Kėdainių rajono vietos veiklos grupė džiaugiasi sėkmingai įgyvendinta strategija.

Arti 10 milijonų litų pasiekė rajono kaimus per 77 projektus.

Pagal Lietuvos 2007-2013 metų kaimo plėtros programą sėkmingai įgyvendinta Kėdainių rajono kaimiškųjų vietovių kaimo plėtros strategija, kurios sutartis pasirašyta lygiai prieš penkerius metus.

Įgyvendinus strategiją, kaimo vietovėse sutvarkyta infrastruktūra, suremontuoti 47 bendruomenių namai, įrengtos 22 vaikų sporto žaidimo aikštelės, poilsio zonos kaimo vietovėse, 6 bendruomenių centruose sukurti bendruomeniniai verslai: teminiai kaimai, kepyklėlės, siuvyklėlė, sulčių spaudyklos.

Aktyvios bendruomenės labai pagyvino savo kaimus. „Mes darėme tai, ko iš tikrųjų reikėjo. Žinojome, kad mums trūksta bendruomenės namų, tai juos pirmiausia ir įsirengėme. Vėliau pradėjome galvoti, kad reikia namus išlaikyti, tada pradėjome sulčių spaudimo verslą./ Panašu, kad neapsirikome. Labai džiaugiamės įgyvendintais projektais“, – sakė asociacijos „Vainotiškių bendruomenė“ pirmininkė Elena Purauskienė.

Maleikonių dvare surengtoje baigiamojoje VVG šventėje buvo apžvelgti nuveikti darbai, pristatyta knyga „Kėdainių kraštas – Lietuvos vidurio perlas“. Joje sudėta informacija apie bendruomenių nuveiktus darbus ir gyvenimo pokyčius.

„Šia švente norėjome padėkoti visų bendruomenių pirmininkams ir aktyvistams už jų atsidavimą savo kaimams ir saviems žmonėms. Pirmininkai dirbo vedini entuziazmo be jokio atlygio. Jų darbo rezultatas – mūsų sėkmingai įgyvendinta strategija“, – sakė Kėdainių rajono vietos veiklos grupės pirmininkė Aušra Vaidotienė.

Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius gyrė visus, kas nepatingėjo ir pasiryžo projektų įgyvendinimui. „Mūsų krašto žmonės dar kartą įrodė savo sumanumą, darbštumą ir puikų aplinkos pažinimą. Visi projektai buvo reikalingi ir pagerino kraštiečių gyvenimo kokybę. Kiekviena bendruomenė darė tai, ko jiems trūko. Ypač džiugu už tuos, kas ne tik susitvarkė namus ar aplinką, bet ir pradėjo verslus. Panašu, kad veikliems kraštiečiams sugliaudomu riešutu bus ir ateinantis laikotarpis, kai teks įsisavinti Europos Sąjungos paramos lėšas, skirtas verslumui skatinti. Pirmųjų daigų mes jau turime. O geri pavyzdžiai yra ir pamokantys, ir užkrečiantys“, – kraštiečių aktyvumą gyrė S. Grinkevičius.

Iškilmingoje šventėje padėkota aktyviausioms bendruomenėms. Dauguma jų pagerbtos išskirtinėse nominacijose. Vainotiškių bendruomenė pagerbta kaip sėkmingai įgyvendinusi verslaus kaimo ateities viziją. Pagiriškai pripažinti geriausiais gimtojo krašto istorijos puoselėtojais. Bendruomeniškiausia bendruomene paskelbta Truskavos organizacija. Svajone tikrove puikiausiai pavertė kampų gyventojai, o drąsiausiai idėjas įgyvendino juodkaimiškiai. Bendruomenės namų puoselėtojais paskelbti mantviliškiečiai, amatų puoselėtojai – ažytėniškiai. Inovacijų diegėjais pripažinti lančiūnaviškiai, o verslo gyslą atradę – nociūniškiai. Aktyviausiu vietos projektų vykdytoju tapo Surviliškio bendruomenė, o kaimo vienytojo titulas suteiktas Langakių bendruomenei.

Šventėje dalyvavę bendruomenių atstovai nuoširdžiai dėkojo Vietos veiklos grupės vadovei ir specialistėms už pagalbą įgyvendinant projektus, nes be jų patarimų ir pamokymų darbai būtų vykę daug sudėtingiau.
[tribulant_slideshow gallery_id=“120″]

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.