Žvyrkeliai – tikras galvos skausmas tiek jais važinėjantiems, tiek juos prižiūrintiems. Atsižvelgus į gyventojų, ūkininkų nusiskundimus dėl kasmet blogėjančios žvyrkelių būklės, iš rajono savivaldybės biudžeto šiai problemai spręsti šiemet papildomai skiriami 100 tūkstančių eurų. Be to, dvi seniūnijos – Krakių ir Truskavos – įsigis po greiderį žvyrkelių dangos lyginimo darbams.

Atkurs dangas

Pasak Kėdainių rajono mero Sauliaus Grinkevičiaus , šiais metais krašte esančių žvyrkelių būklė ženkliai pagerės.

Pasak Kėdainių rajono savivaldybės mero Sauliaus Grinkevičiaus, yra akivaizdu, kad lėšų, kasmet skiriamų iš Kelių priežiūros ir plėtros programos, nepakanka.
„Žvyrkelių būklė prastėja, todėl ieškojome ir radome galimybę skirti papildomus 100 tūkstančių eurų iš rajono biudžeto žvyrkelių dangai pagerinti. Už šias lėšas bus perkamas žvyras seniūnijose esančių kelių dangoms atkurti“, – teigė S. Grinkevičius.

Kokiems žvyrkeliams ar jų atkarpoms reikia papildomos žvyro dangos, nustatys seniūnijos. Bus atliekamas žvyrkelių profiliavimas, taip pat ūkininkų, kurie per arti kelio yra užarę žemę, bus prašoma tai atitaisyti. Taip pat iš rajono biudžeto šiemet numatyta skirti po 18 tūkstančių eurų dviem greideriams įsigyti. Juos pirks Krakių ir Truskavos seniūnijos, kurios šia žvyrkelių dangos lyginimui reikalinga technika dalinsis su kitomis seniūnijomis.

„Tik bendradarbiaudami – tiek savivaldybė, tiek seniūnijos, tiek ūkininkai – galime spręsti problemas. Manau, kad turėdamos greiderius, seniūnijos pajėgs palaikyti geresnę žvyrkelių kokybę, reaguoti į pablogėjusią būklę laiku“, – tikisi rajono vadovas.

Pasak rajono mero S. Grinkevičiaus, tokia praktika jau pasiteisino: pernai buvo skirta lėšų nupirkti greiderį Dotnuvos seniūnijai, kuri juo dalinosi su surviliškiečiais.

Džiaugiasi pirkiniu

Kaip „Kėdainių mugei“ teigė Dotnuvos seniūnas Vytautas Grigas, praėjusiais metais įsigytas greideris ne tik palengvino žvyr­kelių priežiūros darbus, bet ir leido sutaupyti lėšų.
„Žinote, situacija žvyrkeliuose labai greitai kinta. Vieną dieną, rodos, važiuoji, viskas būna tvarkoje. O būna, kad naktį palyja, ryte pravažiuoja sunkusis transportas ir jau žvyrkelio danga nusėta duobėmis. Būtent dėl to naujasis pirkinys labai padeda, kai reikia operatyviai kažkurioje vietoje pagerinti dangos būklę“, – teigė Dotnuvos seniūnas.

Tačiau V. Grigas pastebėjo, kad praėjusiais metais visų greiderio privalumų negalėjo išnaudoti dėl itin nepalankių oro sąlygų.

„Suprantate, kad ir kokios prastos būklės žvyrkelis bebūtų, jeigu nuolat lyja, jį sutvarkyti tiesiog neįmanoma. Aišku, tuomet gyventojai pyksta, tačiau jei gamta neleidžia, tokiu atveju mes nieko negalime padaryti“, – pabrėžė Dotnuvos seniūnas.

Šį pavasarį naujas greideris pasieks ir Truskavos seniūniją, kurio įsigijimui skirta 18 tūkstančių eurų. Truskavos seniūnas Vytautas Zakaryza teigė, kad kaip tik šiuo metu yra tvarkomi formalumai, o naujasis pirkinys seniūniją turėtų pasiekti dar šį pavasarį.

„Tiesa sakant, tai bus be galo svarbus reikalingas pirkinys, kurio naudą pajus visi Truskavos seniūnijos žvyrkeliais važinėjantys kraštiečiai. Jį įsigijus išvengsime didžiausios problemos, kuri kamavo daugybę metų – kelius galėsime tvarkyti tuomet, kai reikės, o ne tuomet, kai bus laisvas greideris“, – pabrėžė Truskavos seniūnas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.