Josvainių miestelio gimnazistai praėjusį savaitgalį šėlo klubinės muzikos vakare su DJ Jovani. Vienas populiariausių Lietuvos didžėjų Jonas Nainys – Jovani bei kėdainietis DJ Daniukėlis kartu jaunaisiais josvainiečiais išskirtiniu vakaru „πNIGHT“ linksmai paminėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną.

DJ Jovanį pirmosios pasitiko bendrovės „πragas“ prezidentė Samanta Preikšaitė ir ekonomikos mokytoja Giedrė Paškevičienė.

DJ Jovanį pirmosios pasitiko bendrovės „πragas“ prezidentė Samanta Preikšaitė ir ekonomikos mokytoja Giedrė Paškevičienė.

Populiariausių Lietuvos didžėjų TOP 10 įsitvirtinusį DJ Jovani į savo mokyklą pakvietė Josvainių gimnazijos mokomosios moksleivių bendrovės „πragas“ aktyvistai.

Išskirtinei dienai – išskirtinis vakaras
„Valstybinės šventės turėtų būti švenčiamos taip, kad ir mes, moksleiviai, norėtume dalyvauti. Dabar jos mums dažniau atrodo liūdnos negu patriotiškos ir linksmos“, – sakė bendrovės „πragas“ prezidentė ir klubinės muzikos vakarėlio „πNIGHT“ Josvainių gimnazijoje organizatorė 3G klasės mokinė Samanta Preikšaitė. Vakaras su žinomais didžėjais – bene pirmasis kartas gimnazijos istorijoje, kai svarbiai datai paminėti nebuvo rengiamas tradicinis minėjimas, o vyko moksleivių laukiamos nekasdienės linksmybės.

„Darbas su jaunimu neleidžia užsisėdėti, skatina naujiems iššūkiams“, – sakė „Daumantų“ pagardus gaminančios bendrovės direktorius Saulius Grinkevičius.

„Darbas su jaunimu neleidžia užsisėdėti, skatina naujiems iššūkiams“, – sakė „Daumantų“ pagardus gaminančios bendrovės direktorius Saulius Grinkevičius.

Nauja veikla tapo iššūkiu
Renginio organizavimas mokomosios bendrovės „πragas“ nariams tapo nauju iššūkiu ir nauja patirtimi. Jie patys organizavo mokinių apklausą, kūrė renginio vaizdo reklamą, ruošė plakatus, platino skelbimus ir bilietus, skelbė informaciją socialiniuose tinkluose, miestelyje ir mokykloje.
Su Josvainių gimnazijos jaunaisiais ekonomistais dirbanti mokytoja Giedrė Paškevičienė neslepia, jog tokio linksmo, smagaus ir išskirtinio vakarėlio nebūtų pavykę surengti, jei ne gimnazistų konsultanto, bendrovės „Daumantai LT“ direktoriaus Sauliaus Grinkevičiaus, palaikymas ir parama. Pasak G. Paškevičienės, konsultantas S. Grinkevičius mokomajai bendrovei yra tarsi savotiškas Europos Sąjungos fondas. „Mūsų jaunimas savo bendrovę kuria tarsi šiltnamio sąlygomis. Padeda ir mokykla, ir konsultantas. Vaikams pasakodama apie verslą pasakiau, kad yra galimybių gauti paramos iš Europos Sąjungos fondų. Kadangi Saulius mums labai padeda – ir įrangos nupirko, ir išvykų surengia, tai jį ir pavadinau mūsų fondu“, – šypsodamasi sakė G. Paškevičienė. Anot pedagogės, „Daumantų LT“ vadovas – labai šaunus pagalbininkas. Jis negaili laiko jaunimui, jiems atskleidžia daugybę verslo užkulisių paslapčių, skatina rizikuoti, nebijoti iššūkių.

„πragas“ – tryliktoji bendrovė
„Josvainių gimnazijos vienuoliktokai su ekonomikos pagrindais susipažįsta jau daugiau kaip dešimtmetį. Moksleivių mokomosios bendrovės kūrimas – privalomas mokantis ekonomikos pagrindų. Šiųmetė bendrovė „πragas“ – jau tryliktoji mūsų mokykloje.
Mokomoji bendrovė pagal privalomus nuostatus gyvuoja penkis mėnesius. Jos veikla vykdoma kaip ir tikroje verslo įmonėje: renkami vadovai, buhalteris, visi sandėriai fiksuojami kasos knygose. Būtina sąlyga – įmonės kūrėjai privalo išplatinti 100 akcijų. Po dvi būtina įsigyti patiems ir konsultantui. Akcijas be didesnio vargo iš mūsų nuperka mamos, tėčiai, seneliai ir draugai. Tiesą pasakius, artimieji retai kada galvoja, kad vaikai įsuks pelningą verslą, kuris net atneš šiokio tokio pelno. Tačiau mes sugebame dirbti taip, kad nuostolių nepatiriame, nors leidžiame vaikams lipti per savotiškus slenksčius – pasitaiko visko: ir pelningesnių, ir prastesnių savaičių. Paprastai kuriame maistu prekiaujančią kavinukę mokykloje ir dar kažkokią papildomą veiklą“, – mokomosios bendrovės veiklą apibūdino G. Paškevičienė.

