Praėjusį šeštadienį muzikos mylėtojai nepraleido progos ateiti į senąjį miesto parką, kur vyko tradicinė, jau trisdešimt ketvirtoji, rajono Dainų šventė. 

Ansamblyje „Jovaras“ dainuoja penki solidūs balsingi vyriškiai (iš kairės):  Antanas Račiulaitis, Vytautas Grigas, Egidijus Lukošius, Regimantas Valiauskas ir Liudas Tauginas.

Ansamblyje „Jovaras“ dainuoja penki solidūs balsingi vyriškiai (iš kairės): Antanas Račiulaitis, Vytautas Grigas, Egidijus Lukošius, Regimantas Valiauskas ir Liudas Tauginas.

Kristijono Donelaičio „Metams“ skirtame renginyje dalyvavo apie 1300 meno mėgėjų. Tarp tokio gausaus šokėjų, muzikantų ir dainininkų būrio ne vieno žiūrovo akį traukė solidžių kostiumuotų vyrų penketas.
Akademijos kultūros centro vyrų ansamblis „Jovaras“ buvo vienas iš daugiau kaip aštuoniasdešimties kolektyvų, savo dalyvavimu praturtinusių dainų šventę.

Išpildyta sena svajonė
Mintis suburti vyrų ansamblį kilo dideliam muzikos puoselėtojui vilainiečiui Antanui Mikalauskui.
2002 metais Krašto kultūros premija apdovanotas Kėdainių kultūros centro liaudiškos muzikos kapelos „Vilainiai“ vadovas A. Mikalauskas su nostalgija jau kelerius metus prisimindavo, kaip kapeloje dainuodavo vyrų ansamblis. „Vyriškas dainavimas gerokai skiriasi nuo moteriškojo. Vyrai dainas traukia sodriai, tvirtai, užtikrintai, o moteriški balsai visada skamba subtiliau ir jautriau. Tad labai nudžiugau, kai išgirdau, jog rajone turime dainuoti mėgstančių vyrų. Kadangi dauguma jų dirba arba gyvena netoli Akademijos, tai ir prisiglaudėme po šio miestelio kultūros centro sparnu. Mūsų ansamblis „Jovaras“ žengia pirmuosius žingsnius. Mes susibūrėme praėjusių metų pabaigoje, o pirmąjį pasirodymą turėjome per tradicinių muzikinių improvizacijų vaidinimą. Dainuoti susibūrė solidūs ir atsakingi vyrai: Dotnuvos seniūnas Vytautas Grigas, Gudžiūnų seniūnas Regimantas Valiauskas, Mantviliškio seniūnaitis Antanas Račiulaitis, Akademijos gimnazijos direktorius Liudas Tauginas ir Kėdainių parduotuvės „Maxima XX“ direktorius Egidijus Lukošius. Išskirtiniais atvejais šiam penketui talkina dainingasis kriminalistas Saulius Sinickis. Tai rimtas, pareigingas, atsakingas, užsispyręs ir žodžio žmonių kolektyvas“, – savo ansamblį pristatė jo vadovas. Vyriškiai dainuoja ne tik liaudies, bet ir kompozitorių dainas. Dideliais pasiekimais jovariečiai dar negali pasigirti, tačiau pirmuosius žingsnius konkursuose jau bando žengti. „Kol kas važiavome tik į porą konkursų ir tai labiau pasižvalgyti negu save parodyti. Kai susidainuosime, tada ir apie koncertus bei prizines konkursų vietas pradėsime galvoti“, – šypsosi A. Mikalauskas.

„Jovaro“ vadovo Antano Mikalausko teigimu, vyriškam kolektyvui vadovauti ne ką mažesnis iššūkis negu moteriškam.

„Jovaro“ vadovo Antano Mikalausko teigimu, vyriškam kolektyvui vadovauti ne ką mažesnis iššūkis negu moteriškam.

Repeticijos – nemenkas iššūkis
Ne vienas dainininkas prisipažįsta, kad dainavimui laiko stinga, tad repeticijų lankymas dažnam tampa nemenku iššūkiu.
„Kaip aš atsidūriau šitoje galeroje? Ogi pakvietė ir atėjau. Su daina draugauju labai seniai. Dar besimokydamas mokykloje buvau dainininkas. Puikiai pamenu, kaip teko dalyvauti rajoninėse dainų šventėse, kai jos dar vykdavo didžiojoje parko estradoje, kuri dabar sugriuvusi, ir menu didingus praeities muzikinius renginius. Tenka pripažinti, kad dainuoti yra smagu, tačiau tai gana komplikuotas užsiėmimas, nors esame ir nedidelis kolektyvas – dainuojame penkiese. Tačiau visiems rasti laiko repeticijoms gana sunku. Tačiau, kartą bridę į upę, nenorime iš jos lipti sausi. Jei pasakėme, kad dainuosime, tai ir dainuojame. Gerai, kad vadovas supratingas ir kol kas mūsų itin sudėtingomis dainomis nevargina“, – sakė vienas ansamblio dalyvių Regimantas Valiauskas. Jo teigimu, saviveikloje dalyvaujantis seniūnas yra puikus pavyzdys ir kitiems seniūnijos gyventojams neužsisėdėti: „Esu pavyzdys, kad norint viską galima suspėti ir padaryti. Dabar vis rečiau išgirstu pasiteisinimų, kad nedainuojame ar nešokame vien todėl, jog neturime laiko. Kai nori, viską gali padaryti.“

srtrf

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.