zemes-mokestisKauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI informuoja, kad nors žemės mokesčio deklaracijas mokėtojams VMI turi pateikti iki lapkričio 2 d., žemės savininkai VMI elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS) (http://deklaravimas.vmi.lt), taip pat „Mano VMI“ sistemoje jau gali susipažinti su deklaracijų duomenimis.
Mokėtojams, kurie nėra EDS vartotojai, popierinės deklaracijos siunčiamos paštu. Žemės mokesčio informaciją patogu peržvelgti ir naudojantis e. VMI programėle (skirta tiek „iOS“, tiek „Android“ sistemoms – www.vmi.lt/cms/mobiliosios-programeles). Žemės mokestį jos savininkai šiemet turi sumokėti iki lapkričio 15 dienos.
Kauno AVMI duomenimis, Kėdainiuose yra daugiau nei 22 tūkst. žemės mokesčio mokėtojų. Skaičiuojama, kad į Kėdainių savivaldybės biudžetą 2016 m. bus sumokėta apie 617 tūkst. eurų žemės mokesčio: apie 545 tūkst. eurų sumokės gyventojai, o apie 72 tūkst. eurų – įmonės ir kt. juridiniai asmenys.
„2016 m. žemės mokestis tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims kinta ir šiemet, o tam įtakos, kaip ir ankstesniais metais, turi nuo 2013 m. taikomos naujos Žemės mokesčio įstatymo nuostatos. Žemės mokesčio dydis priklauso ir nuo savivaldybių tarybų patvirtintų žemės mokesčio tarifų ir lengvatų. Pavyzdžiui, gyventojai Kėdainiuose, priklausomai nuo žemės naudojimo paskirties, moka nuo 0,3 iki 1,6 procentų žemės mokestinės vertės tarifo mokestį”, – teigė Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė.

Pagrindiniai faktai:

  • Žemės mokestį gyventojai ir įmonės už einamuosius metus šiemet turi sumokėti iki lapkričio 15 d.
  • Mokestį 2016 m. mokės 700 tūkst. žemės savininkų visoje Lietuvoje.
  • Į savivaldybių biudžetus 2016 m. bus sumokėta 29,7 mln. eurų žemės mokesčio.
  • Visą informaciją apie valdomus žemės sklypus, mokėtiną mokestį, kontaktus pasiteiravimui ir kt. jau galima rasti
  • EDS ir „Mano VMI“; peržvelgti telefone pasinaudojant e. VMI programėle.
  • Kėdainiuose už žemę mokamas nuo 0,3 iki 1,6 proc. žemės mokestinės vertės tarifo mokestis.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.