 70 metrų ilgio. Siekta, kad ši gatvė išsaugotų savo istorinį autentiškumą.

Ją iš šonų nuspręsta grįsti akmenimis, per vidurį patiesiant lygią natūralaus akmens juostą, tai suteikia galimybę patogiau judėti ne tik pėstiesiems bei dviratininkams, bet ir neįgaliesiems.

Istoriniuose šaltiniuose pažymima, kad Žydų gatvė XVII amžiaus pradžioje buvo negrįsta, o vėliau – iki šio amžiaus pabaigos ji išgrįsta lauko akmenimis. Deja, bet XVIII–XX amžių sandūroje grindinio nebeliko. XX pirmoje pusėje Žydų gatvę buvo planuojama vėl išgrįsti akmenimis, tačiau sovietmečiu vykdant aktyvią urbanizaciją, po šia senamiesčio gatvele nuspręsta tiesti inžinerinius tinklus, o jos dangai pasirinktas asfaltbetonis.

Šiuo metu darbai jau baigti ir trumpiausia Kėdainių rajono gatve, atgavo savo pirmapradį autentiškumą.

Kėdainiai tampa šviesesniu ir jaukesniu miestu

Jau keli metai iš eilės investuojama į gyventojų komfortą bei saugumą – prailgintas gatvių apšvietimo laikas, pagrindinės miesto arterijos apšviečiamos ir naktį.

Ilgą laiką veikusi apšvietimo sistemą atnaujinama: rajone sparčiai montuojami elektrą taupantys šviesos diodų (LED) šviestuvai.

Neseniai gražiai nušvito Kėdainių geležinkelio viadukas. Čia sumontuota 14 LED šviestuvų, keičiančių spalvas. Per pastaruosius trejus metus Kėdainių rajono savivaldybė miesto ir rajono gatvių apšvietimo atnaujinimo darbams skyrė 285 tūkstančius eurų.

Dėmesys skiriamas ne tik miestui, bet ir kaimiškosioms vietovėms. Nors Kėdainių mieste automobilių ir pėsčiųjų srautas daug didesnis nei rajono vietovėse, tačiau ir ten dėl menko gatvių apšvietimo kyla gausybė problemų. Todėl didelį dėmesį savivaldybė skyrė atokesnėms vietoms, kuriose gyvenantys žmonės taip pat nori jaustis saugūs.

Šiais metais darbams atlikti skirta 47 tūkst. eurų. Rekonstrukcijos darbai vyko Alksnėnų, Vincentavos, Paaluonio kaimuose. Josvainiuose vyko apšvietimo tinklų įrengimo darbai.

Kėdainiečių patogumui – atnaujintas tiltas per Smilgos upelį

Prieš 50 metų statytas pėsčiųjų tiltas per Smilgos upelį pakito neatpažįstamai. Taip pat sutvarkytos ir jo prieigos, nutiesta ir atnaujinta apie 600 metrų pėsčiųjų bei dviračių takų. Jie apšviesti, įrengtos aikštelės poilsiui.

Darbai, kuriuos atliko konkursą laimėjusi bendrovė „Kauno tiltai“, vyko nuo kovo mėnesio. Šį pėsčiųjų tiltą rekonstruoti nuspręsta gavus ekspertų išvadas, kad jo būklė – labai prasta ir būtinas remontas.

Tiltas buvo perstatytas iš naujo. Įrengtos naujos atramos, sumontuotos sijos bei paklotas. Gyventojų patogumui kapitaliai sutvarkytas priėjimas prie šio tilto, sudarytos sąlygos juo keliauti neįgaliesiems.

Sutvarkyti ilgus metus remonto laukę šaligatviai

Šiais metais rekonstruotas Kėdainiuose esančios S. Jaugelio Telegos gatvės šaligatvis, taip pat dalis Skongalio gatvės pėstiesiems skirto tako.

Tai savivaldybės investicija į gyventojų gerbūvį bei saugumą. Nes prieš daugelį metų įrengti, tačiau iki šiol neremontuoti šaligatviai atrodė iš tiesų apgailėtinai. Ištrupėję, o vietomis ir visiškai susidėvėję šaligatviai ne tik nepuošė miesto, bet ir sukeldavo didžiulių nepatogumų pėstiesiems. Tačiau pastaruoju metu vaizdas pasikeitė iš esmės.

Praėjusiais metais galiausiai buvo pabaigti rekonstruoti pačios judriausios Kėdainiuose – J. Basanavičiaus – gatvės šaligatviai. Artimiausiu metu suplanuota daug darbų, tačiau vienas prioritetinių – S. Dariaus ir S. Girėno gatvės šaligatvių atnaujinimas.

Baigti darbai A. Kanapinsko gatvėje

Investuojant į kėdainiečių gerovę, 2018 metais nuspręsta iš esmės sutvarkyti A. Kanapinsko gatvę.

Gatvėje pakloti nauji kelio pagrindai, įrengti lietaus nuotekų tinklai, išlieta nauja dvisluoksnė asfaltbetonio danga, sutvarkyti šaligatviai. Taip pat įrengti modernūs LED apšvietimo tinklai.
Buvusioje itin avaringoje A. Kanapinsko, Gegučių ir Liaudies gatvių sankryžoje, atlikus rekonstrukciją, įrengta žiedinė sakryža.

Ji suprojektuota pagal didžiuose miestuose taikomus standartus, kad į ją įvažiuojantys automobiliai greitį sumažintų iki saugaus ir nepavojingo. Įrengus žiedinę sankryžą šioje vietoje akivaizdžiai pagerėjo eismo saugumas.

A. Kanapinsko gatvės rekonstrukcija – tik dalis aštuonių intensyvaus eismo gatvių sutvarkymo projekto, kurio darbams nuo 2017-ųjų iki 2021 metų numatytas apie 3,5 mln. Eur finansavimas.

 

One Response

  1. Joana

    Pagaliau Kėdainiai prisikėlė iš stagnacijos. Belieka tik dėkoti rajono valdžios atstovams už jų nepriekaištingą rūpestį. Dabar svarbu mums visiems saugoti tą gėrį ir grožį.
    Deja Vytauto parke mažyliams skirtame sektoriuje temstant prisirenka šešiolikmečių,septyniolikmečių, kurie turi tikslą ką nors sugadinti. Čia jie daužo,spardo įrengimus, tampo supynes,kažką sprogdina,pasakų nameliuose rūko.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.