Praėjusią savaitę Vilainių kultūros centre vyko Lietuvos neįgaliųjų draugijos mėgėjų meno kolektyvų šventė „Vilties paukštė“. Joje dalyvavo dvylika kolektyvų iš vienuolikos rajonų.

Kėdainių rajono neįgaliųjų draugijos kolektyvas „Giedra“ dažnas įvairių švenčių svečias.

Kėdainių rajono neįgaliųjų draugijos kolektyvas „Giedra“ dažnas įvairių švenčių svečias.

Šeimininkų garbę gynė Kėdainių rajono neįgaliųjų draugijos kolektyvas „Giedra“, kuriam vadovauja Aldona Sasnauskienė.
Šventę organizavusių kėdainiečių neįgaliųjų draugijos vadovas Rimantas Dubosas sakė, kad šventė yra puiki proga pamatyti, kuo gyvena kolegos, ir save parodyti. „Savo draugijoje turime apie 930 narių. Šįmet mūsų gretos pasipildė 90 kraštiečių. Stengiamės gyventi visavertį gyvenimą: kas gali dirba, kas negali – lanko užsiėmimus. Svarbiausia, kad neįgalieji neužsidarytų tarp keturių sienų, o bendrautų, kalbėtų, vienas kitą drąsintų ir padėtų. Liūdėti neturime kada. Turime veiklos, sugalvojame įvairių projektų“, – sakė R. Dubosas. Jis itin pasidžiaugė tais neįgaliaisiais, kurie ne tik patys užsiima, bet ir savo darbais džiugina kitus: „Mūsų dainininkai – nuostabūs. Prieš penkerius metus susibūrę į ansamblį jie nuolat dalyvauja įvairiose šventėse, o kai reikia, ir rajonui atstovauja.“
„Giedros“ vadovė Aldona Sasnauskienė pasidžiaugė, kad prie dainuojančių moterų jau kuris laikas prisijungia vyriškiai. „Mūsų ansambliečiai labai šaunūs. Jie ir dainuoja, ir šoka, ir vaidina. Visi labai noriai renkasi į repeticijas ir su entuziazmu važiuoja į koncertus. Mes juokaujame, kad savo ligas ir pakilusius kraujospūdžius vaikome dainomis. Dabar parengėme repertuarą „Jaunystės godos“, į kurį sudėjome ir romansus, liaudies dainas, prisiminimus“, – pasakojo neįgaliųjų kolektyvo vadovė.
Vilainių kultūros centro salė vos talpino visus norinčius pasigėrėti „Vilties paukštės“ dalyvių pasirodymais. Kėdainiečiai negailėjo plojimų ne tik šeimininkams, bet ir birštoniečiams, jonaviškiams, kauniečiams, elektrėniškiams, panevėžiečiams, šakiškiamsir širvintiškiams.
Už pagalbą organizuojant šventę ir paramą neįgalieji dėkingi bendrovei „Daumantai LT“ ir labdaros bei paramos fondui „Viltis – Vikonda“.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.