Vasarai persiritus į antrąją pusę, turgaus prekystaliai tradiciškai užsipildo pačiomis įvairiausiomis vasariškomis gėrybėmis. „Kėdainių mugės“ korespondentė nutarė pasidomėti kokių sodo ir miško gėrybių bei kokiomis kainomis kėdainiečiams centrinėje miesto turgavietėje trečiadienį siūlė įsigyti prekeiviai.

O buvo siūloma išties daug – nuo gausiai turgaus lentynas užpildžiusių pomidorų ir agurkų iki darbininkių bičių sunešto medaus.

Už kilogramą bulvių – iki dviejų litų

Už bulvių kilogramą priklausomai nuo dydžio trečiadienio turguje buvo prašoma nuo 0,80 Lt iki dviejų litų. Pagal poreikį jų kėdainiečiai pirko nuo kilogramo iki penkių. Perkant didesnį kiekį, prekybininkai buvo linkę taikyti nuolaidų.

Gana įvairios buvo ir raudonskruosčių pomidorų kainos: svyravo nuo maždaug 2 iki 3,50 lito už kilogramą. Tuo tarpu agurkų kilogramas tekainavo vieną litą, tiesa, kai kurie prekybininkai jų kilogramą buvo linkę parduoti ir dar pigiau – už 0,80 Lt.

Nuo česnakų iki cukinijų

Už šviežių kopūstų kilogramą trečiadienį buvo prašoma pusantro lito, toks pat kiekis žiedinių kopūstų kainavo tris litus.

Vienetą nedidelės cukinijos prekybininkai buvo linkę parduoti už litą, o už didesnę buvo prašoma ir iki pusantro lito.

Litą trečiadienį kainavo ir rauginimui skirtas ryšelis žalumynų, pundelis morkų, svogūnų ar porą vienetų česnakų galvučių. Tačiau už kilogramą česnakų reikėjo atseikėti jau 8 litus.

Kiek brangiau – mėlynės ir voveraitės

Centrinėje turgavietėje trečiadienį buvo siūloma įsigyti ir įvairių uogių bei vaisių. Krituolių nedidukų alyvinių obuolių kilogramą buvo galima nusipirkti vos už 0,20 Lt.

Elena (iš kairės) trečiadienio turguje siūlė pirkti juodųjų serbentų, o prekystalio kaimynė Stasė – agurkų.

Elena (iš kairės) trečiadienio turguje siūlė pirkti juodųjų serbentų, o prekystalio kaimynė Stasė – agurkų.

Už litrą mėlynių prekybininkai prašė nuo 8 iki 9 litų. Kėdainietė Stasė jau antrus metus jų rinkti autobusu keliauja į Jonavos rajoną. Nuo maždaug 9 valandos ryto iki aštuntos vakaro moteris sakė mėlynių prirenkanti nuo šešių iki dešimties litrų. Tačiau uždarbis iš miško gėrybių ne itin gausus – atmetus kelionės išlaidas per kartą pavyksta užsidirbti apie trisdešimt litų.

Be mėlynių užsukusieji į turgų dar galėjo įsigyti ir braškių – už kilogramą pastarųjų buvo prašoma 7 litų, kai kuriose prekystaliuose buvo matyti ir trešnių, kurių kilogramas kainavo nuo 5 litų.

O juodieji serbentai šiemet gana brangūs – kilogramą šių uogų trečiadienį buvo galima įsigyti sumokėjus nuo 4 iki 5 litų.

Nors pirkėjai akivaizdžiai stebėjosi jų dydžiu ir teigė, kad pastarieji atrodo tarsi vyšnios, tačiau pirkti juodųjų serbentų itin nepuolė.

Turguje akys raibo ir nuo kitų gėrybių – agrastų, vyšnių, kriaušaičių, nestigo ir darbštuolių bičių sunešto medaus. Už šios gėrybės puslitriuką prekybininkai prašė nuo 11 iki 12 litų. O už 7 litus buvo galima įsigyti litrą voveraičių.

Vieni į turgų – užsidirbti, kiti – pabendrauti

Kalbinti kėdainiečiai sakė, kad į turgų neša parduoti viską, ką pavyksta užsiauginti ir ko nepajėgia suvalgyti patys. Tačiau uždarbis nėra pagrindinis jų tikslas. Dažnas prekeivis, ypač vyresniosios kartos, sakosi, kad čia puikiai praleidžia laiką. „Yra su kuo pasikalbėti, tiesiog akyse atjaunėji, tad ir senti nėra kada“, – šmaikštavo 71 metų kėdainietis Zigmantas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.