Niekam ne paslaptis, kad Kėdainiai – žemdirbiškas ir verslus kraštas. Tad šiame rajone darbo pasiūla gana nemaža. Tačiau Kauno teritorinės darbo biržos Kėdainių skyriaus specialistai tvirtina, jog jiems didžiausias darbymetis – žiema. 

Kauno teritorinės darbo biržos Kėdainių skyriaus vyriausiosios specialistės Zitos Dubosienės teigimu, šaltasis metų laikas Darbo biržoje gerokai darbingesnis negu vasara.

Kauno teritorinės darbo biržos Kėdainių skyriaus vyriausiosios specialistės Zitos Dubosienės teigimu, šaltasis metų laikas Darbo biržoje gerokai darbingesnis negu vasara.

„Vasara pas mus ateina gerokai mažiau bedarbių negu šaltuoju metų laiku. Mes save priskiriame prie sezoniškųjų rajonų“, – sakė Kauno teritorinės darbo biržos Kėdainių skyriaus vyriausioji specialistė Zita Dubosienė.

Bedarbių mažėjo
Stebint darbo rinkos duomenis, Kėdainių rajono statistika gana iškalbinga. Per 2016-uosius Darbo biržoje buvo užregistruoti 4744 bedarbiai – 241 mažiau negu 2015 metais. Iš jų 46 procentai moterų ir 45 procentai kaimų gyventojų. 31 procentas atėjusiųjų ieškoti darbo neturėjo profesijos. Vidutinis metinis nedarbas buvo 7,5 procento. Didžiausias nedarbas (9,6 procento) pernai fiksuotas vasario mėnesį.
Šiuos metus Darbo biržos specialistai pasitiko užregistravę 8,5 procento nedarbą, o darbo paieškų sąrašuose buvo 2 470 asmenų.
Tačiau Darbo biržos paslaugų pernai tradiciškai reikėjo ne tik ieškantiems darbo, bet ir darbdaviams. Per praėjusius metus buvo registruota 3 261 darbo vieta, iš jų terminuotam darbui – 180. Į jas įdarbinti 3 164 asmenys. Statistika byloja, kad pagal verslo liudijimus veiklą vykdė 1 327 kraštiečiai.

Dėmesys kvalifikacijos kėlimui
Tačiau Darbo birža ne tik registruoja bedarbius bei darbo vietas ir tarpininkauja. Nemažas indėlis tenka įgyvendinant įvairius projektus. Pernai tradiciškai didelis dėmesys skirtas bedarbių kvalifikacijos kėlimui, naujų profesijų įsigijimui. Į tokias priemones nukreipti 243 asmenys. Iš viso Darbo biržos Kėdainių skyrius vykdė penkis projektus: ilgalaikių bedarbių įdarbinimo rėmimas, nekvalifikuotų asmenų kompetencijų didinimas, vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas, jaunimui iki 29 metų skirti užsiėmimai „Atrask save“ ir „Naujo starto“. Projektų metu populiariausia buvo mokytis statybininkų, vairuotojų, virėjų, pardavėjų, grožio paslaugų profesijų.
Darbo birža suteikė paramą 76 asmenims darbo vietoms steigti. 535 asmenys dalyvavo remiamo įdarbinimo priemonėse, kai remiami darbdaviai už bedarbių įdarbinimą mokant dalį darbo užmokesčio ir „Sodros“ įmokų.

Viešieji darbai – visose seniūnijose
396 kraštiečiai dalyvavo viešųjų darbų priemonėse. Jos leidžia užsidirbti pragyvenimui labiausiai pažeidžiamam bedarbių sluoksniui. Viešųjų darbų priemonės įgyvendintos visose vienuolikoje rajono seniūnijų.
Viešųjų darbų programose pernai įdarbinti 162 ilgalaikiai bedarbiai, 128 vyresni kaip 55 metai, 32 neįgalieji, 32 jaunuoliai iki 29 metų. Po viešųjų darbų įsidarbino 58 žmonės (14,6 proc. iš nukreiptų). Vidutinė darbų trukmė – 1,7 mėn. Darbai vyko pagal Kėdainių rajono savivaldybės tarybos patvirtintą viešųjų darbų sąrašą ir programą. Palaikant ir plėtojant rajono socialinę infrastruktūrą buvo tvarkomos miesto ir rajono gyvenvietės, gatvės, aikštės, pakelės, vykdomi teritorijų apželdinimo ir želdinių priežiūros darbai. Ypač daug viešųjų darbų buvo atlikta miesto teritorijoje. Žmonės dalyvavo Kėdainių miesto parko tvarkymo darbuose (išpjauti parke esantys krūmokšniai, valomas parkas), Gegučių gatvės parkelyje buvo tvarkoma teritorija, grėbiami lapai, pagelbėta statant skulptūras, sutvarkyta viešoji erdvė palei Smilgos upelį. Per 2016 metus viešaisiais darbais buvo tvarkomi rajono istorijos ir kultūros paveldo objektai, kapinės, parkai, piliakalniai, kiti saugomi ir turintys išliekamąją vertę objektai. Buvo prižiūrimi vandens telkiniai, tvarkomi paplūdimiai. Daug darbų vyko kaimo vietovėse. Buvo sudarytos sąlygos kaimo žmonėms užsidirbti lėšų pragyvenimui, suteikta socialinė nauda kaimui.

Naujienos – pagalba jaunimui
Kas naujo buvo 2016 metais? Darbo biržos specialistai atsako gana konkrečiai – tai pradėti vykdyti du nauji ESF projektai, skirti jaunimo integravimui į darbo rinką: „Atrask save“ ir „Naujas startas“. Į šiuos projektus jau nukreipta 90 jaunuolių. Pradėta vykdyti priemonė, skirta paremti darbdavius, kurie įdarbina grįžusiuosius iš krašto apsaugos tarnybos.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.