Tokie buvo įžanginiai sveikos gyvensenos ir mitybos ekspertės, ,,Žolinčių akademijos“ prezidentės Danutės Kunčienės įžanginiai žodžiai paskaitoje apie sveiką gyvenseną. Ją ji skaitė Kėdainių trečiojo amžiaus universitete, įsikūrusiame Kauno kolegijos Kėdainių Jonušo Radvilos fakultete.

 Susitikimo su Danute Kunčiene pabaigoje - bendra padėka, meilė bei nuoširdūs palinkėjmai sau, draugui ir visiems  už buvimą čia ir kartu.

Susitikimo su Danute Kunčiene pabaigoje – bendra padėka, meilė bei nuoširdūs palinkėjmai sau, draugui ir visiems už buvimą čia ir kartu.

Kaip prisipažino kaunietė viešnia, ji jau 27 metus yra vegetarė, prieš tiek pat laiko išgyvenusi klinikinę mirtį. Kilusi nuo Karklės, pajūrio, esanti stiprios žemaitiškos prigimties. Beje, jos paskaita truko daugiau kaip tris valandas be jokios pertraukos, ir atrodė, kad ji dar galėtų kalbėti kokias dvi valandas, tačiau auditorija jau buvo nuleipusi. D. Kunčienė sakė vedanti sveikatos mokyklą Pažaislyje, o kovą ji kartu su iš Kėdainių krašto kilusia Ksavera Vaištariene vyksianti į Ispaniją, ir ne poilsiauti, o mokyti kitus sveikos gyvensenos.

Ta sveika gyvensena, pasak D. Kunčienės, susideda iš daugelio dalykų. Vieni iš jų meditacija (arba atsidūsėjimas, atsipūtimas, kaip sako paprasti žmonės) ir fiziniai pratimai. Iš meditacijos kaip labai gerą dalyką ji akcentavo būnant gamtoje pasiklausyti genio stuksenimo priglaudus prie medžio ausį, tai netgi gerina klausą. O norint nusiraminti labai neblogai savo nykščius paguldyti į delnus ir užspausti kitais pirštais. Iš fizinių pratimų lektorė rekomendavo tinginio mankštą dar lovoje: pradedant pasirąžymu, baigiant kojų pirštų masažu.

Tačiau didžiausią dėmesį viešnia atkreipė į mūsų mitybą. Pirmiausia apie vandenį: niekada nevartoti kelis kartus užvirto vandens (D. Kunčienė net arbatai nekaitina vandens iki užvirimo, o tik iki kokių 60 laipsnių). Negerti tiesiai iš krano įsipilto vandens, o leisti jam pastovėti. Geriausia, žinoma, vartoti tirpsmo vandenį. Ji akcentavo ir mitybą pagal metų laikus. Sakykim, šiuo metų laiku reikėtų valgyti raugintas daržoves ir net vaisius, taip pat sėklas ir šaknis. Auditorijai ji pateikė paragauti džiovintų žieminių bulvių (topinambų) ir džiovinto moliūgo. Ir buvo labai skanu! Ji sakė lenkiasi krienui, nes tai pirma pagalba virškinimui. Ir jeigu negalime dėl silpno skrandžio valgyti jo tarkuoto, tikrai nekenks jo pačiulpti džiovinto. Iš savo virtuvių, pasak lektorės, reikėtų išmesti mikrobanges, o iš šaldytuvų – fermentinius sūrius.

Ką šiuo metu veikia žolininkai, juk dabar laukuose tuščia? – Žemaitijoje D. Kunčienės paklaususi viena žurnalistė. Pasirodo, yra kas veikti gamtoje – rinkti pušų, eglių, kadagių spyglius. Jie veiksmingi kaip tik šiuo metų laiku. Iš spyglių galima ruošti arbatas, naudoti kosmetikai ir kt.

Senjorai galėjo įsigyti D. Kunčienės knygeles ,,Šaknies slaptis“, ,,Slėpinys sėkloj“ ir ,,Metų laikai mums“. O kas susidomėjo, gali pasižiūrėti internete: www.zolinciuakademija.lt ir rasti nemažai patarimų. Beje, D. Kunčienė – gera šeimininkė, yra dalyvavusi ne viename valgių konkurse, parodose. Ir minėtose knygelėse – nemažai vegetarinių receptų.

Zita ZOKAITYTĖ, TAU klausytoja

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.