Nors dienos pastebimai ilgėja, tamsusis paros laikas keliuose spąstais tampa ir vairuotojams, ir laukiniams žvėrims.

Praėjusį savaitgalį kelyje „Via Baltica“ užmušta lūšis perduota Kauno Tado Ivanausko muziejui.

Vis dažniau nelaimių nutinka intensyvaus eismo kelyje „Via Baltica“. Praėjusio šeštadienio vėlų vakarą bendruoju pagalbos telefonu buvo pranešta, kad Kėdainių rajono ribose Pelėdnagių seniūnijoje kelyje „Via Baltica“ automobilis susidūrė su gana nemažu žvėrimi. Atvykę aplinkosaugininkai išsiaiškino, kad šįkart auka – lūšis.

„Labai gaila, kad šis į Raudonąją knygą įrašytas gyvūnas tapo avarijos auka. Tai ne pirma lūšies žūtis mūsų rajone. Prieš tai tame pačiame kelyje lūšį automobilis užmušė gruodžio 16 dieną. Skaudu, kai netenkame saugotinų gyvūnų, bet jie patys nesusiorientuoja ir palikę miškus galbūt maisto ieškodami ar migruodami pakliūna į automobilių spąstus“, – sakė Kėdainių rajono aplinkos apsaugos agentūros vyriausiasis specialistas Alfonsas Čeida.

Praėjusį savaitgalį žuvusi lūšis perduota Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejui. Ją ištyrus, bus padaryta iškamša.

A. Čeidos teigimu, lūšys Kėdainių krašte nėra retas gyvūnas. Pats aplinkosaugininkas medžiodamas Lančiūnavos miškuose tris kartus stebėjo šiuos gyvūnus. Jų matė ir kiti kolegos medžiotojai kituose miškuose.

„Gyvūnų žūtys keliuose gana dažnas reiškinys. Kaip jų išvengti, nuolat galimybių ieško ir kelininkai, ir kiti atsakingi specialistai. Visai neseniai mes tarėmės, kaip apsaugoti kelią „Via Balticą“ nuo galimų stumbrų išpuolių. Ne taip seniai stumbrai buvo skausmingai išbėgę į tą kelią Panevėžio rajone. Tada nukentėjo ir žmonės, ir žvėrys. Stumbrai pavojingai migruoja ir mūsų rajone. Tačiau ne tik stumbrai kelią grėsmę eismo saugumui. 2016 metų statistika gana negailestinga: per praėjusius metus oficialiai užregistruota, kad Kėdainių rajono keliuose žuvo 7 briedžiai, 6 taurieji elniai, 45 stirnos, 12 šernų, po vieną barsuką ir lūšį. Nesuskaičiuoti liko kiškiai, mangutai ir lapės. Ir tai greičiausiai negalutiniai skaičiai, nes dalis gyvūnų žūčių gali likti ir neužfiksuotos“, – sakė A. Čeida.

Aplinkosaugininko teigimu, kelius nuo žvėrių geriausiai apsaugo tvoros, bet tikrai ne visi keliai yra apjuosti jomis. Vadinasi, lieka tik vienintelė išeitis, pamačius įspėjamąjį apie laukinius gyvūnus ženklą, važiuoti labai atidžiai ir atsargiai.

Panašios naujienos