Aplinkos apsaugos agentūra, surinkusi visą informaciją pateikė galutinę išvadą, kad norint plėsti Kėdainių rajone esantį Zabieliškio sąvartyną, pilnas poveikio aplinkai vertinimas (PAV) yra privalomas.

Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius įsitikinęs, kad Aplinkos ministerija privalo kuo skubiau paaiškinti kraštiečiams  planus dėl Zabieliškio sąvartyno ateities.

„Labai džiaugiuosi tokiu Aplinkos apsaugos agentūros sprendimu. Žmonės turi būti tikri, ar sąvartyno plėtros projektas nedaro neigiamo poveikio Kėdainių krašto žmonėms, ir ypač, gyvenantiems arti sąvartyno – Medėkšių, Zabieliškio kaimuose. Manau, kad sprendimas atlikti poveikio aplinkai vertinimą yra teisingas, nes mes visi turime žinoti, koks tas poveikis bus.

Kita vertus, aš visada buvau prieš šio sąvartyno, kaip regioninio, atsiradimą. Dar 2002-2003 metais kartu su keliais kitais rajono Tarybos nariais garsiai sakėme, kad tikrai nereikia regioninio sąvartyno Zabieliškyje. Deja, bet tuo metu mes nebuvome išgirsti. Na, o šiuo metu pilnas poveikio aplinkai vertinimas yra procedūra, kurią būtina atlikti“, – pabrėžė Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius.

Tuo tarpu Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Remigijus Lapinskas pabrėžia, kad Kėdainių rajone susiklosčiusios situacijos didžiausią atsakomybę turėtų prisiimti Aplinkos ministerija.

Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Remigijus Lapinskas negaili priekaištų Aplinkos ministerijai.

„Aplinkos ministerija per lėtai sprendžia realias atliekų tvarkymo problemas, perkeldama jas ant savivaldybių ir regioninių atliekų tvarkymo centrų pečių. Būtina efektyviai skatinti žiedinės ekonomikos diegimą – rūšiavimą, perdirbimą ir pakartotinį naudojimą, o ne sąvartynų kūrimą ar jų plėtrą. Dėl šio labai opaus klausimo tikrai pasigendu Aplinkos ministerijos sprendimų. Turime suprasti, kad atliekas privalome vertinti ne kaip šiukšles, bet kaip žaliavą. Tik tuomet išvengsime sąvartynų keliamų problemų, apsaugosime aplinką bei žmones. O dabar bandome eiti lengviausiu keliu“, – teigė R. Lapinskas.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. Onute

    Prie ko tas valstietis žaliasis , mes tokio nepažįstam.Mere, čia savivaldybes reikalas.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.