Birštone startavo didžiausios dviračių plento varžybos Lietuvoje – dviratininkai stojo į kovą dėl „Big Bank“ dviračių sporto Lietuvos plento taurės.  Šios lenktynės per visą šiųmetį sezoną suskirstytos į penkis etapus.

Birštone savo amžiaus grupėse Inga Gaučienė finišavo antra, o Leonidas Šliavas – pirmas.

Bendrojo starto lenktynėse dviratininkai varžosi atitinkamose amžiaus grupėse.
A distancijoje vingiuotomis kurorto gatvėmis sportininkai turėjo įveikti 16 ratų po 5,3 km. Iš viso – 84,8 km, B distancija buvo perpus trumpesnė.
Šiose lenktynėse startavo ir Kėdainių dviračių sporto klubo „VeloRatai“ rinktinė, kurią sudarė Inga Gaučienė, Dominykas Šulcas, Mindaugas Žiupsnys (klubo vadovas), Žilvinas Augustinas, Rytis Slavinskas, Vladas Balčikonis, Arūnas Lipnevičius, Vidmantas Serva ir Leonidas Šliavas. Dėl ligos šiame etape nestartavo vienas iš pajėgiausių kėdainiečių Vidas Miglinskas.
„Lenktynių pradžioje buvo daug chaoso, dėl lietaus teko laikyti mažesnį tempą, lėčiau įvažiuoti į posūkius, bet bendrai lietus tikrai netrukdė. Varžybose aktyvesni atrodė vyresni dalyviai, jie daugiau ir dirbo, ir atakavo. Lenktynėse beveik visą distanciją priekyje važiavo daugiau negu 60-ies dviratininkų grupė, kurios priekyje dažnai matėsi ir „VeloRatų“ klubo dviratininkai. Po atkaklios ir gražios kovos nugalėtojai aiškėjo paskutiniuose metruose“, – įspūdžiais dalijosi M. Žiupsnys.
Leonidas Šliavas V 60 grupėje iškovojo pirmąją vietą, Inga Gaučienė M 40 grupėje finišavo antra.
Tarp kėdainiečių absoliučiai geriausius laikus distancijoje parodė Mindaugas Žiupsnys ir Rytis Slavinskas.
Antrasis šių varžybų etapas dviratininkus į trasą kvies Kaune gegužės 8-ąją.