Kėdainių dviračių sporto klubas „VeloRatai” pasiekė vidurvasarį mindamas, lenktyniaudamas ir nugalėdamas. 

Leonidas Šliavas (centre) neretai kopia ant nugalėtojų pakylos.

Leonidas Šliavas (centre) neretai kopia ant nugalėtojų pakylos.

Nors klubo branduolys Kėdainiuose, bet prie jo jungiasi bei aktyviai veikloje dalyvauja ir gretimų rajonų dviračių sporto entuziastai. Šiais metais klubo gretos pasipildė radviliškiečiais Rūteniu, Diana bei Simonu Kavaliauskais ir Giedriumi Jasiulioniu iš Šiaulių.
Dviratininkų vasara prasidėjo birželio 1-ąją Ukmergės krosų taurės „Systemair“ etapu. Ukmergės gamyklų kolektyvai varžosi bėgimo arba dviračių kroso rungtyse, tačiau dalyvauti gali ir visi norintys. Dėl įdomios koncepcijos varžybos pritraukia ir stipriausių dviratininkų. II vietą dviračių kroso rungtyje laimėjo kėdainietis Gintaras Gudaitis.
Birželio 4-ąją Jonavoje startavo pirmą kartą rengiamos daugiadienės profesionalių komandų dviratininkų lenktynės „Jonava Cycling Tour 2016“. Per dvi lenktynių dienas dviratininkai įveikė daugiau kaip 250 kilometrų, o visuose „Jonava Cycling Tour 2016“ renginiuose dalyvavo keli šimtai dviratininkų. Lenktynėse triumfavo klaipėdietis Darijus Džervus. Be pagrindinių lenktynių, taip pat vyko ir susisiekimo ministro Rimanto Sinkevičiaus globojamas Jonavos dviračių paradas, kuriame dalyvavo ir Kėdainių „VeloRatų“ dviratininkai. Šios varžybos skyrėsi tuo, kad tai buvo po daugelio metų pirmos Lietuvoje profesionalių komandų ir profesionalių dviratininkų lenktynės. Iki šiol pagrindinės varžybos vykdavo bendros, kur profesionalai startuodavo kartu su dviračių sporto mėgėjų komandomis, tokiomis kaip Kėdainių „VeloRatai“.

Lėja Sabulytė su noru startuoja darželinukų varžybose.

Lėja Sabulytė su noru startuoja darželinukų varžybose.

Kai kuriems kėdainiečiams birželio antrasis savaitgalis tapo daugiadienėmis kroso lenktynėmis. Lietingą birželio 11-tos šeštadienį įvyko I-asis Panevėžio dviračių kroso taurės etapas. V50 grupėje II vietą iškovojo kėdainietis Arūnas Lipnevičius, o trečiąją – Gintaras Gudaitis, V60 grupėje trečias buvo Vidmantas Serva. Taip pat gerai pasirodė ir klubo veteranas Vladas Balčikonis, finišavęs penktas.
Birželio 12-ąją Telšiuose įvyko antrasis Žemaitijos taurės etapas. Net trijose sporto grupėse „VeloRatų“ sportininkai kopė ant pjedestalo: Leonidas Šliavas nugalėjo V50, Vidas Miglinskas buvo antras V40 o Vidmantas Serva trečias V60 grupėse.
Birželio 19-ąją dviratininkų vidurvasarį vainikavo masiškiausias „Volksvagen MTB“ dviračių maratonų taurės Vilniaus etapas. Jauniausi ir vyriausi kėdainiečiai iškovojo prizines vietas. V60 grupėje šiais metais neaplenkiamas buvo Leonidas Šliavas, demonstruojantis pavydėtiną formą ir greitį. Kadangi jam šie metai jubiliejiniai, tai priklausomai nuo varžybų nuostatų jis startuoja V50 arba V60 grupėse. Jauniausiems darželinukams iki 6 metų – keturmetei Lėjai Sabulytei ir dvimečiui Kerniui Sabuliui – prieš varžybas buvo keliami tikslai įveikti visą trasą patiems, be pagalbos. Su šia užduotimi jie puikiai susitvarkė. Šešiametis Benas Grinevičius šį kartą užkopė ant III vietos nugalėtojo pakopėlės darželinukų grupėje. Būtina pažymėti stiprų pirmąjį Virginijaus Mikalausko ir Karolio Sereikos startą 20 km laisvalaikio grupėje, puikų Mažvydo Gaučo rezultatą 40 km grupėje, puikiai įsivažiuojantį bei 40 km trasoje prie tėčio artėjantį Simoną Kavaliauską, taip pat puikiai važiuojančius Mindaugą Žiupsnį ir Arūną Lipnevičių.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.