Praėjusią savaitę paaiškėjus, kad jau po kelių mėnesių prasidės Kėdainių miesto maudymvietės ir poilsio zonos įrengimo darbai, rajono meras Saulius Grinkevičius atskleidė dar daugiau detalių apie šį projektą, kurį planuojama pabaigti iki 2019 metų balandžio mėnesio pabaigos.

Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius, pasakodamas apie naują maudymvietę ir poilsio zoną prie Nevėžio upės tikina, kad visą jos unikalumą kraštiečiai pamatys baigus visus įrengimo darbus.

„Kalbant apie vasaros poilsio zonas, kėdainiečiai iki šiol tikrai buvo nuskriausti. Nors formaliai ir turėjome maudymvietę, tačiau ji neatitiko kraštiečių poreikių. Todėl labai smagu, kad pagaliau pradedame įgyvendinti tai, ko Kėdainių krašto žmonės laukė ilgus metus. Pagal parengtą projektą, pačios įvairiausios veiklos turės tiek pasyviai norintys poilsiauti kraštiečiai, tiek aktyvaus poilsio mėgėjai. Dar labai svarbu, kad čia galės ilsėtis ir neįgalieji, nes šios poilsio erdvės infrastruktūra bus pritaikyta ir žmonėms su negalia“, – pabrėžė Kėdainių rajono meras.

Ir modernios technologijos

Naujoji maudymvietė ir poilsio zona bus įkurta Skongalio gatvėje, Nevėžio upės pakrantėje. Pagal projektą maudymvietė įsikurs 34 991 kv. m plote, sujungus du, greta vienas kito esančius, sklypus.

Įvažiavimą į naująją maudymvietę planuojama įrengti Skongalio gatvės gale. Šalia įvažiavimo projektuojama automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje tilps 20 automobilių, o viena jų bus pritaikyta žmonėms su negalia. Greta automobilių stovėjimo aikštelės bus statomas ir stacionarus dvipusis konteinerio tipo tualetas.

Centrinėje tvarkomos teritorijos zonoje į šiaurę nuo paplūdimių bus formuojama sporto zona, kurioje ketinama įrengti tris aikšteles: paplūdimio futbolo, paplūdimio tinklinio, paplūdimio teniso. O tarp šių aikštelių bus formuojama zona su lauko gimnastikos įrenginiais – lygiagretėmis ir skersiniais.

Taip pat prie automobilių aikštelės bus įrengiamas apšvietimas, takeliai ir zona, kurioje bus galima rasti dviračių stovus. Einant nuo automobilių stovėjimo aikštelės link Nevėžio kranto, bus įrengtas tankesnis pėsčiųjų ir dviračių takų tinklas, o pagrindinių takų, vedančių iš poilsio, sporto ir paplūdimio zonų, sankirtoje numatoma pastatyti viešųjų erdvių paslaugų stotelę. Čia bus įrengta nuo saulės baterijos veikianti paslaugų stotelė, kurioje bus galima ne tik pasikrauti mobilųjų telefoną, bet ir naudotis bevielio interneto (Wi-Fi) prieiga. Taip pat čia veiks ir SOS pagalbos mygtukas, sujungsiantis su pagalbos centru.

Ir vaikams, ir suaugusiems

Pietvakarinėje teritorijos dalyje Nevėžio upės krante numatoma įrengti suaugusiųjų smėlio pliažą. Priešingoje – pietrytinėje pusėje – vaikų pliažą. Greta abiejų pliažų bus pastatytos medinės lauko persirengimo kabinos.

Abu šiuos pliažus skirs centrinėje pakrantės dalyje esanti zona, skirta žmonių poilsiui. Ji bus apsodinta įvairiausiais želdiniais, medžiais. Taip pat bus įrengti suoliukai. Šios zonos šiaurinėje pusėje, greta numatomo įrengti takelio, planuojama statyti terasą lauko prekybai, o nuo pakrantės žvelgiant į šiaurę ant šlaito bus formuojamas nedidelis amfiteatras su suoliukais.

Į vakarus nuo amfiteatro vaikams bus įrengtos žaidimų aikštelės, kuriose numatyta pastatyti gausybę įrenginių. Tai ir spyruoklinės supynės, svertynės bei karstynės.

Centrinėje tvarkomos teritorijos zonoje į šiaurę nuo paplūdimių bus formuojama sporto zona, kurioje ketinama įrengti tris aikšteles: paplūdimio futbolo, paplūdimio tinklinio, paplūdimio teniso.

O tarp šių aikštelių bus formuojama zona su lauko gimnastikos įrenginiais – lygiagretėmis ir skersiniais.

Taip pat čia numatoma pastatyti dviračių stovus, o greta sporto aikštelių – suoliukus, skirtus varžybų stebėjimui. Į šią sporto zoną nuo pagrindinių takų vedantys takeliai bus pakloti biria danga. Aplink aikšteles formuojamos apsaugos zonos, kurios bus padengtos gumos granulių danga. Einant į šiaurės rytus, bus įrengta petankės aikštelė su granitinės skaldos danga. Kiek toliau esančioje zonoje bus pasodinti gėlynai bei įrengtos poilsio vietos.

Ypatingą dėmesį ketinama skirti ir pėstiesiems bei dviratininkams. Numatyta, kad viešosios erdvės takai bus ne siauresni nei 2,5 m. Jie bus apšviesti lauko šviestuvais, o takų nuolydžiai pritaikyti žmonėms su negalia.

Pagal pasirašytą sutartį su bendrove „Pasvalio renovacija“ visų darbų suma sieks kiek daugiau nei 670 tūkstančių eurų.

Darbai, kurie bus atlikti Kėdainių maudymvietės ir poilsio zonoje:

 • vaikų ir suaugusiųjų pliažai;
 • pievelės zona;
 • pėsčiųjų-dviračių takas;
 • sutvarkyti teritorijos žalieji plotai ir šlaitai;
 • įrengtas teritorijos apšvietimas;
 • įrengti mažosios architektūros objektai (persirengimo kabinos, viešasis tualetas, šiukšliadėžės, suoliukai, dviračių stovai);
 • įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, skirta maudymvietės ir poilsio zonų lankytojams;
 • pastatyta medinė terasa;
 • įrengtos vaizdo stebėjimo kameros;
 • įrengtos vaikų žaidimų aikštelės;
 • įrengtos sporto zonos (pliažo tinklinio, teniso, futbolo aikštelės);
 • įrengtas dviejų aukštų gimnastikos skersinis ir lygiagretė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.