vistiena_keptaKauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu, laikinai sustabdyta UAB „Legrita“ priklausančio restorano, veikiančio Vikondos pramogų centre (J.Basanavičiaus g. 22, Kėdainiai) veikla.

Restoranas nuolatinės veiklos nevykdo ir veikia tik vykdydamas užsakymus. Patikrinimo metu nustatyta, kad jame buvo ruošiami pietūs apie 90 vaikų ekskursijai – kepami vištienos kepsniai, šildomos bulvės, ruošiamos kopūstų – morkų salotos bei vandens gėrimas su citrinomis. Patiekalai buvo gaminami be patvirtintų receptūrų ir technologinių aprašymų. Maisto produktams įsigijimo dokumentai inspektoriams nebuvo pateikti, atsakingo asmens teigimu, visi pusgaminiai buvo atvežti iš kito tos pačios įmonės padalinio.

Maisto ruošimo patalpose trūko švaros ir tvarkos. Nenaudojami įrenginiai buvo apdulkėję, šaldytuvai nevalyti, prikrauta pašalinių daiktų – gamybos zonoje buvo laikomi darbuotojų asmeniniai daiktai ir drabužiai. Salotos buvo gaminamos dubenyje, skirtame žaliai mėsai. Gėrimai ir dalis inventoriaus sukrauti tiesiog ant grindų. Neefektyviai veikė ventiliacija, patalpose kaupėsi garai. Iš čiaupų tekėjo nepakankamai karštas vanduo, nebuvo atliktas geriamojo vandens mikrobiologinis tyrimas. Nevykdyta kenkėjų stebėsena, nesudaryta sutartis su specializuota įmone. Darbuotojai nedėvėjo tvarkingos darbo aprangos.

Dėl nustatytų pažeidimų ir įvertinus riziką, restorano veikla laikinai sustabdyta, įmonės administracijai nurodyta pateikti trūkumų šalinimo planą. Atnaujinti savo veiklą ši viešojo maitinimo įmonė galės tik pašalinusi nustatytus trūkumus ir po pakartotinio inspektorių patikrinimo.

VMVT inf.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.