Pirmosios tulpės bendrovės „Flora“ šiltnamiuose šįmet pražydo maždaug prieš savaitę. „Tikėjomės ankstesnės žydėjimo pradžios, bet mūsų planus sujaukė staiga užklupę šalčiai“, – sakė bendrovės direktorius Andrius Valevičius.

A. Valevičius tarp gėlių sukasi nuo vaikystės – jas augino vyriškio tėvai, o maždaug 15 metų ir pats sukasi gėlių auginimo versle.

A. Valevičius tarp gėlių sukasi nuo vaikystės – jas augino vyriškio tėvai, o maždaug 15 metų ir pats sukasi gėlių auginimo versle.

Šį pavasarį „Floros“ kolektyvas planuoja pražydinti apie 300 tūkstančių tulpių: apie 40 tūkstančių Šv. Valentino dienai, apie 200 tūkstančių vėl švenčiamai Kovo 8-ajai, o likusias tarp šių dviejų švenčių.
Tulpes UAB „Flora“ šį sezoną augina naujuose šiltnamiuose. „Senieji tiesiog savo atgyveno. Paprastai šiltnamiais galime naudotis apie septynerius metus. Po tokio tarnavimo laiko jų eksploatacija pasidaro nuostolinga, nes išlaidų remontams tenka daugiau negu gauname naudos. Gėlių šiltnamiai buvo pasiekę ribą, kai reikėjo arba juos griauti, arba daug investuoti. Nutarėme, jog protingiau bus statyti naujus. Kol kas pastatėme tris šiltnamius po 10 arų, iki pavasario pradžios turėtume baigti dar tris tokius pačius“, – sakė A. Valevičius.
Iš Olandijos atsivežtus pasirinktus tulpių svogūnėlius kėdainiečiai į dėžes susodino spalio pabaigoje. Sausio pradžioje tas dėžes gėlininkai sunešė į šildomus šiltnamius. Ir maždaug po trijų savaičių sulaukė pirmųjų žiedų.

Į šildomus šiltnamius suneštos tulpės pražysta maždaug per tris savaites.

Į šildomus šiltnamius suneštos tulpės pražysta maždaug per tris savaites.

Paklaustas, ar nėra problemų parduoti pirmąsias tulpes, A. Valevičius tik nusijuokė: „Tulpės gana paklausios. Seniau jas parduodavom į gėlių parduotuves ar pavieniams prekiautojams, o šįmet sudarėme sutartį ir su „Maximos“ prekybininkais. Mūsų gėlės nėra brangios. Jų kaina didmenininkams nesikeičia jau penkiolika metų, nors pražydinimo kaštai augo kelis kartus. Tulpes auginame, kad duotume darbo žmonėms ir kad jos greičiau prišaukia pavasarį.“
Bendrovės „Flora“ gėlininkai daugiausia pražydina geltonų tulpių. Dar populiarios ir raudonos tulpės geltonais krašteliais. „Kasmet išbandome iki dešimt naujų veislių tulpių, bet nuolatiniam auginimui pasirenkame vos vieną kitą. Lietuviai gana konservatyvūs – pastebėjo, kad geltonos tulpės ne tik gražios, bet ir ištvermingos, ilgai žydi, tai ir perka būtent tokias. Bandome įpiršti naujovių, bet tai nėra lengva“, – gėlių auginimo subtilybėmis dalijosi patyręs gėlininkas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.