Žiemą vilainiečiai palydėjo vakarone „Mums širdyje dar ne ruduo“. Jaukią šventę praturtino ne tik šilti pokalbiai apie aktualijas ir svajones, bet ir Truskavos kultūros centro mėgėjų teatro spektaklis pagal Kazio Sajos tragikomediją „Burbulas“.

Truskavos mėgėjų artistų septynetas vilainiečiams dovanojo šiuolaikišką ir ironišką istorija „Burbulas“.

Truskavos mėgėjų artistų septynetas vilainiečiams dovanojo šiuolaikišką ir ironišką istorija „Burbulas“.

Šis vaidinimas jau antrasis truskaviškių teatro mėgėjų grupėje.
Paskatinti Kęstučio Valionio scenos nebijantys Truskavos šviesuoliai žiūrovų teismui pirmiausia atidavė spektaklį pagal Keturakio komediją „Amerika pirtyje“. Pirmąjį vaidinimą truskaviškiai parodė ne tik artimiausiems savo bičiuliams, kaimyninių rajonų gyventojams, bet ir Anglijoje gyvenantiems tautiečiams.

Spektaklio režisierius Kęstutis Valionis giria artistus už atsidavimą teatrui.

Spektaklio režisierius Kęstutis Valionis giria artistus už atsidavimą teatrui.

Antram bandymui – ironiška istorija
„Kadangi puikiai pasirodėme su pirmuoju spektakliu, tai netrukus po jo sėkmingų gastrolių pradėjome kalbėti, jog reikia ieškoti antrojo vaidinimo. Man užkliuvo Kazio Sajos tragikomedija „Burbulas“. Tai šiuolaikiška ir ironiška istorija apie paprastą žmogų, kurio nelaimei, jį netikėtai aplanko sėkmė. Ši žinia, kaip įprasta mūsuose, sukelia visuotinį pavydą ir godulį, nenumaldomą norą atsignybti bent dalelę tos laimės ir sau. Labai dažnai gyvenime burbulai išsipučia ir sprogsta. Tad tokios temos yra nemirtingos“, – sakė naujojo spektaklio režisierius Kęstutis Valionis.

Svarbu pasijuokti iš savęs
Truskaviškiai artistai pastebėjo, kad kaimo žmonėms, kuriems dažniausiai skirti jų pasirodymai, reikia paprastų, lengvai suvokiamų ir gerą nuotaiką skleidžiančių pasirodymų. „Gyvenimas ir taip nėra lengvas. Niekam nesinori po sunkios darbo dienos atėjus į kultūros įstaigą joje išgyventi kitų dramas arba po vaidinimo valandų valandas galvoti, ką režisierius buvo sumanęs ir kas bandyta pasakyti vienu ar kitu pasirodymu. Daugiausia plojimų sulaukia mokėjimas kultūringai pasijuokti iš savęs“, – savo pastebėjimais apie kaimo žmonių kultūros poreikį kalbėjo K. Valionis.
Truskaviškiai nepamiršta pasigirti, kad jų kaimas turi gilias draugystės su teatru tradicijas. Kitąmet sukaks lygiai šimtas metų, kai Truskavoje buvo pastatytas pirmasis spektaklis. Tai progai kaimo artistai ruošiasi itin atsakingai – planuoja dar vieną premjerą.

Balabonas ir Zuikena, kuriuos suvaidino Rimgaudas Kotinskas ir Onutė Gvergždienė, ne kartą salėje sukėlė juoko bangą.

Balabonas ir Zuikena, kuriuos suvaidino Rimgaudas Kotinskas ir Onutė Gvergždienė, ne kartą salėje sukėlė juoko bangą.

Užkrėtė seniūno pavyzdys
Truskaviškiai neslepia, kad jie į vaidybą žiūri labai rimtai. Mėgėjai artistai noriai lanko repeticijas, labai atsakingai mokosi vaidmenų, kad vėliau scenoje netektų blaškytis pamiršus žodžius. „Mūsų kolektyvas labai draugiškas, pareigingas ir atsidavęs teatrui. Visi aktoriai, išskyrus vieną, gyvena Truskavoje. Mums vaidyba yra puikus laisvalaikis, kuris maloniai nuteikia ir pačius, ir tuos, kam skiriame savo pasirodymus“, – sakė K. Valionis.
Suburti ir išlaikyti teatro mėgėjų grupę Truskavos kultūros centre nebuvo lengva. „Nors daugelis puikiai susitvarko su vaidybinėmis užduotimis, ne vienam mūsų aktoriui teko perlipti per kuklumo duobę, kad išdrįstų atsiskleisti scenoje. Šiandien galiu girti visą kolektyvą už atsidavimą vaidybai, nors pradžia ir nebuvo lengva. Matyt, ne vieną mūsų mėgėją artistą įkvėpė seniūno Vytauto Zakaryzos pavyzdys. Seniūnas puikiai susidoroja su visais vaidmenimis. Tai pamatę truskaviškiai supranta, kad kiekvienas gali prasmingai leisti laisvalaikį“, – sakė K. Valionis.

„Seniūnas Vytautas Zakaryza ne vienam truskaviškiui – pavyzdys, kaip suderinti darbą ir turiningą laisvalaikį.

„Seniūnas Vytautas Zakaryza ne vienam truskaviškiui – pavyzdys, kaip suderinti darbą ir turiningą laisvalaikį.

Vaidintų ir penkiems žiūrovams
Istorijos mokytojas Dainius Purlys su dideliu entuziazmu prisijungė prie mėgėjų artistų grupės: „Saviveikloje sukuosi nuo mažų dienų. Man patinka įdomiai leisti laisvą laiką. Noriai prisijungiau prie teatro mylėtojų. Smagu, kad galime ir patys praturtėti vaidindami, ir kitiems gerų emocijų padovanoti. Dabartinis vaidinimas man pasirodė itin įdomus. Mokėjimas pasijuokti iš savų silpnybių ne visiems gerai suprantamas. Dabartinis pasaulis kupinas egoizmo, tad tokių vaidinimų reikia kuo daugiau, kad žmonės praregėtų ir pastebėtų negeroves. Labai smagu, kai būname suprasti ir įvertinti. Kartą kalbėjome, kad kaskart važiuojant svetur su pasirodymu laukia nežinia, ateis kas pasižiūrėti mūsų ar ne. Nutarėme, jog vaidinsime ir penkiems žiūrovams, tačiau kol kas taip dar nenutiko – žiūrovų visada susirenka beveik pilnos salės.“
Spektaklyje „Burbulas“ vaidina septyni mėgėjai aktoriai: Cikorijos vaidmenį atlieka Elena Kiurienė, Rimgaudas Kotinskas vaidina net du personažus – Balaboną ir Maskatavičių, Birutę puikiai įkūnijo Zita Dzimavičienė, Zuikeną – Onutė Gvergždienė, Filomeną – Jadvyga Barauskienė, o Vytautas Zakaryza puikiai suvaidina Pajamantį.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.