Šiais metais Kėdainių rajono savivaldybei skyrus papildomus 100 tūkstančių eurų krašto žvyrkelių būklei gerinti, jau matomi pirmieji teigiami pokyčiai, prie kurių noriai prisideda ir ūkininkai. Kaip ir anksčiau Pelėdnagių seniūnijoje, taip šiuo metu Surviliškyje tvarkomi daugiausiai problemų kėlę žvyrkeliai.

Surviliškio seniūnijoje apsilankęs Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius teigė, kad gerinti krašto žvyruotų kelių dangų būklę galima tik bendromis – rajono savivaldybės, seniūnijų ir ūkininkų – pastangomis. O tai puikiai atspindi kardinaliai į gerąją pusę besikeičianti situacija ir Surviliškio seniūnijoje.

Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius kartu su Surviliškio seniūno pavaduotoja Reda Lukošiene apžiūrėjo visiškai atnaujintą kelio atkarpą į Vaidatonių kaimą.

Situacija gerėja

„Per daugelį metų mūsų krašto žvyrkelių būklė ganėtinai suprastėjo, kadangi jų priežiūrai nebuvo skiriama nei pakankamo dėmesio, nei papildomo finansavimo, o buvo remiamasi tik iš Kelių priežiūros ir plėtros programos skiriamomis lėšomis, kurių tikrai nepakakdavo. Žvyrkelių būklė prastėja, todėl ieškojome ir radome galimybę skirti papildomus 100 tūkstančių eurų iš rajono biudžeto žvyrkelių dangai pagerinti. Už šias lėšas yra perkamas žvyras seniūnijose esančių kelių dangoms atkurti“, – teigė Kėdainių rajono meras.

Pasak Surviliškio seniūno pavaduotojos Redos Lukošienės, šiais metais už savivaldybės skirtas lėšas – 12 967 eurus bus sutvarkyti žvyrkeliai, vedantys į Gojaus, Sūriškių, Urbelių, Daškonių, Čirelių kaimus. Tuo tarpu kelio atkarpa į Vaidatonių ir Mociūnų kaimus jau baigta tvarkyti.

„Labai džiaugiamės, kad šiais metais už savivaldybės papildomai skirtas lėšas pavyks sutvarkyti pačias opiausias seniūnijoje esančių žvyrkelių atkarpas. Atkarpa į Mociūnų ir Vaidatonių kaimus tikrai reikalavo remonto, todėl už 4947 eurus buvo nupirkta žvyro, kurį ūkininkai ir seniūnija savo lėšomis vežė iš Sirutiškio karjero. Taip pat buvo išpjauti pagrioviai, suformuotas nuolydis, kad po lietaus vanduo nesikauptų ant kelio dangos“, – teigė R. Lukošienė.

Dėkoja ūkininkams

Šio kelio rekonstrukcijai iš Kėdainių rajono savivaldybės skirtų lėšų Surviliškio seniūnija nupirko 500 kub. m žvyro, dar 300 kub. m padėjo įsigyti ūkininkai.
Pasak R. Lukošienės, prie S. Grinkevičiaus iniciatyvos pagerinti krašto žvyrkelių būklę mielai prisideda ir ūkininkai.

„Seniūnijoje pavyko suvienyti ūkininkus, kad ir jie prisidėtų prie kelių atnaujinimo. Atliekant šiuos darbus tikrai svarbi visų vienybė“, – tikino Surviliškio seniūno pavaduotoja.
Pasak S. Grinkevičiaus, suprantama, kad per vienus metus visų Kėdainių krašto žvyrkelių sutvarkyti neįmanoma, tačiau jei papildomas finansavimas ateityje bus skiriamas, o tai daryti tiesiog privaloma, situacija bus tikrai daug geresnė.

„O jeigu, kaip ir šiais metais, taip ir ateityje prie žvyrkelių gerinimo prisidės ir rajono ūkininkai, užsibrėžtus tikslus mums visiems bus daug lengviau pasiekti. Taigi noriu padėkoti Surviliškio seniūnijos ūkininkams A. Snarskiui, S. Šilkaičiui ir T. Sereikai, kurie prisidėjo tvarkant labai komplikuotą atkarpą į Mociūnų ir Vaidatonių kaimus“, – sakė S. Grinkevičius.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.