Kitąmet veiklos keturiasdešimtmetį minėsianti Antano Mikalausko vadovaujama Kėdainių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Vilainiai“ tapo šiųmečių LRT laidos „Duokim garo!“ varžytuvių nugalėtoja.

Liaudiškos muzikos kapela  „Vilainiai“ – šiųmečių  LRT laidos „Duokim garo!“ varžytuvių nugalėtoja.

Liaudiškos muzikos kapela „Vilainiai“ – šiųmečių LRT laidos „Duokim garo!“ varžytuvių nugalėtoja.

Šio tikslo link kapela ėjo visą dešimtmetį.

Prieš dešimtmetį – antroji vieta
Tiesa, aukštą – antrąją – vietą „Duokim garo!“ kapelų varžytuvėse „Vilainiai“ buvo iškovoję dar 2003-aisiais.
O paskutinį dešimtmetį, dalyvaudama „Duokim garo!“ tai svečių, tai dalyvių teisėmis, „Vilainių“ kapela vis bandė iškovoti nugalėtojų laurus.
„Panašu, kad šiemet į mus pagaliau atsigręžė fortūna, kuri visus tuos metus buvo atsukusi nugarą.
Nemenkos įtakos laimėjimui turėjo ir didžiulis žiūrovų palaikymas. Manau, kad neprašovėm, paprašę kėdainiečių palaikymo per vietinės žiniasklaidos priemones“, – svariu laimėjimu džiaugėsi kapelos „Vilainiai“ vadovas Antanas Mikalauskas.

Apdovanojimą gavo namuose
„Duokim garo!“ varžytuvių nugalėtojai specialiais prizais pagerbti per Kėdainių miesto parke vykusią tradicinę respublikinę liaudiškos muzikos kapelų šventę „Čiulba lakštingėlė“. Apdovanojimus vilainiškiams įteikė TV laidos „Duokim garo!“ vedėjai Loreta Sungailienė ir Stanislovas Kavaliauskas, kurie pirmą kartą buvo tapę ir respublikinio renginio „Čiulba lakštingėlė“ vedėjais.
„Čiulba lakštingėlė“ šiemet Kėdainiuose skambėjo jau keturioliktąjį kartą, renginyje varžėsi aštuonios liaudiškos muzikos kapelos.
Kėdainiuose daugiau nei dešimtmetį vykstančios šventės sumanytojas ir organizatorius – „Vilainių“ kapelos vadovas Antanas Mikalauskas.
Pagrindinis „Čiulba lakštingėlė“ tikslas – skleisti mažai žinomų šalies kompozitorių, rašančių kūrinius kaimo kapeloms, kūrybą.

Valerijus Gasiūnas su kapela nesiskiria beveik nuo pat jos įkūrimo.

Valerijus Gasiūnas su kapela nesiskiria beveik nuo pat jos įkūrimo.

Turi du senbuvius
Kone keturis dešimtmečius gyvuojančios kapelos „Vilainiai“ sudėtyje – vienuolika narių: du iš jų – Zina Geicienė ir Valerijus Gasiūnas – su kapela bičiuliaujasi beveik nuo pat jos įkūrimo.
Dauguma likusių kapelos narių „Vilainių“ veikloje dalyvauja daugiau nei dešimtmetį.
Su armonika grojantis kapelos senbuvis Valerijus Gasiūnas muzikuoti pradėjo dar vaikystėje. „Sužavėtas armonikos skambesio, grojimo ėmiau mokytis iš pusbrolių. Tiesa, ir kiek pramokęs jokių specialių mokslų nebaigiau – tiesiog groju iš klausos.
Nors kapelos repeticijos ir koncertai suryja nemažai laiko, tačiau itin didelis pomėgis groti ir šilti santykiai tarp kolektyvo narių, sugaištą laiką kompensuoja su kaupu.
Be to, širdį glosto ir „Vilainių“ pergalės. Iki šių dienų garbingoj vietoj saugau prieš dešimtmetį iš „Duokim garo!“ varžytuvių parsivežtą antrosios vietos prizą – stiklinę statinaitę, prie kurios nuo šiol puikuosis ir šiųmetis pirmosios vietos „Duokim garo!“ apdovanojimas“, – gražių atsiliepinų kapelai nešykšti jos senbuvis.

Išskirtinė savo repertuaru
Liaudiškos muzikos kapela „Vilainiai“ kasmet surengia nuo dvidešimt iki trisdešimt koncertų. „Daugiausiai tenka dalyvauti įvairiose bendruomenių šventėse ar kultūriniais mainais paremtuose renginiuose.
Tiesa, į kai kuriuos koncertus, ypač tolimesnius, vykti atsisakome: mat esame ribojami turimų finansų.
O ankstesniais laikais nemažai koncertų surengdavome netgi užsienio šalyse – Italijoje, Lenkijoje, Vokietijoje…“, – su nostalgija gerus laikus mena vadovas.

A. Mikalausko iniciatyva „Čiulba lakštingėlė“ šiemet Kėdainiuose skambėjo jau keturioliktąjį kartą.

A. Mikalausko iniciatyva „Čiulba lakštingėlė“ šiemet Kėdainiuose skambėjo jau keturioliktąjį kartą.

Vilainiškiai itin džiaugiasi, kad tarp kitų yra žinomi kaip savita, turinti išskirtinį braižą kapela. Prie tokios aplinkinių nuomonės didžiąja dalimi prisidėjęs „Vilainių“ kapelos vadovas Antanas Mikalauskas – mat jis ne tik entuziastingai vadovauja kolektyvui, bet ir kuria jam dainas. A. Mikalausko sąskaitoje – jau bemaž šimtas paties sukurtų dainų. Įkvėpimo joms muzikantas daugiausia semiasi iš meilės gamtai, žmogui ir tėvynei Lietuvai.
Beje, energija trykštantis A. Mikalauskas – ne tik sėkmingai vadovauja „Vilainių“ kapelai, bet ir vokaliniams Akademijos kultūros centro moterų ir vyrų ansambliams. Moterims A. Mikalauskas vadovauja jau šešerius metus, o su vyriškiais dirba dar tik nuo šių metų sausio.

Pavadinimas iš Instituto
Įdomu tai, kad „Vilainių“ pavadinimą liaudiškos muzikos kapela perėmė iš tuomečio Vilainių hidromelioracijos instituto – mat didžioji kapelos narių dalis buvo jo darbuotojai. Ne trumpą laiką „Vilainiai“ buvo laikoma Instituto kapela, vėliau ji prisijungė prie Kėdainių kultūros centro.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.