Bene didžiausią žiemišką egzaminą naktį iš sekmadienio į pirmadienį šaltis pateikė vandens tiekėjams. Net dviejose vietose mieste – Skongalio ir Respublikos gatvėse – trūko magistralinės vandens trasos.

Pirmadienio rytą Respublikos gatvės 24-ojo namo gyventojų automobiliai buvo įkalinti lede.

Pirmadienio rytą Respublikos gatvės 24-ojo namo gyventojų automobiliai buvo įkalinti lede.

Respublikos gatvės kelių namų gyventojai į darbus pirmadienio rytą turėjo eiti ne tik nesiprausę ir neišgėrę rytinės kavos, bet ir pėsčiomis. Mat kiemuose stovėję gyventojų automobiliai buvo įšalę lede. „Kai paskambino kaimynė ir pasakė, kad mūsų mašinos įšalusios, nelabai norėjau patikėti. Tačiau pati netrukau tuo įsitikinti. Lauksiu, kol grįš iš darbo vyras ir galvos, kaip automobilį išvaduoti iš ledų. Likome be vandens, o dar ir kiemas pavirto užšalusiu baseinu“, – pirmadienio rytą guodėsi Respublikos 24-ojo namo gyventoja.
Bendrovės „Kėdainių vandenys“ direktoriaus Roberto Lukoševičiaus teigimu, vandentiekio trasų avarijos žiemos pradžioje jų įstaigos kolektyvui nėra naujiena. „Mes esame pasiruošę išbandymams, nes patirtis parodė, kad žiemos pradžioje ir pabaigoje vyksta daugiausia avarijų. Jos nutinka dėl šalčių, kurie išjudina žemės gruntą. Daugumos trasų vamzdynai yra seni, tad nenuostabu, kad pajudėjusi žemė juos pažeidžia“, – sakė R. Lukoševičius.

Vandentiekininkai suskubo likviduoti avarijos padarinius.

Vandentiekininkai suskubo likviduoti avarijos padarinius.

Pasak vandens tiekėjų, avarijų žiemos laiku pasitaiko gana dažnai – kone kasdien tenka tvarkyti pažeistus vamzdynus. „Problemų nekyla tik ten, kur vamzdynai pakeisti. O senieji ketaus vamzdžiai yra gana trapūs ir nelankstūs, tad nuo didesnio žemės grunto pajudėjimo gali įtrūkti. Avarijoms esame pasiruošę ir jas labai operatyviai likviduojame“, – teigė R. Lukoševičius.
Anot jo, kiek daugiau rūpesčių šįkart kilo Respublikos gatvėje, mat nenorėta maždaug pusės tūkstančio miestiečių palikti be vandens, todėl jis užsuktas tik paryčiais. Į kai kuriuos kiemus pribėgo vandens, kuris įšaldė automobilius. „Jei tik gyventojai kreipsis, mes mašinas padėsime ištraukti iš ledo. Manau, kad abi tos nakties avarijas likviduosime per pusdienį. Tikimės, kad didelių nuostolių jos nepridarė“, – sakė R. Lukoševičius.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. Monika

    Siulau pavadinima po pirmaja nuotraauka: „Vandentiekininkai automobili per nakti paverte nekilnojamuoju trrtu“ (((((((((:

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.