Dar rudenį vos prasidėjus mokslo metams Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijoje ir lopšelyje darželyje „Puriena“ buvo paskelbta akcija „Gilė“. Visus du mėnesius tiek gimnazistai, tiek darželinukai rinko ąžuoliukų giles, kurios buvo skirtos Kauno zoologijos sodo gyventojams.

Tačiau laikas bėgo greitai ir nenumaldomai. Iškilo problema, kaip surinktas giles nugabenti gyvūnams. Giliukų buvo pririnkta apie 70 kilogramų. Labai norime padėkoti Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriui Ovidijui Kačiuliui ir Švietimo ir sporto skyriaus vedėjui Juliui Lukoševičiui, kurie prieš Kalėdas padovanojo vaikams nemokamą kelionę į Kauną.
Retai kam tenka lankytis žiemą zoologijos sode, bet mums tai buvo tarsi kalėdinė dovana. Mokiniai ir darželinukai, su kuriais vyko keletas tėvelių, išklausė zoologijos sodo darbuotojos edukologės Violetos Lazarevičienės paruoštą paskaitėlę apie roplius ir jų gyvenimą, pasivaikščiojo po sodą ir netgi aplankė žirafas. Žirafos šaltuoju metu laiku yra laikomos uždarame manieže, bet sodo darbuotojai maloniai į tuos maniežus mus įleido.

Žinoma, jau vykdami namo nepamiršome aplankyti ir įžymiosios Kauno eglutės.

Abi ugdymo įstaigos bendradarbiauja jau keletą metų. Bendras mūsų tikslas vykdoma Gamtosauginių mokyklų programa. Projektai, akcijos, valandėlės, konferencija jau davė gražių vaisių. Manome, kad ateityje naudingų darbų bagažas tik didės.

Lopšelio darželio „Puriena“ mokytoja metodininkė Nijolė Satkauskienė,
„Atžalyno“ gimnazijos ekologų klubo vadovė Jūratė Vaiginienė

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.