Vieneri veiklos metai – tokią sukaktį šeštadienį minėjo gyvūnų gerovės tarnybos „Pifas“ padalinys-klinika Kėdainiuose. Prieš 12 mėnesių veiklą pradėjusi tarnyba nuveikė išties nemažai, kad mūsų mieste bei rajono miesteliuose būtų kuo mažiau beglobių gyvūnų. „Šie metai buvo labai intensyvūs, tikimės, kad antri veiklos metai bus lengvesni. Mūsų tikslas, kad sėkmės istorijų, kuomet gyvūnai randa jaukius namus bei mylinčius šeimininkus, būtų kuo daugiau“, – šypsojosi „Pifo“ atstovė Kėdainiuose Greta Linkė.

G. Linkė (viduryje) su gausiu savanorių būriu šeštadienį šventė gyvūnų globos tarnybos „Pifas“ padalinio Kėdainiuose vienerių metų sukaktį.

Saulėtas šeštadienio rytas. Gyvūnų gerovės tarnybos, įsikūrusios Mindaugo gatvė 13, durys plačiai atidarytos nuo pat ankstyvos popietės. Įėjus į vidų buvo galima sutikti ne tik globojamus vos kelių mėnesių šunelius bei katinus, bet ir gausų savanorių būrį. Tądien čia užsuko ir ne vienas gyvūnų mylėtojas, nešinas įvairiomis dovanomis laikinai priglaustiems gyvūnams: pašarais, kraiku, kitais reikalingais daiktais.

Dauguma gyvūnų lieka Kėdainiuose

„Matome, kad per šiuos metus padarėme išties nemažai, – pokalbį pradėjo G. Linkė. – Per metus sterilizavome 118 laukinių kačių, į savo globą priėmėme 89 kates, 32 mažus šunelius bei 24 suaugusius šunis. Taip pat sėkmingai vykdėme ir tebevykdome ženklinimo bei sterilizacijos akcijas. Veiklos pradžioje globai didžiąją dalį gyvūnų pasiimdavo kitų miestų gyventojai, kėdainiečiai sudarė vos 10 procentų visų globėjų. Dabar šis skaičius stipriai pakitęs, nes kėdainiečiai pasiima jau net 60 proc. visų gyvūnų. Tad dabar jau labai mažai gyvūnų iškeliauja į kitus miestus, jie dažniausia lieka čia, Kėdainiuose“.
Pasak pašnekovės, kraštiečiai ne tik pasiima globoti gyvūnus, bet ir nevengia „Pifui“ pagelbėti finansiškai, pašaru, kitomis priemonėmis gyvūnams.

G. Linkei talkina ir visas būrys savanorių merginų – jos laisvu laiku skuba pas globojamus gyvūnus.
„Džiugu, jog šiuo metu yra aštuonios merginos, kurios sąžiningai ateina ir tvarkosi, prižiūri čia laikomus gyvūnus bei taip padeda judėti į priekį“, – savo jaunąsias padėjėjas gyrė G. Linkė.

Išmetama labai daug gyvūnų

Tiesa, G. Linkės pastebėjimu, veiklos pradžioje niekas nesitikėjo, kad mūsų krašto žmonės išmes tiek daug gyvūnų į gatves.
„Nesitikėjome rasti tiek daug mažų šuniukų bei kačiukų. Be to, kai tik mes pradėjome veiklą, žmonės tikriausiai atsipalaidavo, ir ėmė laisviau mesti gyvūnus lauk. Radome ne vieną vadą į konteinerius išmestų ką tik gimusių šuniukų ir kačiukų! Mažylius juos paimame, prižiūrime, auginame, būna, kad ir naktimis tenka keltis ir juos maitinti. Kartais randame paliktų dėžių su gyvūnais ir prie mūsų gydyklėlės durų… Kėdainiečiai išties per daug atsipalaidavo, turėtų būti atsakingesni“, – pažymėjo G. Linkė.

Atėjęs ruduo taip pat pagausino išmetamų gyvūnų skaičių – pranešimų apie juos gaunama kone kiekvieną dieną. Dabar daugiausiai jų randama soduose.
„Žmonės mėgsta pavasarį pasiimti mažą gyvūną, jį soduose per vasarą paaugina, o atėjus rudeniui – išmeta. Taigi, gyvūnas atkeliauja pas mus. O pasiteisinimas dažniausiai būna paprastas – esą neturiu kur gyvūnėlio auginti, bute laikyti negaliu“, – apie žmonių kietaširdiškumą pasakojo pašnekovė.

Šiuo metu globojama apie 70 gyvūnų

Dažnas žmogus, gyvenantis miesto daugiabučių namų kvartaluose, pastebi beglobes, aplink šmirinėjančias kates. „Pifo“ darbuotojų dėka didžioji dalis A. Kanapinsko, Chemikų, Liaudies gatvių kvartaluose gyvenančių kačių jau yra sterilizuotos.

„Kiekvieną ketvirtadienį važiuojame su gaudyklėmis, kates pagauname, jas sterilizuojame ir paleidžiame atgal“, – pasakojo G. Linkė.
Kartu ji paragino kėdainiečius, norinčius įsigyti naminį gyvūną, pirmiausiai užsukti į „Pifą“ ir galbūt čia pasiseks rasti savo naują geriausią keturkojį draugą!

„Mums būtų pats didžiausias džiaugsmas, kad kuo daugiau gyvūnų surastų naujus namus. Iki šios dienos turime gyvūnų išties nemažai: virš 40 mažų kačiukų, 6 mažus šuniukus ir 24 suaugusias kates“, – sakė pašnekovė.

Grąžina vos po savaitės…

Tiesa, neretas atvejis, kad paimtą globoti gyvūną vos po savaitės laiko šeimininkai grąžina. „Keista, bet žmonės tikisi, jog vos kelių mėnesių kačiukas jau pats mokės daryti į dėžutę ar nekrės eibių. Žmonės išsigąsta ir gyvūną grąžina mums. Štai ir vakar mums grąžino vos prieš savaitę į naujus namus iškeliavusį šunį – žmonės teigė nesitikėję, kad šuo viską darys kambaryje, o ne lauke. Trijų mėnesių šuniukas tikrai neis į lauką, jį teks patiems nešti bei valyti namuose atsirandančias balutes“, – kai kurių žmonių žiniomis apie jaunus gyvūnus stebėjosi G. Linkė.

Pasiteiravus, ar būta sėkmės istorijų, kuomet apleistas gyvūnas rado naujus namus ir dabar gyvena naują laimingą gyvenimą, G. Linkė šyptelėjo: „Yra, tačiau tokių istorijų galėtų būti ir daugiau“. Pašnekovė pasakojo, kad visai neseniai į globą buvo paimtas šunelis, kuris iki tol gyveno Kėdainiuose pagarsėjusio Antano Širvinsko šiukšlynu paverstuose namuose. Šeimininkui mirus, gyvūnai liko be globos, tačiau laimei, buvo priglausti gyvūnų gerovės tarnybos „Pifas“ patalpose. „Ir štai praėjusį penktadienį vienas šunelis buvo išlydėtas į Krakes, kur gyvens puikioje šeimoje. Žmonės nepabijojo, kad šuniukas iš pradžių jų neprisileido, kando, tačiau naujųjų šeimininkų ryžtas priimti gyvūną globoti buvo žymiai didesnis“, – šypsojosi G. Linkė.

Panašios naujienos