Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informuoja, kad Kauno regione, įskaitant Alytaus ir Marijampolės apskritis, nuo gruodžio mėn. skiriamas ypatingas dėmesys šešėlinės ekonomikos prevencijai. Įvairiomis informacinėmis priemonėmis viešojo transporto viduje bei išorėje, plakatais dažnai miestiečių lankomose vietose siekiama atkreipti gyventojų dėmesį į šešėlinės ekonomikos reiškinius ir nelikti jiems abejingais. Apie mokestinius pažeidimus gyventojai raginami pranešti Valstybinei mokesčių inspekcijai (toliau – VMI) pasitikėjimo telefonu 1882. 

Soc„Vienas iš svarbiausių VMI ilgalaikių tikslų, mažinant šešėlinės ekonomikos apimtis, yra visuomenės sąmoningumo ugdymas bei nepakantumo šešėlinei ekonomikai skatinimas. Dėkojame, kad socialinės reklamos iniciatyvai, skirtai kovai su šešėline ekonomika, pritarė ir noriai prie jos prisidėjo Kėdainių rajono savivaldybė bei autobusų parkas,“ – teigia Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė, pridurdama, kad lyginant su praėjusiais metais, nepakantumas mokestiniams pažeidimams tiek Kauno apskrityje, tiek visoje Lietuvoje auga.
VMI informacinės priemonės, skatinančios stabdyti „šešėlinę“ ekonomiką, negavus čekio pranešti VMI pasitikėjimo telefonu 1882, pasirašius bendradarbiavimo sutartis, pasirodė Kauno, Alytaus ir Marijampolės apskričių savivaldybėse, viešose erdvėse ir seniūnijose. Nuo gruodžio mėnesio Kauno miesto gatvėmis įvairiais maršrutais kursuoja 3 autobusai pažymėti VMI socialine reklama, raginančia negavus pirkimo čekio apie tai pranešti VMI. Dar 50 viešojo transporto priemonių viduje kabo plakatai su šūkiu Stop šešėliui! Pranešk 1882. Prie VMI socialinės reklamos sklaidos prisidėjo Raseinių bei Marijampolės autobusų parkai, kitų savivaldybių – Kėdainių, Kaišiadorių autobusuose socialinės reklamos sklaida numatoma pavasarį.
Primename, kad gyventojai, pastebėję bet kokius mokestinius pažeidimus arba susidūrę su šešėlinės ekonomikos apraiškomis, apie tai gali pranešti VMI pasitikėjimo telefonu 1882 arba informaciją perduoti per išmaniesiems telefonams skirtą programėlę „Pranešk“, kurią galima parsisiųsti iš VMI internetinės svetainės (https://www.vmi.lt/cms/mobiliosios-programeles).

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.