Valstybės įmonės Registrų centro duomenimis, šių metų pradžioje Kėdainių rajone veikė  929 verslo įmonės, tai yra beveik 12,9 proc. mažiau negu 2014 metais.  ,,Toks didžiulis įmonių mažėjimas buvo netikėtas“, – teigė Kėdainių miesto turizmo ir verslo informacijos centro (TVIC) direktorė Daina Balasevičienė. 

D. Balasevičienės teigimu, šių metų pradžioje Kėdainių rajone veikė 929 verslo įmonės, tai yra beveik 12,9 proc. mažiau negu 2014 metais.

D. Balasevičienės teigimu, šių metų pradžioje Kėdainių rajone veikė 929 verslo įmonės, tai yra beveik 12,9 proc. mažiau negu 2014 metais.

Pastaruosius porą metų svyravęs nedarbo lygis 2015 metais išliko panašus kaip ir 2014 metų pabaigoje ir siekė 8,8 proc., tarp jaunimo nedarbas – 4,7 proc. Tačiau skubėti džiaugtis dėl to neverta. Nors nedarbo lygis augo nežymiai, tačiau darbuotojų skaičius didelių šuolių į viršų nepatyrė.
Gaila, bet per praėjusius metus net 152 individualios įmonės buvo likviduotos, o 135 individualių įmonių likvidavimo procedūra dar tęsiasi.
Kėdainių rajone veiklą vykdo 5 stambios verslo įmonės, kurios buvo didžiausios mūsų rajono gyventojų darbdavės (jose dirbo 21,7 proc. visų dirbančiųjų).
Tarp kėdainiečių ir toliau išliko populiari verslo veikla pagal individualios veiklos pažymą ar verslo liudijimą. Vadovaujantis Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Kėdainių skyriaus preliminariais duomenimis, 2015 metų pabaigoje individualią veiklą vykdė 1089 fiziniai asmenys. Palyginus su 2014 metų tuo pačiu laikotarpiu, pagal individualios veiklos pažymą pernai dirbo 2 proc. daugiau žmonių.
„Gausiausia rajone smulkiojo ir vidutinio verslo įmonių grupė – uždarosios akcinės bendrovės (UAB) ir individualiosios įmonės (IĮ). 2015 metais Kėdainių rajone IĮ skaičius sumažėjo daugiau kaip 40,5 proc. ir vidutiniškai sudarė 25,9 proc. Įmonių veiklai turėjo įtakos euro įvedimas, Rusijos krizė bei didėjantys emigracijos srautai. UAB, AB ir jų filialų skaičius augo 4 proc. ir sudarė 57,9 proc. visų verslo įmonių. Mažosios bendrijos atranda savo nišą ir mažina UAB poreikį (per metus išaugo 14 proc.). Per 2015 m. žymiai sumažėjo – nuo 28 iki 8 – žemės ūkio bendrovių, veiklą vykdžiusių 2014 m. Kitos įmonės formos, kaip kooperatinės bendrovės (KB), tikrosios ūkinės bendrijos (TŪB), visoje įmonių struktūroje rajone keitėsi nežymiai“, – informacija dalijosi D. Balasevičienė.
Nors tikslių 2016 m. duomenų dar nėra, tačiau TVIC direktorė pasidžiaugė, kad aktyvesnis verslo kūrime darosi jaunimas. „Iš atėjusių konsultuotis jaunų žmonių net 70 procentų apsisprendžia kurti savo verslą. Toks skaičius labai optimistiškas“, – sakė D. Balasevičienė.

Kamilė Babajeva

About The Author

Related Posts

2 komentarai

  1. it sprendimai

    Manau reikia skatinti, bei pritraukti investicijas. Labai liūdna skaityti, kad vyrauja verlo pasitraukimas iš Kėdainių. Gal būt reikėtų siūlyti inovatyvius it sprendimus verslinikams, kad šie idiegę sistemas pritrauktų daugiau potencialių klientų pas save. O tokiu būdu gautų ir daugiau pajamų.

    Atsakyti
  2. Verslo sprendimai

    Visiškai pritariu. Mažuose miestuose dažniausiai kas atsidarinėja? Užkandinės ir parduotuvės, mažai naujų gamyklų, nors jų išlaikymas, nuoma, darbuotojai pigiau kainuoja nei didmiestyje. O vietos, kur reikalingi specialistai-nėra, arba yra tik vienetai. Reikia galvoti apie tokius verslo sprendimus, kurie neštų naudą ne tik verslui, bet ir miestui, o verslininkams reikia išnaudoti mažų miestų privalumus ir diegti tokias verslo valdymo sistemas, kurios padėtų verslą valdyti net nesant darbo vietoje 24/7

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.