Pro Vilainių kaimo Melioratorių gatvės 14-ąjį namą praeinantys gyventojai trumpam stabteli, kad pasigėrėtų nekasdieniu vaizdu – darželyje augančio kaktuso užburiančiais žiedais. 

Ponios Zofijos (kairėje) kaktusu dažnai ateina pasigėrėti ir kaimynė Nijolė.

Ponios Zofijos (kairėje) kaktusu dažnai ateina pasigėrėti ir kaimynė Nijolė.

Tą kaktusą pavasarį kiek atokiau nuo kitų gėlių pavasarį pasodino namo gyventoja Zofija. Moteris sakė pavargusi stumdyti maždaug penkerius metus augantį kaktusą ant palangės, kai kasryt teko valyti rasojančius langus. „Vieną rytą tiesiog supykau ir išnešiau tą kaktusą į lauką. Galvojau – bus kaip bus. Jei patiks, tai augs, nenudžius. Panašu, kad tas augalas buvo labai gajus – jis puikiai prigijo, o vasarai baigiantis pamačiau, kad sukrovė žiedus“, – pasakojo netradicinio lietuviškų lauko darželių augalo šeimininkė.
Ponia Zofija sakė, kad šis kaktusas – vieno seniau į namus parsinešto augalo „vaikas“. „Kažkada parsinešiau namo kaktusiuką ir jį pasodinau į vazoną. Kai užaugo toks didelis, jog pradėjo virsti lauk, pasodinau vieną vaikelį, o senąjį tiesiog išmečiau. Tas vaikutis – gana gajus. Auga puikiai, aš jį retkarčiais palaistau, o kartą per porą mėnesių palieju vandeniu su orchidėjų trąšomis, mat namuose auga labai graži ir didelė baltažiedė orchidėja. Tai jos trąšų pakanka abiem augalams“, – sakė ponia Zofija.

Rausvi kaktuso žiedai tapo namo pasididžiavimu.

Rausvi kaktuso žiedai tapo namo pasididžiavimu.

Pamačiusi, kad kaktusas sukrovė žiedus, moteris apsidžiaugė ir ta žinia pasidalijo su kaimynėmis. Visas namas nekantriai laukė, kol žiedai prasiskleis. Ilgai laukti neteko – praėjusią savaitę vienas po kito skleidėsi švelniai rausvi žiedai. „Tų žiedų buvo labai nemažai, tik pirmuosius kažkokie vaikai nuskynė. Apskritai su darželiuose žydinčiomis gėlėmis turime bėdų. Jų žiedų neretai nori pasiskinti pro šalį einantys vyrai. Matyt, taip siekia pradžiuginti savo moteris. Kartais matome, kaip gėles skainioja vaikai. Tokius niekadėjus subarame. Juk nuskintas žiedas žydi vos dieną ar kitą. Gal geriau pasidžiaugti darželyje prasiskleidusiais žiedais. Tai galima daryti tikrai ilgiau negu kelias dienas“, – svarstė moteris.
Paklausta, ką Zofija darys rudenį, kai kaktusą reikės nešti vidun, moteris susimąstė: „Nemanau, kad aš jį nešiu namo. Greičiausiai pasodinsiu į vazoną ir pastatysiu rūsyje. Jei išgyvens, pavasarį vėl pasodinsiu darželyje.“

About The Author

Related Posts

One Response

  1. vida

    Laba diena.Galiu padovanoti kaktusa,kuris auga per ziema lauke ir gausiai zydi

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.