Nors būta daug kalbų apie visuotinį automobilių mokesčio įvedimą, tačiau Vyriausybėje nuspręsta atsisakyti šios minties. Tačiau jau nuo kitų metų gali būti įvestas mokestis seniems ir itin gamtą teršiantiems automobilių savininkams.

„Neįvesime jokio visuotinio automobilio mokesčio, tačiau, kas labai svarbu, tikrai privalome tvarkytis su transporto tarša. Bus sprendimai, kad, sakykime, nuo sausio 1 dienos, neapsimokės žmonėms registruoti senų, taršių automobilių, arba jie turės už tai susimokėti gerokai daugiau nei dabar. Jeigu aš perku seną, 19 metų automobilį su 3 litrų varikliu, tai tiesiog reikės mokėti didelį registracijos mokestį“, – teigė premjeras Saulius Skvernelis.

Jo teigimu, būtini kompleksiniai sprendimai ir kartu reikia ieškoti paskatų, kad galima būtų žmonėms orientuotis ir žiūrėti į naujesnes transporto priemones. Apie svarstymus nuo kitų metų apmokestinti taršius automobilius buvo kalbama dar balandį, o vienas svarstomų variantų – papildomai juos apmokestinti, atliekant techninę apžiūrą.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.