Žvejai praktikavosi Kėdainių stadione

0

Kastingas – įdomi, Lietuvoje dar nekultivuojama sporto šaka.

Žvejoti stadione? Viskas įmanoma, kai nori patobulinti savo žvejojimo įgūdžius. Kėdainiuose šį savaitgalį vyko tarptautinės žvejų varžybos „Europa-TREFF 2017“, kuriose dalyvavo Lenkijos Torūnės, Katovicų ir Zeliona Gora miestų, Vokietijos Branderburgo žemių ir Lietuvai atstovaujanti sportinės žūklės klubo „Lifosos meškeriotojai“ komanda.

Komandos varžėsi trijose rungtyse – sportinės žūklės, spiningavimo ir kastingo varžybose. Tiesa, pastarosiose varžėsi tik lenkų ir vokiečių komandos, mat kastingas Lietuvoje kultivuojamas nėra.

„Kastingo sportininkai nežvejoja, bet rodo techniką, kaip pataikyti musele į toli esantį taikinį ar indą su vandeniu, taip pat varžomąsi, kiek toliausiai galima numesti muselę. Sportininkai varžėsi Kėdainių miesto stadione. Kitos, plūdinio meškeriojimo varžybos vyko prie Aristavos Bublių tvenkinio, o spiningavimo varžybos vyko už Koliupės tvenkinyje. Oras geras, žinoma, dėl to ir nuotaika gera. “, pasakojo Gediminas Misius, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos sporto ir turizmo skyriaus vedėjas.

Dėl asmeninių ir komandinių apdovanojimų varžėsi 85 sportininkai, jiems talkino jaunieji savanoriai bei vertėjai.

Raimundas Barkauskas (kairėje) ir spiningavimo varžybose dalyvavęs kėdainietis Vladas Šatkus.

Po keturių valandų trukusių varžybų paaiškėjo asmeniniai ir komandiniai nugalėtojai ir prizininkai. Sportinio meškeriojimo varžybose moterų grupėje nugalėtoja tapo Torūnės komandos narė Patricyja Straszevskaja (sugavusi 1,897 kg žuvies), antrąją vietą iškovojo – „Lifosos meškeriotojų“ klubo atstovė Lina Jackaitytė (1,817 kg), trečiąją – Zieliona Gora atstovė Beata Szulczevska (0,289 kg). Jaunių grupėje nugalėtoju tapo Torūnės komandos narys Pavel CHabovski sugavęs (5,288 kg žuvies), antrąją vietą iškovojo – Branderburgo komandos narys Florian Venzel (2,998 kg), trečią – Kėdainių „Lifosos meškeriotojų klubo sportininkas Aurimas Viburys (1,764 kg). Vyrų grupėje nepralenkiamas buvo Zielona Gora žvejas Voičiek Liczbinski sugavęs 94,495 kg žuvies), antrąją vietą pelnė – Kėdainių „Lifosos meškeriotojų klubo narys Audrius Unikas ( 4,244 kg), trečiąją – Torūnės žvejas Jacek Visnievski ( 1,644 kg).

Izidorius Unikas nestokojo geros nuotaikos.

Komandinėje įskaitoje sportinės žūklės varžybose pirmąją vietą pelnė Lenkijos Torūnės komanda, antrąją Lietuvos Kėdainių sportinės žūklės „Lifosos meškeriotojai penketukas, kurį sudarė Lina Jackaitytė, Aurimas Vingurys, Izidorius, Marius ir Audrius Unikai bei komandos vadovas Raimundas Barkauskas. Trečiąją komandinę vietą pelnė Vokietijos Branderburgo komanda.

Spiningavime asmeninėse varžybose pirmąją ir antrąją vietas iškovojo Vokietijos Branderburgo spiningautojai Cristianas Koppetzki (sugavęs 1,210 kg) žuvies, ir Carsten Borchert (1,042 kg), trečiąją vietą pelnė Kėdainių spiningautojas Vladas Šatkus (0,297 kg).

Komandinėje įskaitoje nepralenkiami buvo Vokietijos Branderburgo spiningautojai, antrąją vietą penė Torūnės komanda, trečiąją – Lietuvai atstovavusi Kėdainių „Lifosos meškeriotojų“ klubo komanda ir jos nariai – Vladas Šatkus ir Henrikas Miškinis.

Prie Aristavos Bublių tvenkinio savo jėgas išbandė trijų šalių sportininkai.

„Viskas prasidėjo prieš 18 metų. Varžybos yra tradicinės, ir apsisukus ratui, vėl grįžo į Kėdainius – čia jos vyksta jau trečiąjį kartą. Sekančiais metais jos persikels jau į kitą miestą“, – pasakojo R. Barkauskas, Kėdainių rajono sportinės žūklės klubo „Lifosos meškeriotojai“ vadovas. Kitais metais varžybos vyks Lenkijos mieste Zielona Gora.

Renginio dalyviai, Lenkų delegacijos nariai kartu su organizatoriais aplankė Česlovo Milošo senelių kapus Šventybračio kapinaitėse, bei Č. Milošo gimtinę Šetenių kaime.