Pirmą kartą Kauno prekybos pramonės ir amatų rūmų Kėdainių atstovybė surengė diskusiją „Verslas – valdžia“, kurioje verslininkai ir rajono vadovai aptarė vieną opiausių problemų – kaip į Kėdainių kraštą pritraukti ir čia išlaikyti jaunus žmones. 

Būtina koncentruoti jėgas
Šioje diskusijoje verslui atstovavo Kauno prekybos pramonės ir amatų rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis bei šių rūmų Kėdainių atstovybės vadovas, AB „Nordic Sugar Kėdainiai“ direktorius Dainius Cibulskis ir jos nariai.

Tiek verslininkai, tiek politikai pabrėžia, kad į Kėdainius būtina pritraukti daugiau jaunų žmonių.

Diskusiją „Verslas – valdžia“, kurios tema „Kaip pritraukti gyventojus į Kėdainius“, moderavo D. Cibulskis. Susitikime daugiausiai kalbėta apie tai, kaip jaunus žmones pritraukti į Kėdainius, juos čia išlaikyti, kad jie galėtų gyventi ir dirbti – gautų orų atlyginimą ir rastų tinkamą būstą.
Rajono meras Saulius Grinkevičius išsakė nuomonę, kad norint mūsų rajone sukurti patrauklią gyvenamąją aplinką įvairaus amžiaus žmonėms pirmiausia būtina didinti darbo užmokestį, sutvarkyti miesto ir kaimo infrastruktūrą, organizuoti įvairioms amžiaus grupėms skirtus įdomius renginius, gaivinti Kėdainių senamiestį, kad jis taptų patraukliu kraštiečiams.
„Lyginant su kitomis Kauno re­giono savivaldybėmis Kėdainių rajono savivaldybėje yra didžiausias procentas darbuotojų, gaunančių minimalią mėnesinę algą. Deja, valdžia negali priversti, kad darbdaviai skaidriai mokėtų didesnius atlyginimus. Visada pirmiausia Kėdainius matau, kaip stiprų, sukoncentruotą pramonės ir žemės ūkio centrą su ypač turtinga Radvilų miesto istorija. Tad tikrai turime ką pasiūlyti, todėl čia laukiami visi – po Lietuvą ir užsienį išsibarstę kraštiečiai“, – sakė S. Grinkevičius.

Gajus šešėlis
Kauno teritorinės darbo biržos Kėdainių skyriaus vedėja I. Petraitienė apgailestavo, kad mažėja darbingo amžiaus žmonių, o darbo rinkoje klesti šešėlis.
AB „Nordic Sugar Kėdainiai“ direktorius ir Kėdainių atstovybės vadovas D. Cibulskis nuogąstavo, jog krašto įmonėms vis labiau stinga įvairios kvalifikacijos darbingo amžiaus žmonių.
Bendrovės ,,Kėdainių laisvoji ekonominė zona“ atstovo Artūro Klankausko nuomone, Kėdainius reikia rodyti kaip stiprų maisto pramonės, žemės ūkio ir chemijos pramonės miestą.
Susitikimo metu diskutuota ir kita labai aktualia tema – tai būstas ir jo nuoma. UAB ,,Kėdainių krovimo aikštelė“ direktorė J. Maksimenko sakė, kad jaunos šeimos neturi pinigų, kad galėtų nusipirkti būstą. Šiuo metu Kėdainiuose sunku rasti išsinuomoti būstą, naujų butų nestatoma. Todėl siūlė savivaldybei surasti būdų padėti jaunoms šeimoms šiuo klausimu. Po ilgų diskusijų buvo išsakyta nuomonė, kad savivaldybė galėtų pasiūlyti geriausias turimas vietas daugiabučio namo statybai, reikia tik surasti investuotoją, o įmonės, perspektyviems darbuotojams, galėtų išnuomoti butus. Tai būtų paskata jaunimui atvykti gyventi ir dirbti.

Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro bei Kėdainių rajono savivaldybės inf.

 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.