Padarė tai, ko norėjo
Būtent konsultantas S. Grinkevičius kasmet jaunimą įkvepia papildomoms veikloms. Pasak bendrovės prezidentės Samantos Preikšaitės, verslininkas ir jų bendrovę vis ragino greta prekybos ieškoti papildomų užsiėmimų.
„Kai mes kartą pradėjom diskutuoti apie jaunimo laisvalaikį, Saulius pasiūlė paieškoti būdų, kaip galėtume paįvairinti jaunimo užsiėmimus. Padiskutavę lyg juokais prabilome apie kitokį Valstybės atkūrimo minėjimą. Jis nuolat drąsino, kad mes galime ir sugebėsime surengti tokį vakarėlį, kokio norime. Šiandien smagu, kad neįtikėtina svajonė tapo tikrove ir mes linksminamės taip, kaip norime“, – džiaugėsi bendrovės „πragas“ vadovė.

Už idėjos palaikymą gimnazijos direktoriui Ramūnui Zigmantavičiui bendrovės pardavimų vadovė Romanta Leščinskaitė įteikė rėmėjų – bendrovės „Daumantai LT“ – pagardų rinkinį.

Už idėjos palaikymą gimnazijos direktoriui Ramūnui Zigmantavičiui bendrovės pardavimų vadovė Romanta Leščinskaitė įteikė rėmėjų – bendrovės „Daumantai LT“ – pagardų rinkinį.

Jaunimas neleidžia užsisėdėti
„Tikrai nesigailiu, kad prieš trylika metų sutikau būti Josvainių moksleivių mokomosios bendrovės konsultantu. Darbas su jaunimu neleidžia užsisėdėti, skatina naujiems iššūkiams“, – sakė „Daumantų“ pagardus gaminančios bendrovės direktorius Saulius Grinkevičius.
Pasak verslininko, darbas su jaunimu įdomus įvairiomis prasmėmis: „Kasmet susiduriu vis su skirtingais vaikais. Vieni jau turi šiokių tokių verslumo pagrindų, juk Josvainiai – agurkų augintojų kraštas. Tad kai kas pradžiamokslį praeina tėvų namuose. Kitiems mokomoji bendrovė – visai nepažįstami vandenys. Kai susitinkame pirmus kartus, būna labai įdomu bendrauti, visada stengiuosi vaikus provokuoti, leidžiu pasvajoti, o vėliau drauge ieškome geriausių verslo kelių. Smagu, kad kasmet pasiekiame neblogų rezultatų, dar nė karto bendrovė nebaigė metų nuostolingai. Šiųmečiai vienuoliktokai itin drąsūs ir imlūs. Džiaugiuosi už jų entuziazmą ir ryžtą. Būtinai su josvainiečiais draugausiu ir ateityje. Tokia veikla ir man iššūkis“, – sakė verslininkas. Jis prisipažino, kad padėti organizuoti vakarėlį ir jam buvo naujovė. „Kartu su vaikais ieškojome būdų, kaip geriau išreklamuoti renginį, kaip patraukliau ir pelningiau pritraukti jaunimą. Smagu, kad šventė pavyko ir josvainiečiai netradiciškai paminėjo Lietuvai svarbią dieną“, – sakė S. Grinkevičius.

Patinka daryti gera
Netikėtai į Josvainius atvykęs DJ Jovani sakė, jog gavęs mokomosios bendrovės pasiūlymą su juo sutiko be jokių dvejonių: „Pats esu kilęs iš nedidelio miestelio, tad puikiai žinau, kaip vaikams yra svarbu svajoti ir pildyti svajones. Būdamas moksleivis labai laukdavau, kad į mano gimtąjį Pasvalį atvažiuotų anuomet garsios grupės, tad suprantu dabartinio jaunimo norą pasilinksminti su žinomais muzikantais ar didžėjais. Nesu kažkoks išskirtinis. Man patinka matyti geras jaunų žmonių emocijas, tad džiaugiuosi, kad josvainiečiams padedu kurti linksmą šventę, ir dar skirtą tokiai prasmingai dienai.“
„Dabartinis jaunimas nelabai mėgsta atsakomybę. O ir vaikai į bendrovę susirenka labai skirtingi. Vieni ateina kupini entuziazmo, draugiški, kiti – labai ambicingi. Dažniausiai bendras darbas nuglūdina kampus. O pabendravęs su konsultantu ne vienas gimnazistas į gyvenimą pradeda žiūrėti daug atsakingiau ir tolerantiškiau. Saulius Grinkevičius niekada negaili laiko pokalbiams su vaikais. Jis juos visada drąsina ir labai įkvepia optimizmo. Smagu, kad turime tokį bičiulį, kuris moko mus drąsiai ir sąžiningai eiti per gyvenimą“, – sakė jaunųjų verslininkų mokytoja.

About The Author

Related Posts

2 Responses

  1. Jonas

    Josvainių gimnazistų iniciatyva – puikus pavyzdys, kaip reikia švęsti. Galiu ginčytis, kad didelė dalis miestelio jaunimo šią Kovo 11-ąją prisimins ilgai. Ir beveik neaabejoju, jog pernykštės šventės oficialių kalbų daugelis neprisimena.

    Atsakyti
  2. skaitytoja

    teisingai , ofizialių ir sausų kalbų jau kitą rytą niekas nebeprisimena

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.