Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje eksponuojama Kauno daili­ninkų sąjungos grafikos sekcijos menininkų paroda „Piešinys“. 

Indraja Raudonikytė kėdainiečiams atvežė ciklą „Virtuvėje tik merginos“.

Indraja Raudonikytė kėdainiečiams atvežė ciklą „Virtuvėje tik merginos“.

Joje – per dešimt autorių: savo darbais dalijasi Aistė Ramūnaitė, Edmundas Saladžius, Evaldas Mikalauskis, Gražvyda Andrijauskaitė, Greta Duobienė, Ieva Juknytė, Indraja Raudonikytė, Jolanta Galdikaitė, Oksana Judakova, Rasa Žmuidienė, Rita Stašauskaitė, Sigutė Bronickienė, Gabija Šerelytė, Vladimiras Beresniovas.
Pasak vienos iš parodos kuratorių Indrajos Raudonikytės, parodoje „Piešinys“ prisistato Kauno dailininkų sąjungos grafikos sekcijos menininkai. Profesionalūs grafikai, meno kūrėjai dalijasi kūriniais, kuriuose kiekvienas savaip, savitomis technikomis ir patirtimis, interpretuoja piešimą ir piešinį. „Piešinys – eskizas, piešinys – dekoras, piešinys – linija, piešinys – savitas meno kūrinys. Visus juos jungia bendros patirtys, studijų, gimtasis ar gyvenimo miestas – Kaunas.
Piešinys jungia visus kūrėjus apskritai, bet ir kiekvieno kūrybą daro savitą ir kitonišką. Piešimas šiandien atrandamas iš naujo ir pelnytai siekiama jį prilyginti kitiems dailės žanrams kaip savarankišką kūrybos formą. Meno pedagogai siekia atskleisti piešimą kaip esminę nūdienos meninės kūrybos, vizualinės raiškos priemonę. Šiuolaikinių menų kryptys ir formos bando paneigti piešinio ir piešimo svarbą, tačiau tampa akivaizdu, kad piešinys yra pagrindų pagrindas visos vizualiosios kūrybos“, – kalbėdama apie parodą sakė I. Raudonikytė.
Parodos lankytojai jau pamatė, kad menininkai nori būti kuo universalesni: vieni piešia paprasta anglimi, kiti renkasi netradicinius piešimui pagrindus – net senus batelius.

Ne vienas žiūrovas stabtelėjo ties Gabijos Šerelytės piešiniu.

Ne vienas žiūrovas stabtelėjo ties Gabijos Šerelytės piešiniu.

„Visi meninkai turi išmanyti klasikinį piešimą, nors daugeliui jis tarsi savaime suprantamas dalykas. Akivaizdu, kad mes piešinį prikeliame naujam gyvenimui. Rengdami šią parodą pamatėme, kad piešinys pamažu populiarėja. Labai malonu buvo pamatyti, kuo gyvena kolegos. Apmaudu, kad kai kurie kūrėjai kiek nuvertina savo darbus, nors tikrai turi kuo pasigirti. Kviečiu visus kėdainiečius ateiti ir susipažinti su šiuolaikiniu piešiniu. Būsite maloniai nustebinti“, – sakė I. Raudonikytė.
Pati kuratorė į Kėdainius atvežė piešinių ciklą „Virtuvėje tik merginos“. „Prieš kurį laiką leidau sau improvizuoti džiazo tema, o dabar atsigręžiau į žemiškesnius dalykus. Taip jau gyvenimas surėdytas, kad po pakylėjimo turime nusileisti į paprastą buitį. Tad aš piešdama ir pateikiau savitą žvilgsnį į moters pasaulį. Su grafika draugauju jau penkiolika metų. Per tą laiką buvo visko: ir reklaminių užsakymų, ir kūrybinių ieškojimų. Man labai malonu pasinerti į juos. O tai, ką atrandu, atiduodu parodoms“, – šypsojosi I. Raudonikytė.
Su parodos „Piešinys“ ekspozicija Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje susipažinti bus galima iki vasario 25 dienos.

Previous Image
Next Image

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.