IMG_4903

Karštą pirmąjį rugpjūčio savaitgalį kėdainiečiai ir svečiai iš visos Lietuvos rinkosi į ledų šventę. Skaičiuojama, kad šiųmetinėje šventėje apsilankė kelios dešimtys tūkstančių žmonių, norėjusių pasilepinti nemokamu koncertu ar vos ne iš dangaus nukritusia ledų porcija. 

Nuo penktos valandos prasidėjusi šventė tradiciškai buvo atidaryta eitynėmis nuo savivaldybės pastato miesto stadiono, kur vyko šventė, link. Kaip visada, be koncertinės programos, veikė atrakcionai, maisto palapinės, taip pat ir už simbolinį vieną litą buvo galima nusipirkti ledų porcija – šis variantas buvo itin patrauklus žmonėms, nenorėjusiems stumdytis su minia dėl popierinio žetono ar su savimi neatsinešusio privalomo šios šventės atributo – skėčio, skirto ir pasislėpti nuo saulės, ir pagauti kuo daugiau iš dangaus mėtomų žetonų. Iš viso buvo išmėtyta apie 20 tūkst. žetonų.

Ant scenos dažnai lipo ir su susirinkusiaisiais bendravo Darbo partijos pirmininkas ir šios šventės iniciatorius Viktoras Uspaskich. 

Koncertinė programa, prasidėjusi pavakare, truko iki pat vidurnakčio. Ne visi atlikėjai pritraukė minias žiūrovų, tačiau su Ryčiu Cicinu, Pop ladies ir kitais minia šėlo negailėdama jėgų. Šiais metais pasirodė ir ne tik žvaigždžių iš Rusijos – kėdainiečiams savo dainas dovanojo Švedijos pop žvaigždė Ola Svensson. Tradiciškai dangų nušvietė ir šventinis fejerverkas.

Į ledų šventę atvyko ir daug Lietuvos padangės politikos, verslo pasaulio atstovų. Išskirtiniams svečiams skirtoje palapinėje buvo matyti V. Uspaskich žmona Jolanta, Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė,  verslininkai Jonas ir Živilė Pinskai. Renginys sudomino ir Kauno milijonierių Tautvydą Barštį, verslininką Danielių Bunkų. Šventėje dalyvavo ir kraštietė, dabartinė Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Kėdainiai šeštadienio pavakare buvo kaip niekad judrūs – mieste buvo gausu žmonių, automobilių, gyventojų patogumui beveik visą naktį kursavo autobusai. Darbo turėjo ir specialiųjų tarnybų darbuotojai – vakare dirbo penkios greitosios pagalbos medikų brigados (vietoj įprastinių keturių), patruliavo beveik šimtas policijos pareigūnų, į pagalbą atvykusių ir iš kitų šalies miestų.

Kėdainiečių nuomonės apie pačią šventę – dvejopos. Tas, kas nesižavi šia švente, tiesiog į ją ir nėjo, o tas, kas norėjo atsipūsti, pagal savo galimybes tai ir padarė. Nors daugelį ir gąsdino girti žmonės, ypač girti ir agresyviai nusiteikę paaugliai, rimtų incidentų šventėje pavykę išvengti. 

 

Daugiau ledų šventės akimirkų – fotogalerijoje:


IMG_1688

IMG_4895
IMG_4884 IMG_4869 IMG_4856
IMG_1823
IMG_1775 IMG_1761 IMG_1752 IMG_1751 IMG_1718 IMG_1708

 

IMG_4943

 

IMG_1850

 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.