Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centre vyko mokslinė ataskaitinė konferencija „Agrariniai ir miškininkystės mokslai: naujausi tyrimų rezultatai ir inovatyvūs sprendimai“.

Mokslininkai susikaupę klausė kolegų ataskaitų apie nuveiktus darbus.

Mokslininkai susikaupę klausė kolegų ataskaitų apie nuveiktus darbus.

Keturių dienų renginys subūrė Žemdirbystės, Miškų bei Sodininkystės ir daržininkystės institutus. Tradiciškai pirmieji ataskaitas pateikė Žemdirbystės instituto mokslininkai.
Konferencijos rengėjai pastebėjo, kad tai tradicinis renginys, šįmet išsiskiriantis tuo, jog ataskaitos teikiamos pagal vykdomas ilgalaikes programas.
Žemdirbystės instituto direktorius daktaras Gintaras Brazauskas pasidžiaugė, kad jų 193 mokslo darbuotojų kolektyvas pernai pasipildė priimtais dvylika doktorantų, o keturios darbuotojos (Nijolė Liepienė, Jovita Mikaliūnienė, Kristina Amalevičiūtė ir Virginija Tunaitienė) įgijo daktarų laipsnius. Pernai buvo apginta vienuolika disertacijų, vykdyta dvylika tarptautinių projektų, net 46 darbuotojai vyko į 106 komandiruotes dvidešimtyje šalių.
„Žinome, kad praėję metai buvo gana nelengvi tiek žemdirbiams, tiek žemės ūkio mokslininkams. Išbandymų siuntė ir gamta, ir rinkos dėsniai. Žemdirbiai nori labai staigaus rezultato ir greitų atsakymų į kylančius klausimus, tačiau mokslas negali būti greitas. Reikia ne vienerių metų tyrimų, kad padėtume spręsti vis naujas kylančias problemas“, – sakė dr. G. Brazauskas. Direktorius pasidžiaugė aktyviais darbuotojais, juk pernai surengta ne viena svarbi konferencija, dešimtys lauko dienų, seminarų, susitikimų, produktyvių diskusijų.
„Šiems metams taip pat keliame nemažai uždavinių sau. Tikiuosi, kad 2017-ieji bus ne mažiau veiklūs už pernykščius metus. Mūsų kolektyvas turi potencialo, nebijo iššūkių, tad esame pasiryžę tęsti pradėtus projektus. Juk smagu, kad mūsų darbai sulaukia atgarsio užsienyje. Vis dažniau kolegos užsako mums tyrimus, kviečia bendradarbiauti. Suprantame, kad aktualūs lieka klimato kaitos, dirvožemio išsaugojimo, kenksmingų organizmų suvaldymo klausimai“, – sakė Žemdirbystės instituto direktorius.
Žemdirbystės instituto Dirvožemio ir augalininkystės skyriaus vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Ona Auškalnienė pastebėjo, kad praėję metai buvo labai darbingi: „Darbų tikrai netrūksta, nes laikas, o kartu ir mokslas nestovi vietoje. Keičiantis pasauliui mums tenka vis daugiau uždavinių. Jau kuris laikas dirbame su piktžolių atsparumo herbicidams tyrimais. Juk pasitaiko atvejų, kai žemdirbiai nupurškia piktžolėtus laukus herbicidais, tačiau piktžolės nenyksta. Tada ir skuba pas mus su klausimais, kodėl taip yra. Mums belieka aiškintis priežastis. Gaila, bet tą pačią minutę pateikti atsakymų negalime. Reikia mažiausiai metų, kad galėtume pasakyti, ar teisinga kryptimi einame. Tad iššūkių nemažėja. Jų kaskart tik daugiau. Lieka tik išsijuosus darbuotis.“
Žemdirbystės institute ataskaitų klausyta dvi dienas. Buvo diskutuojama ir apie dirvožemį, ir apie tręšimą, ir apie daugiamečius augalus, įvairias augalų ligas bei kovą su jomis, ir plačiausiai paplitusių javų veisles, ir atsparumą šalčiams bei kitiems gamtos iššūkiams.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.