„Nenoriu gyventi pilko gyvenimo. Man per mažai namų ir darbo, noriu veikti, kurti, dirbti ne tik tam, kad būčiau vienas laimingas, bet kad gerai jaustųsi ir šalia esantieji“, – mintimis apie gyvenimą dalijosi 28 metų šėtiškis Jonas Mecelis. 

Jono Mecelio – kandidato į Kėdainių rajono tarybą Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) sąraše – iniciatyvas palaiko žmona Eglė.

Jono Mecelio – kandidato į Kėdainių rajono tarybą Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) sąraše – iniciatyvas palaiko žmona Eglė.

Taip jau likimas lėmė, kad jaunas vyras vykdo nepasirašytą prieš dešimt metų Anapilin išėjusio tėčio testamentą: Jonas Mecelis jo pėdomis – siekia tapti rajono Tarybos nariu.
„Tai, kad noriu dalyvauti savivaldoje mano artimųjų nestebina. Esu veiklus žmogus. Niekada nesėdžiu sudėjęs rankų. Kartais sulaukiu pastebėjimų, jog darbai mano rankose tiesiog besąlygiškai paklūsta. Taip jau yra, kad nesibaidau jokio darbo bei užsiėmimo. Galiu ir vinį įkalti, ir elektros gedimus sutaisyti, ir namų remontą padaryti. Negaliu ramiai sėdėti matydamas, kaip mano gimtasis Šėtos miestelis merdėja. Turime daug jaunimo, tačiau jį išjudinti gana sudėtinga. Suprantu, kad tik savo pavyzdžiu jaunuolius galime išvilioti iš aikštelėse stovinčių mašinų ir tuščiai laiką stumiančių nieko neveikiant. Man pavyko įkalbėti keletą bendraamžių susiburti į krepšinio komandą. Tad dabar ne tik vakarais susirenkame į treniruotes, bet vis dažniau vykstame pasivaržyti. Reikia tik pradėti judėti, o tada savaime kamuolys rieda. Tas pats ir su kitomis gyvenimo sritimis – jei tik dejuosime, kad viskas blogai, o patys nieko nedarysime, tai ir dejuosime metų metus“, – savo pasirinkimą sukti į politiką komentavo J. Mecelis.
Inžinerinius mokslus Kaune baigęs Jonas kartu su pedagoge žmona Egle baigia įleisti šaknis gimtajame miestelyje ir nori jį matyti europietiškai patrauklų.
Šėtiškis mato daugybę problemų Tėviškėje. Anot jo, labiausiai nedidelėse gyvenvietėse, miesteliuose ir kaimuose trūksta paprasto žmogiško kaimyniško gyventojų bendravimo. „Esame kupini pavydo, apkalbų ir gana uždari. Labai gaila, kad daugelis apsiriboja daržais ir ranka numoja į visapusišką tobulėjimą ar bent jau norą gyventi geriau. Šėtoje turime stadioną, sporto aikštelę, kultūros namus, tačiau jie retai kada būna gyvybingi. Vadinasi, turime ieškoti priežasčių, kas užsisėdėjimą iškelia aukščiau veiklumo“, – sakė sportui, žvejybai ir dar daugeliui pramogų neabejingas jaunas vyras.
J. Mecelis nori, kad kaimai netuštėtų. Vyras net pajuokauja, kad kaime vaikams augti sveikesnė ir saugesnė aplinka, vadinasi, vietos valdžia turi daryti viską, kad jaunimas linktų prie kaimo ir nesibaimintų gyvenimo ne rajono centre. „Mano tėtis matė daug perspektyvaus gyvenimo kaime spragų. Jam labiausiai rūpėjo skatinti ir padėti smulkiesiems verslininkams, besikuriantiems kaimuose. Mano galva po dešimtmečio tos pačios problemos liko aktualios. Jei sudarytume galimybių ir suteiktume lengvatų kaimuose gyvenantiems susikurti darbo vietą sau bei kaimynui, tai nebereikėtų galvoti, kaip sumažinti pašalpų gavėjų skaičių. Esu už dirbančius ir užsidirbančius žmones“, – tvirtai savo nuomonę dėstė J. Mecelis.
Šėtiškis neatsitiktinai pasirinko Sauliaus Grinkevičiaus komandą. J. Mecelis šį verslininką ir politiką vadina vienu protingiausiu žmogumi Kėdainiuose: „Man imponuoja žmogus, kuris siekia tikslo, dirba, užsidirba ir padeda kitam.“

Užs. Nr. 43

Politinė reklama bus apmokėta iš Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) politinės kampanijos sąskaitos.

Leave a Reply

Your email address will not be published.